021-88521630
021-28421019
جستجو

فناوری IR در دتکتورهای گاز چیست (irgd detector) و چگونه کار می‌کند؟

مزایای فناوری IR در دتکتور‌های گاز

خرید و مشاوره:

021-88521630
021-28421019

واتس آپ:
09357141700

محصولات ارائه شده در پالاترومارکت

ساطع کننده های مادون قرمز درون حسگر هر کدام پرتوهایی از نور مادون قرمز تولید می کنند. هر پرتو توسط یک گیرنده اندازه گیری می شود. پرتو اندازه‌گیری، با فرکانس حدود 3.3 میکرومتر، توسط مولکول‌های گاز هیدروکربن جذب می‌شود، بنابراین اگر غلظت مناسبی از گاز با پیوندهای C-H وجود داشته باشد، شدت پرتو کاهش می‌یابد. پرتو مرجع (حدود 3.0 میکرومتر) توسط گاز جذب نمی شود، بنابراین با قدرت کامل به گیرنده می رسد. %LEL گاز موجود با نسبت پرتوهای اندازه گیری شده توسط گیرنده تعیین می شود.

 

مزایای فناوری IR در دتکتور‌های گاز (irgd detector)

سنسورهای IR در برخی از محیط‌ها قابل اعتماد هستند که می‌توانند باعث عملکرد نادرست سنسورهای مبتنی بر پلیستور شوند یا در برخی موارد از کار بیفتند. در برخی از محیط های صنعتی، پلیستورها در معرض خطر مسموم شدن یا مهار شدن هستند. این کار باعث می‌شود که کارگری که در شیفت کاری خود است محافظت نشده باشد. حسگرهای IR نسبت به سموم کاتالیزور حساس نیستند، بنابراین ایمنی را در این شرایط به طور قابل توجهی افزایش می دهند.

فناوری Pellistor به طور قابل توجهی ارزانتر از فناوری IR است که نشان دهنده سادگی نسبی فناوری تشخیص است. با این حال، چندین مزیت IR نسبت به پلیستورها وجود دارد. از جمله این فناوری‌ها می‌توان به فناوری IR تست‌های بی‌خطر ارائه کرد.

حالت کار به این معنی است که اگر پرتو مادون قرمز از کار بیفتد، این به عنوان یک خطا ثبت می شود. در عملکرد معمولی پلیستور، برعکس، فقدان خروجی معمولاً نشانه ای از عدم وجود گاز قابل اشتعال است، اما این نیز می تواند نتیجه یک خطا باشد. پلیستورها مستعد مسمومیت یا مهار هستند. یک نگرانی خاص در محیط‌هایی که ترکیبات حاوی سیلیکون، سرب، گوگرد و فسفات‌ها حتی در سطوح پایین هستند.

ابزارهای IR به خودی خود با گاز تعامل ندارند. فقط پرتو IR با مولکول های گاز تعامل دارد، بنابراین، فناوری IR در برابر مسمومیت یا مهار سموم شیمیایی مصون است. در غلظت های بالای گاز قابل اشتعال، سنسورهای پلیستور می توانند بسوزند. مانند مسمومیت یا مهار، این احتمالاً فقط با آزمایش قابل تشخیص است. باز هم سنسورهای IR تحت تأثیر این شرایط قرار نمی گیرند.

سطوح پایین اکسیژن به این معنی است که سنسورهای پلیستور کار نمی کنند. این می تواند در تانک هایی که اخیراً تصفیه شده اند، اما همچنین در فضاهای محدود به طور کلی، که در آن پلیستورها ممکن است بی اثر باشند، صدق می کند. فن آوری IR در مناطقی که ممکن است اکسیژن کاهش یابد یا وجود نداشته باشد موثر است.

 

 

برای استعلام قیمت و مشاوره فنی رایگان با ما تماس بگیرید

عوامل موثر بر فناوری IR در دتکتورهای گاز

قرار گرفتن در معرض سطوح بالای گاز قابل اشتعال می تواند باعث دوده گرفتن پلیستورها شود، حساسیت آنها را کاهش دهد و به طور بالقوه منجر به خرابی شود. پلیستورها برای عملکرد به اکسیژن نیاز دارند، با این حال، حسگرهای IR را می توان در کاربردهایی مانند مخازن ذخیره سوخت که در آن اکسیژن کم یا بدون اکسیژن وجود دارد، به دلیل شستشو با گاز بی اثر قبل از تعمیر، یا که هنوز حاوی سطوح بالایی از بخارات سوخت هستند، استفاده کرد.

طبیعت ایمن سنسورهای IR که به طور خودکار شما را در مورد هر گونه خطا آگاه می کنند، یک لایه ایمنی اضافی را فراهم می کند. Gas-Pro IR در %LEL اندازه‌گیری می‌شود و برای استفاده در مناطق خطرناک همانطور که توسط ATEX/IECEx و UL تعریف شده است تأیید شده است.

 

 چه زمانی فناوری IR شکست می‌خورد؟

سنسورهای IR در محیط هایی که می توانند باعث عملکرد نادرست سنسورهای مبتنی بر پلیستور شوند یا در برخی موارد از کار بیفتند قابل اعتماد هستند. در برخی از محیط های صنعتی، پلیستورها در معرض خطر مسموم شدن یا مهار شدن هستند. این باعث می شود کارگران در شیفت کاری خود محافظت نشوند. سنسورهای IR به این شرایط حساس نیستند، بنابراین ایمنی را به طور قابل توجهی افزایش می دهد.

 

مشکلات سنسورهای IR

سنسورهای IR هیدروژن را اندازه نمی‌گیرند و معمولاً استیلن، آمونیاک برخی از حلال‌های پیچیده را به جز برخی از انواع حسگرهای تخصصی اندازه‌گیری نمی‌کنند.

اگر کاری برای جلوگیری از آن انجام نشود، رطوبت می تواند در داخل حسگرهای IR روی اپتیک ایجاد شود و نور IR را پراکنده کند و باعث خطا شود.

طبیعت ایمن سنسورهای IR، که به طور خودکار شما را در مورد هر گونه خطا آگاه می‌کنند، یک لایه ایمنی اضافی را فراهم می‌کند و اگر نور کافی در سیستم وجود نداشته باشد، به عنوان مثال، اگر نور در حال پراکنده شدن باشد، منجر به خطا می‌شود. پرتو.

سنسورهای IR مقاومت بسیار بالایی در برابر تداخل یا مهار گازهای دیگر دارند و هم برای غلظت‌های بالای گاز و هم برای استفاده در پس‌زمینه‌های بی‌اثر (بدون اکسیژن) که سنسورهای پلیستور کاتالیزوری ضعیف عمل می‌کنند، مناسب هستند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
اینستاگرام ما
با ما در تماس باشیدمشاوره و خرید انواع ابزاردقیق