02128421019
لوگو پالاترومارکت

استفاده از دتکتور گاز برای کاهش خطرات گاز در معادن طلا

استفاده از دتکتور گاز برای کاهش خطرات گاز در معادن طلا

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

طلا چگونه استخراج می شود؟

طلا ماده کمیابی است که معادل 3 قسمت در میلیارد لایه بیرونی زمین است و بیشتر طلای موجود جهان از استرالیا می آید. طلا مانند آهن، مس و سرب یک فلز است. دو شکل اصلی استخراج طلا وجود دارد، از جمله استخراج معادن باز و زیرزمینی.

استخراج باز شامل تجهیزات متحرک زمین برای حذف سنگ‌های زاید از بدنه سنگ معدن بالا است و سپس استخراج از ماده باقی‌مانده انجام می‌شود.

این فرآیند مستلزم آن است که ضایعات و سنگ معدن در حجم های بالا کوبیده شوند تا ضایعات و سنگ معدن به اندازه های مناسب برای جابجایی و حمل و نقل به هر دو محل دفن زباله و سنگ شکن سنگ شکن شود. شکل دیگر استخراج طلا، روش سنتی تر استخراج زیرزمینی است.

اینجاست که شفت‌های عمودی و تونل‌های مارپیچی کارگران و تجهیزات را به داخل و خارج از معدن منتقل می‌کنند و تهویه را فراهم می‌کنند و سنگ‌های زباله و سنگ معدن را به سطح می‌کشند.

 

اهمیت تشخیص گاز در معادن طلا

در رابطه با تشخیص گاز، فرآیند سلامت و ایمنی در معادن به طور قابل توجهی در قرن گذشته توسعه یافته است، از تغییر شکل گیری از استفاده خام از آزمایش دیواره فتیله متان، قناری های آوازخوان و ایمنی شعله گرفته تا فناوری ها و فرآیندهای مدرن تشخیص گاز. (پیشنهاد می‌شود مقاله تاریخچه دتکتور گاز ما را از دست ندهید.)

 

قبل از ورود به این فضاها، اطمینان حاصل کنید که از نوع صحیح تجهیزات تشخیص، چه ثابت و چه قابل حمل، استفاده شده است. استفاده مناسب از تجهیزات تضمین می کند که سطح گاز به طور دقیق نظارت می شود و کارگران در اولین فرصت نسبت به غلظت های خطرناک در جو هشدار داده می شوند.

 

برای استعلام قیمت و مشاوره فنی رایگان با ما تماس بگیرید

خطرات گاز چیست و چه خطراتی دارد؟

خطراتی که افراد شاغل در صنعت معدن با چندین خطر و بیماری شغلی بالقوه و احتمال صدمات کشنده روبرو هستند. بنابراین شناخت محیط ها و مخاطراتی که ممکن است در معرض آنها قرار گیرند، مهم است.

 

اکسیژن (O2)

اکسیژن (O2) که معمولاً 20.9 درصد در هوا وجود دارد برای زندگی انسان ضروری است. سه دلیل اصلی وجود دارد که چرا اکسیژن تهدیدی برای کارگران صنعت معدن است. اینها شامل کمبود یا غنی شدن اکسیژن است،

زیرا اکسیژن بسیار کم می تواند از عملکرد بدن انسان جلوگیری کند که منجر به از دست دادن هوشیاری کارگر می شود. مگر اینکه سطح اکسیژن را بتوان به سطح متوسط بازگرداند، کارگر در خطر مرگ احتمالی است. هنگامی که غلظت O2 کمتر از 19.5٪ باشد، یک اتمسفر کمبود دارد. در نتیجه، محیطی با اکسیژن بیش از حد به همان اندازه خطرناک است زیرا خطر آتش سوزی و انفجار را افزایش می دهد. این زمانی در نظر گرفته می شود که سطح غلظت O2 بیش از 23.5٪ باشد.

 

مونوکسید کربن (CO)

در برخی موارد، غلظت بالای مونوکسید کربن (CO) ممکن است وجود داشته باشد. محیط هایی که ممکن است رخ دهد شامل آتش سوزی خانه می شود، بنابراین خدمات آتش نشانی در معرض خطر مسمومیت با CO هستند. در این محیط ممکن است 12.5٪ CO در هوا وجود داشته باشد که وقتی مونوکسید کربن با سایر محصولات احتراق تا سقف بالا می رود و هنگامی که غلظت آن به 12.5٪ حجمی می رسد فقط به یک چیز منجر می شود که به آن فلاش اور می گویند.

این زمانی است که کل قطعه به عنوان سوخت مشتعل می شود. جدای از افتادن اقلام روی سرویس آتش نشانی، این یکی از شدیدترین خطراتی است که هنگام کار در داخل ساختمان در حال سوختن با آن مواجه می شوند. با توجه به سخت بودن شناسایی CO2، یعنی گاز بی رنگ، بی بو، بی مزه و سمی، ممکن است زمان ببرد تا متوجه شوید که مسمومیت با CO دارید. اثرات CO می تواند خطرناک باشد، زیرا CO مانع از حمل موثر اکسیژن توسط سیستم خون در سراسر بدن، به ویژه به اندام های حیاتی مانند قلب و مغز می شود. بنابراین، دوزهای بالای CO باعث مرگ ناشی از خفگی یا کمبود اکسیژن در مغز می شود. طبق آمار وزارت بهداشت، شایع‌ترین نشانه مسمومیت با CO سردرد است که 90 درصد بیماران آن را به عنوان یک علامت گزارش می‌کنند و 50 درصد آنها حالت تهوع و استفراغ و همچنین سرگیجه را گزارش می‌کنند. با سردرگمی/تغییرات در هوشیاری و ضعف 30% و 20% گزارش ها را تشکیل می دهد.

 

سولفید هیدروژن (H2S)

سولفید هیدروژن (H2S) گازی بی رنگ و قابل اشتعال با بوی مشخص تخم مرغ فاسد است. تماس پوستی و چشمی ممکن است رخ دهد. با این حال، سیستم عصبی و سیستم قلبی عروقی بیشتر تحت تأثیر سولفید هیدروژن قرار می گیرند که می تواند منجر به طیف وسیعی از علائم شود. تنها قرار گرفتن در معرض غلظت های بالا ممکن است به سرعت باعث مشکلات تنفسی و مرگ شود.

 

دی اکسید گوگرد (SO2)

دی اکسید گوگرد (SO2) می تواند چندین اثر مضر بر روی سیستم های تنفسی، به ویژه ریه ها ایجاد کند. همچنین می تواند باعث تحریک پوست شود. تماس پوست با (SO2) باعث درد گزنده، قرمزی پوست و تاول می شود. تماس پوست با گاز یا مایع فشرده می تواند باعث سرمازدگی شود. تماس چشمی باعث آبریزش چشم و در موارد شدید کوری می شود.

 

متان (CH4)

متان (CH4) گازی بی رنگ و بسیار قابل اشتعال است که جزء اصلی آن گاز طبیعی است. سطوح بالای (CH4) می‌تواند میزان اکسیژن تنفس شده از هوا را کاهش دهد که می‌تواند منجر به تغییرات خلقی، گفتار نامفهوم، مشکلات بینایی، از دست دادن حافظه، تهوع، استفراغ، برافروختگی صورت و سردرد شود. در موارد شدید، ممکن است تغییراتی در تنفس و ضربان قلب، مشکلات تعادل، بی‌حسی و بی‌هوشی ایجاد شود. اگر چه، اگر قرار گرفتن در معرض برای مدت طولانی تری باشد، می تواند منجر به مرگ شود.

 

هیدروژن (H2)

گاز هیدروژن گازی بی رنگ، بی بو و بی مزه است که سبک تر از هوا است. از آنجایی که از هوا سبک تر است، به این معنی است که بالاتر از جو ما شناور است، به این معنی که به طور طبیعی یافت نمی شود، اما در عوض باید ایجاد شود. هیدروژن خطر آتش سوزی یا انفجار و همچنین خطر استنشاق را به همراه دارد. غلظت بالای این گاز می تواند محیطی با کمبود اکسیژن ایجاد کند. افرادی که در چنین فضایی تنفس می کنند ممکن است علائمی مانند سردرد، صدای زنگ در گوش، سرگیجه، خواب آلودگی، بیهوشی، تهوع، استفراغ و افسردگی تمام حواس را تجربه کنند.

 

آمونیاک (NH3)

آمونیاک (NH3) یکی از پرمصرف ترین مواد شیمیایی در سطح جهان است که هم در بدن انسان و هم در طبیعت تولید می شود. اگرچه به طور طبیعی ایجاد می شود (NH3) خورنده است که باعث نگرانی برای سلامتی می شود. قرار گرفتن در معرض زیاد در هوا می تواند منجر به سوزش فوری چشم ها، بینی، گلو و دستگاه تنفسی شود. موارد سرویس می تواند منجر به نابینایی شود.

 

سایر خطرات گازی
در حالی که سیانید هیدروژن (HCN) در محیط باقی نمی ماند، نگهداری نامناسب، جابجایی و مدیریت ضایعات می تواند خطر جدی برای سلامت انسان و همچنین اثراتی بر محیط زیست داشته باشد. سیانید با تنفس انسان در سطوح سلولی تداخل می کند که می تواند باعث ایجاد عوارض حاد از جمله تنفس سریع، لرزش، خفگی شود.

قرار گرفتن در معرض ذرات گازوئیل می تواند در معادن زیرزمینی در نتیجه تجهیزات متحرک با موتور دیزل که برای حفاری و حمل و نقل استفاده می شود رخ دهد. اگرچه اقدامات کنترلی شامل استفاده از سوخت دیزل کم گوگرد، تعمیر و نگهداری موتور و تهویه است، اما پیامدهای بهداشتی شامل خطر بیش از حد سرطان ریه است.

 

محصولاتی که می توانند به محافظت از خود کمک کنند
پالاترو مارکت طیف وسیعی از تشخیص گاز از جمله محصولات قابل حمل و ثابت را ارائه می دهد که همگی برای تشخیص گاز در صنعت معدن مناسب هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید