02128421019
لوگو پالاترومارکت

فشار سنج DP چیست ؟ / فشارسنج تفاضلی چیست چرا باید از آن استفاده کنیم؟

فشار سنج DP چیست ؟ / فشارسنج تفاضلی چیست چرا باید از آن استفاده کنیم؟

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

فشارسنج تفاضلی (DP) چیست؟

فشارسنج تفاضلی (فشارسنج DP) یکی از سه نوع مختلف سنسور فشار هستند. این گیج‌ها به جای اندازه گیری دقیق فشار یا خلاء سیستم، تفاوت بین دو فشار را اندازه گیری می‌کنند.

فشارسنج DP همیشه به خوبی شناخته نشده اند و کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. دانستن نحوه کار آنها و ترکیب آنها می تواند از نظر زمان و هزینه بسیار مفید باشد. آنها می توانند از تجهیزات ارزشمند شما محافظت کنند، فرآیندهای شما را بهبود بخشند و خطاها را به روشی ساده، مقرون به صرفه و قابل اعتماد به حداقل برسانند.

آنها یک راه حل عالی برای صنایعی مانند پالایش، تولید برق، شیمیایی و پتروشیمی، نفت و گاز، آب، فلزات، معدن، فاضلاب و غیره و یک راه حل عالی برای کاربردهایی مانند نظارت بر فیلتراسیون، نظارت بر سطح مایع و جریان هستند.

 

 

مطلب پیشنهادی: نکات مهم در انتخاب و خرید گیج‌های فشار

 

 

چگونه یک فشارسنج DP  می‌تواند باعث صرفه جویی شود؟

یک گیج فشار تفاضلی (DP) اختلاف فشار بین دو اتصال را اندازه گیری می کند. برنامه ای را تصور کنید که در آن یک مخزن با 100 psi و دیگری با 95 psi دارید. اگر یک گیج فشار تفاضلی (DP) را بین آن دو مخزن وصل کنید، 5 psi را خواهید خواند که تفاوت بین این دو است در صورتی که بدون گیج فشار dp به 2 گیج نیاز  خواهید داشت.

 

فیلتراسیون

یکی از رایج ترین کاربردهای گیج فشار تفاضلی (DP)، فیلتراسیون است. هنگامی که از یک روش معمول (بدون استفاده از گیج‌های فشار تفاضلی (DP) – و غیر دقیق) برای نظارت بر فیلتراسیون استفاده می‌کنید، این خطر وجود دارد که بدانید چه زمانی فیلترها را خیلی دیر تعویض کنید. این منجر به حداقل زمان از کار افتادن گران، هزینه های نگهداری بالاتر و حتی آسیب احتمالی به سیستم توسط آلودگی هایی می شود که بدون فیلتر در بدتر از آن عبور کرده اند. به جای اینکه منتظر بمانید تا مشکلی پیش بیاید و آسیب های احتمالی را متحمل شوید، نصب یک گیج فشار تفاضلی (DP) باعث می شود که آن را از رسیدن به این حد دور نگه دارید.

استفاده از یک گیج فشار به شما نشانه روشنی از زمان تعویض یا شستشوی معکوس فیلتر نمی دهد. و با عدم دقت، خطا می تواند دو برابر شود. بنابراین اگر به دنبال دقت 2٪ هستید – در واقع می تواند نزدیک به 4٪ باشد. دقت استفاده از یک گیج DP فقط به یک و نه 2 گیج بستگی دارد.

اغلب اپراتورها برای استفاده از 2 فشارسنج روی یک فیلتر آموزش ندیده اند. آنها همچنین نیاز به انجام محاسبات برای بدست آوردن فشار تفاضلی بین این دو یا اینکه چرا این موضوع حتی اهمیت دارد را درک نمی‌کنند.

 

 

از دست رفتن فشار

یکی دیگر از کاربردهای گیج فشار تفاضلی (DP) هشدار در مورد نشتی در ظروف، مخازن، شیرها و سایر تجهیزات از این قبیل است. ازبین رفتن فشار یک روش رایج برای تشخیص نشتی است. گیج های فشار تفاضلی (DP) بسیار حساس هستند، نتایج را به صورت سریع می دهند و در این کاربرد به خوبی کار می‌کنند.

 

 

فشارسنج DP چگونه کار می‌کند؟

محفظه های رسانه ای یک گیج فشار تفاضلی (DP) توسط عنصر فشار از یکدیگر جدا می شوند. اگر دو فشار اندازه گیری شده یکسان باشند، هیچ حرکتی از طریق عنصر فشار وجود ندارد و هیچ فشاری نشان داده نمی شود. به محض اینکه دو مقدار اندازه گیری شده با یکدیگر متفاوت باشند، بنابراین یکی از فشارها بیشتر یا کمتر شود، فشار تفاضلی (DP) نشان داده می شود. انتقال جابجایی عنصر فشار و نشان دادن فشار از طریق یک حرکت مکانیکی حاصل می شود.

 

 

محصول پیشنهادی: DP ترانسمیتر روزمونت 3051CD2

 

مزایای استفاده ازفشارسنج DP

انتخاب گیج فشار تفاضلی نسبت به اندازه گیری فشار استاندارد مزایای زیادی دارد. در زیر، ما تنها چند مورد از مزایای اصلی گیج‌های فشار تفاضلی نصب شده نسبت به سایر محصولات جایگزین را بیان کرده‌ایم.

 

بهره‌وری

همانطور که قبلا ذکر شد، اندازه گیری فشار تفاضلی توسط فشارسنج DP دو برابر موثرتر در اندازه گیری فشار، ورودی و سطوح مایع در لوله، مخزن یا هر ظرف دیگری است. این برای آن دسته از صنایع و مشاغلی که زمان در آنها مهم است، مانند شرکت‌های تصفیه آب که باید از عملکرد بهینه سیستم‌هایشان در همه زمان‌ها اطمینان حاصل کنند، بسیار مهم است.

سادگی

یکی دیگر از مزایای بزرگ نصب گیج فشار دیفرانسیل، سادگی کل فرآیند است. از نصب اولیه تا تعمیر و نگهداری گیج‌ها تا اندازه‌گیری نتایج در صورت نیاز، گیج‌های فشار دیفرانسیل یکی از ساده‌ترین ابزارها برای اندازه‌گیری فشار و موارد دیگر هستند. 

 

هزینه‌ها

به دلیل نصب بسیار کمی که هنگام راه اندازی فشارسنج DP مورد نیاز است، آنها همچنین روش ارزان تری برای ردیابی و اندازه گیری فشار در مقایسه با گزینه های جایگزین هستند. این خبر خوبی برای کسب و کارهای کوچکتر است که در تلاش برای ایجاد شیوه های باکیفیت بدون هزینه های زیادی که اغلب همراه با آن هستند، است. گیج‌های فشار دیفرانسیل نیز نگهداری ارزان‌تری دارند، که منجر به هزینه‌های مداوم کمتری می‌شود – باز هم، امتیاز دیگری برای شرکت‌های کوچک و متوسط که می‌خواهند تجارت خود را بهبود بخشند.

 

تهاجمی بودن

برخی از محصولات اندازه گیری فشار به دلیل تهاجمی بودن می توانند بر جریان فشار تأثیر بگذارند. کسانی که گیج‌های فشار تفاضلی را نصب می‌کنند، نیازی به نگرانی در مورد این موضوع ندارند، زیرا گیج‌های فشار تفاضلی کم تهاجمی هستند. این به این معنی است که جریان فشار، مایع و هوا کمتر تحت تاثیر قرار می گیرد و در نتیجه یک کیت سازگارتر و قابل اعتمادتر ایجاد می شود.

 

 

سخن پایانی: 

به طور کلی، فشار سنج DP برای کسانی که با مخازن فشار یا لوله‌ها کار می‌کنند، یا هر کسب‌وکاری که نیاز به اندازه‌گیری مکرر جریان هوا و سطوح فشار دارند، ضروری است. 

لوله های بوردون یک شکل ارزان و الاستیک برای اندازه گیری فشار هستند و می توانند برای اندازه گیری گازها و مایعات استفاده شوند. با وجود اینکه بیش از یک قرن پیش در سال 1850 اختراع شد، لوله های بوردون هنوز به عنوان یکی از قابل اعتمادترین انواع فشارسنج های موجود در بازار امروز در نظر گرفته می شوند.

گیج های فشار دیافراگمی برای اندازه گیری ظروف فشار قوی بسیار مفید هستند. عمدتاً فشار یک مایع را اندازه گیری می کند، اما همچنین می تواند گاز را در بسیاری از موقعیت ها به طور موثر اندازه گیری کند. مخصوصاً برای اندازه‌گیری قوطی‌های گاز یا اندازه‌گیری قدرت خلاء داخل پمپ مؤثر است.

اگر برای خرید و تهیه انواع فشارسنج (گیج فشار) نیاز به راهنمایی دارید، همین امروز با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

تلفن: 02128421019

 واتس‌آپ: 09357141700

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید