02128421019
لوگو پالاترومارکت

قیمت انواع اکچویتور + معرفی و بررسی مزایا و معایت انواع اکچویتور

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

عملگرهای مکانیکی (اکچویتور) مکانیسم هایی هستند که از منبع نیرو برای دستیابی به حرکت فیزیکی استفاده می کنند. اینها ضروری هستند و تقریباً در هر ماشین خودکاری یافت می شوند. سه نوع اصلی اکچویتور ها شامل پنوماتیک (فشار هوا)، هیدرولیک (فشار سیال) و الکتریکی هستند.

 

 

قیمت انواع اکچویتور

قبل از خرید و دانستن قیمت اکچویتور بهتر است با طرز کار این دستگاه و همچنین انواع آن آشنا شوید چرا که تمامی این عوال می‌توانند بر قیمت اکچویتور تاثیر بگذارند.

 

اکچویتورهای پنوماتیکی

اکچویتور پنوماتیکی از هوای فشرده یا گاز تحت فشار برای ایجاد یک حرکت کنترل شده استفاده می‌کنند.

علاوه بر مقرون به صرفه بودن، استفاده از اکچویتورهای پنوماتیکی ساده است و جایگزین ایمن برای عملگر های الکتریکی و هیدرولیکی است زیرا برای کار کردن به احتراق یا برق نیاز ندارند.

 

یکی از معایب اکچویتورهای پنوماتیکی این است که یک کمپرسور باید به طور مداوم کار کند تا فشار کاری خود را حفظ کند، چه دستگاه در حال استفاده باشد یا نباشد.

 

محصول پیشنهادی:  اکچویتور پنوماتیک ECON سینگل اکت 7901

 

اکچویتورهای هیدرولیکی

اکچویتور هیدرولیکی از فشار سیال برای تسهیل حرکت مکانیکی استفاده می کنند.

اکچویتورهای هیدرولیک زمانی استفاده می‌شوند که مقدار قابل توجهی نیرو برای کارکرد ماشین یا سیستم مورد نیاز باشد. معمولاً در ماشین‌های سنگین دیده می‌شود، قدرت هیدرولیک توسط مقدار سیال در یک سیلندر کنترل می‌شود. فشار با افزایش مایع ایجاد می‌شود و با کاهش مایع کاهش می‌یابد.

 

اگرچه عملگر های هیدرولیک در مواقعی که انرژی پرقدرت مورد نیاز است مفید هستند، اما زود خراب می‌شوندد و برای کار و نگهداری به مکانیک‌های بسیار آموزش دیده نیاز دارند.

 

 

 

اکچویتورهای الکتریکی

اکچویتور الکتریکی انرژی حاصل از یک منبع برق را به انرژی مکانیکی تبدیل می‌کنند.

 

انواع کاربردهای آن شامل ولوها، تجهیزات برش، تولید مواد غذایی و آشامیدنی و جابجایی مواد است. به طور کلی نگهداری آنها در مقایسه با اکچویتورهای هیدرولیکی آسان است و دقت بالایی را ارائه می‌دهند.

 

برخی از معایب اکچویتورهای الکتریکی این است که برای همه محیط ها مناسب نیستند و برای تمایل به گرمای بیش از حد نیاز به نظارت دارند. با توجه به نیاز آنها به توان ثابت، اکچویتورهای الکتریکی در صورت اتلاف توان، موقعیت ایمن در برابر خرابی ندارند و میانگین نرخ خرابی آن ها بیشتر از اکچویتورهای پنوماتیکی است.

 

مزایا و معایب سه نوع اکچویتورها

 

1. مزایا و معایب اکچویتور پنوماتیک

بزرگترین ویژگی اکچویتور پنوماتیک ایمنی بالا، قیمت ارزان و سرعت پاسخگویی سریع است. در بین سه نوع اکچویتور ، اکچویتور پنوماتیک دارای مزایای ضد حریق، ضد انفجار، محل خطای ایمن و عملکرد ساده است. آنها برای استفاده در صنایع پتروشیمی، نفت و فرآوری نفت مناسب هستند. علاوه بر عملکرد ضد انفجار، مزایای عملگر پنوماتیک این است که مقرون به صرفه است، استفاده، نصب و نگهداری آسان است و نیازهای فنی نسبتاً کمی برای پرسنل دارد.

نقطه ضعف اکچویتور پنوماتیکی پایداری ضعیف آن است که به دلیل تراکم پذیری گاز است که باعث می شود عملگر پنوماتیک عملکرد ضد افست کافی نداشته باشد. به طور کلی، عملگر های پنوماتیکی دارای مشکلاتی مانند منطقه مرده بزرگ و اختلاف برگشت زیاد هستند.

 

محصول پیشنهادی: اکچویتور ضدانفجار ECON تایپ 7902 | ECON Pneumatic actuator

 

2. مزایا و معایب اکچویتور الکتریکی

 

اکچویتور الکتریکی دارای رانش خروجی زیاد و پایداری بالایی است، اما در عین حال هزینه آن کمتر از عملگر هیدرولیک است که یک انتخاب مقرون به صرفه است.

 

کنترل پارامتر عملگر الکتریکی بسیار دقیق است، اما ساختار آن پیچیده است، میزان خرابی بیشتر از عملگر پنوماتیک است و برای راه اندازی و نگهداری آن به پرسنل حرفه ای با سطح فنی بالاتر نیاز دارد. عملگر الکتریکی سیگنال الکتریکی را دریافت می کند که مستعد مشکلات جرقه است. ایمنی پایین تر از دو عملگر دیگر است.

 

 

برای خرید و استعلام قیمت انواع اکچویتور با ما در تماس باشید

برای خرید و استعلام قیمت انواع اکچویتور با ما در تماس باشید

 

3. مزایا و معایب اکچویتور هیدرولیکی

مزایای عملکرد عملگر هیدرولیک بسیار زیاد است، مانند رانش خروجی زیاد، مقاومت آفست خوب، کنترل دقیق، سرعت پاسخ سریع، عملکرد پایدار و غیره. عملگر هیدرولیک توسط مایع هدایت می شود. این مایع دارای ویژگی های تراکم ناپذیری، توانایی ضد افست خوب و تنظیم بسیار پایدار است.

 

معایب عملگر هیدرولیک هزینه بالا و حجم زیاد است. برای راه اندازی عملگر هیدرولیک، ایستگاه های هیدرولیک و خطوط لوله روغن مورد نیاز است.

 

استعلام قیمت انواع اکچویتور

اکنون که با انواع اکچویتور آشنا شدید، می‌توانید برای دریافت مشاوره فنی رایگان و استعلام قیمت انواع اکچویتور با کارشناسان ما در پالاترومارکت تماس بگیرید.

 

راه‌های ارتباط با ما 

تلفن: 02177625962      |     واتس‌آپ: 09357141700

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید