02128421019
لوگو پالاترومارکت

قیمت ترانسمیتر ویکا و عوامل موثر بر آن

قیمت ترانسمیتر ویکا و عوامل موثر بر آن

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

قیمت ترانسمیتر ویکا چقدر است و چه چیزی بر قیمت آن تاثیر می‌گذارد؟

اندازه گیری کمیت‌های مختلف در فرایندهای صنعتی از اهمیت زیادی برخوردار است. اندازه گیری این کمیت‌های تاثیر گذار توسط ابزار و تجهیزات ویژه ای انجام می‌شود. شرکت ویکا یکی از محبوب ترین تولید کنندگان انواع ابزار دقیق و تجهیزات کنترل فرایند در  کل جهان است. تولیدات این شرکت آلمانی شامل ابزارهایی برای  اندازه گیری دما، فشار، نیرو ، سطح و سایر متغییر های فیزیکی و شیمیایی در ثنعت است. این ابزارها کاربردهای متنوعی در صنایع مختلف دارند. یکی از اصلی ترین محصولات  برند ویکا که در سراسر ایران مورد توجه صاحبان صنایع است.   ترانسمیتر ویکا است که برای اندازه گیری دقیق فشار و کنترل آن در فرایندهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. اندازه‌گیری فشار در محیط‌های صنعتی اهمیت ویژه ای دارد و از بروز فجایع پیشگیری می‌کند هم چنین فشار به عنوان یک متغیر می‌تواند برای محاسبه متغیرهای دیگر مانند سطح، حجم، چگالی و…  مورد استفاده قرار بگیرد. در رابطه با خرید تجهیزات و ابزارهای صنعتی نظیر ترانسمیتر، گیج فشار و… نیز مانند هر کالایی قیمت یکی از مهم ترین معیارهاست. از آنجایی که دقت اندازه گیری و عملکرد مناسب یک ترانسمیتر فشار نقش مهمی در تضمین ایمنی پروژه‌های صنعتی و کارکنان دارد انتخاب یک محصول باکیفیت با قیمت مناسب برای صنایع تولیدی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. ترانسمیترهای ویکا از بهترین و کارآمدترین برندهای موجود ترانسمیتر به حساب می آیند. آگاهی از قیمت ترانسمیترهای ویکا و هم چنین عوامل تاثیر گذار بر تغییر ترانسمیتر برای صنایع حائز اهمیت است. در ادامه این گفتار به بررسی قیمت ترانسنیترهای ویکا و مهم ترین عوامل موثر بر نوسان قیمت این تجهیزات خواهیم پرداخت.

 

 

قیمت ترانسمیتر ویکا

برای استعلام قیمت و مشاوره فنی در مورد خرید ترانسمیتر ویکا با ما تماس بگیرید

آشنایی با ترانسمیتر فشار ویکا Pressure Transmitter

همانطور که اشاره شد ترانسمیتر فشار که به آن  پرشر ترانسمیتر هم گفته می‌شود ابزاری است که فشار در گاز ها ، مایعلت و سیالات  را به شکلی دقیق اندازه گیری می‌کند. ترانسمیترها انواع بسیار متنوعی دارند و هر یک در صنایع خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. صنایع نفت و گاز ، پتروشیمی ، خودرو سازی از اصلی ترین صنایعی هستند که از ترانسنیترها برای اندازه گیری و کنترل فشار فرایندها استفاده می‌کنند.

انواع مختلف ترانسمیترها، فشار را در محدوده های متنوعی اندازه گیری می‌کنند و هر یک برای کاربرد در فضای خاص و محدوده دمایی و فشاری ویژه بهینه شده اند.

 

 

عوامل موثر بر قیمت ترانسمیترهای ویکا

به طور کلی برای تعیین محدوده قیمتی یک ابزار میزان کارایی و نوع و تعداد آپشن‌های مختلف از اهمیت بالایی برخوردارند. هر اندازه که یک ابزار طراحی دقیق تر، کارایی بهتر و آپشن‌های جانبی بیشتری داشته باشد می‌توان گفت قیمت بالاتری هم دارد.

البته عواملی مانند گارانتی ، دوام و ماندگاری، محدوده عملکردی و… هم از مهم ترین فاکتورهای تعیبن قیمت برای تجهیزات و ابزارهای صنعتی هستند. به دلیل نوسانات متعدد قیمت ها در بازار و هم چنین تنوع بالای محصولات برند ویکا در این مقاله از ذکر عددی قیمت انواع ترانسمیتر ویکا   خودداری می‌کنیم و تنها عوامل موثر بر تعیبن قیمت این تجهیزات را مورد بررسی قرار خواهیم داد. اگر نیاز به استعلام قیمت دارید همین امروز با کارشناسان ما در تماس باشید با توجه به نیاز شما بهترین مدل را معرفی و بهترین قیمت بازار را به شما ارائه کنند.

در رابطه با قیمت ترانسمیترهای ویکا و به طور گسترده تر قیمت ترانسمیتر فشار عوامل زیر از مهم ترین موارد بر تعیین قیمت هستند.

مطلب پیشنهادی: خرید ترانسمیتر فشار / نکاتی که قبل از خرید پرشر ترانسمیتر باید بدانید

 

قابلیت کالیبره کردن

 یکی از معیارهای مهم برای تعیین میزان کارایی دستگاه های ترانسمیتر امکان کالیبره کردن آن هاست. لذا پیش از خرید این ابزارها  باید به این مسئله توجه شود که امکان کالیبره کردن در دستگاه مورد نظر وجود داشته باشد تا بتوان آن را در مواقع مورد نیاز برای اندازه گیری و کنترل دقیق فشار تقویت کرد.

کالیبراسیون دستگاه‌های ترانسمیتر به کمک سورس مرجع که توسط نهادهای استاندارد تعیبن می‌شود می‌تواند خطای اندازه گیری دستگاه را که در اثر عواملی مانند نگهداری در شرایط نامطلوب، آسیب های فیزیکی و… ایجاد شده است را بهبود ببخشد. همین موضوع می‌تواند بر قیمت یک ترانسمیتر فشار  تاثیر گذار باشد. دستگاه‌هایی که این قابلیت را دارند معمولا گران‌تر از دستگاه‌های معمولی هستند. 

 

جنس کپسول ترانسمیتر فشار

جنس کپسول مورد استفاده در ساخت ترانسمیتر فشار نقش مهمی در دوام و ماندگاری دستگاه و هم چنین ایمنی عملکرد آن دارد. معمولا کپسول ترانسمیتر از جنس استیل تولید می‌شوند. کیفیت استیل مورد استفاده در ساخت کپسول ترانسمیتر نقش مهمی در کارایی و دوام دستگاه  و هم چنین تعیبن قیمت آن دارد.

معمولا در ترانسمیترهای فشار ویکا از استیل استنلس برای تولید کپسول استفاده می‌شود که از کیفیت بالایی برخوردار است.

 

میزان گستره اندازه گیری

در حوزه های مختلف صنعتی اندازه گیری فشار در محدوده های متنوعی صورت می گیرد. هر ترانسمیتر برای اندازه گیری فشار در محدوده خاصی بهینه شده است.  ترانسمیترهایی که قابلیت اندازه‌گیری فشار در محدوده فشاری متنوع تری را دارند یا می‌توانند در محیط هایی که فشار فرایند بالاست مورد استفاده قرار بگیرند،  کارایی بیشتری دارند.

 رنج و گستره اندازه گیری فشار از عوامل مهم در تعیین  قیمت ترانسمیترهاست.

 

دقت عملکرد دستگاه

در محیط های صنعتی اندازه گیری دقیق فشار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اندازه گیری دقیق فشار به دقت عملکرد دستگاه ترانسمیتر بستگی دارد. هر اندازه که دستگاه آمار و ارقام های دقیقی را به اپراتور ارائه دهد، اپراتور تصمیمات دقیق تری برای کنترل فرایند می گیرد و ایمنی و کیفیت فرایند تضمین می‌شود. دقت  عملکرد  بالا و خطای اندک در اندازه گیری فشار ترانسمیترهای ویکا از دلایل اصلی محبوبیت این تجهیزات است.

 

 هوشمند بودن دستگاه

قابلیت اسمارت یا هوشمند بودن دستگاه ترانسمیتر می‌تواند گزینه‌های متنوعی برای کنترل بهتر و دقیق تر فرایند پیش روی اپراتور بگذارد. دستگاه‌های ترانسمیتر هوشمند دقت اندازه‌گیری بهتر و ایمنی  و کارایی بالاتری دارند. هوشمند بودن این تجهیزات در تعیبن قیمت ترانسمیترها  نقش مهمی دارد.

 

یک طرفه و دو طرفه بودن دستگاه و نوع فشار قابل اندازه گیری

مثبت و منفی بودن فشار و هم چنین مطلق یا نسبی بودن آن برای اندازه گیری دقیق فشار توسط دستگاه ترانسمیترهای فشار حائز اهمیت است. ترانسمیترهای فشار یک‌طرفه قابلیت اندازه گیری فشار در محدوده  فشار صفر و فشار مثبت را دارند. در این مدل دستگاه ترانسمیتر دیافراگم سنسور  تنها در یک جهت حرکت می‌کند و ولتاژ خروجی مثبت است. )

این نوع ترانسمیترها در محیط هایی مورد استفاده قرار می گیرد که  جهت جریان مشخص است و احتمال تغییر آن کم است. در مقابل در ترانسمیترهای دو طرفه دیافراگم دستگاه می‌تواند در دو جهت مختلف حرکت کند، و  به سنسور امکان اندازه گیری  فشار مثبت و  فشار منفی را می‌دهد. از این ترانسمیتر در  اتاق‌های عمل  بیمارستان‌ها، اتاق‌های ایزولاسیون،، ویواریوم‌ها  و دیگر محیط‌های حیاتی، استفاده می‌شود.

مطلب پیشنهادی: کاتالوگ محصولات ویکا | دانلود کاتالوگ محصولات wika

 

 

دیافراگمی یا قلمی بودن ترانسمیتر 

دیافراگمی یا قلمی بودن که در واقع به نوع سنسور مورد استفاده در ترانسمیتر بستگی دارد از عوامل مهم در تعیین قیمت این دستگاه هاست چون کارایی دستگاه را در محیط های مختلف تحت تاثیر قرار می دهد.

تفاوت میان سنسور فشار دیافراگمی (Flush diaphragm) و سوزنی یا قلمی (Internal diaphragm)  این است که  ترانسمیترهای فشار دیافراگمی برای  اندازه گیری فشار در سیالات  خمیری، فاسد شدنی ،  چسبناک و دارای ویسکوزیته بالا و هم چنین  سیالات حاوی ذرات معلق مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از سنسورهای قلمی یا  سوزنی در چنین محیط هایی ممکن است با مسدود شدن سسنسور،  اعمال فشار بالا  بر سنسور و عدم وجود جریان در سیال موجب اختلال در گزارشات دستگاه و هم چنین فساد در سیالات فاسد شدنی شود.

 

زمان پاسخ دهی (Response Time) ترانسمیتر ویکا

زمان پاسخ دهی مدت زمانی است که  سنسور نیاز دارد تا تغییرات در فشار ورودی را توسط سیگنال خروجی به اپراتور اطلاع دهد که به آن Rise Time   نیز می گویند. معمولا  در  ترانسمیتر‌های فشار استاندارد و مدرن  زمان پاسخ دهی  کمتر از 2 میلی ثانیه می باشد. به طور متوسط در  ترانسمیترهای هوشمند  این زمان حداقل زمان ممکن است. چون اطلاع لحظه ای از اندازه فشار برای کنترل فشار در محیط های صنعتی و خدمات درمانی  حائز اهمیت است می‌توان گفت هر اندازه زمان پاسخ دهی یک ترانسمیتر کوتاه تر باشد کارایی بالاتر و در نتیجه کیفیت بیشتری دارد.

 

کیفیت طراحی و ساخت

نحوه طراحی یک ترانسمیتر به گونه ای که کارایی بالا و نصب آسان و ایمنی داشته باشد برای صنایع از اهمیت بالایی برخوردار است. هم چنین کیفیت متریال به کار برده شده در تولید ترانسمیتر هم به دلیل نقش تاثیرگذار در ایمنی و طول عمر دستگاه اهمیت فراوانی دارد. بنابراین ترانسمیترهایی که از متریال مرغوب تری ساخته شده اند قطعا کیفیت بالاتری و به طبع آن قیمت بالاتری خواهند داشت. چون طول عمر قطعات و استهلاک آن ها نقش مهمی در هزینه های صنعتی دارد صاحبان صنایع معمولا با خرید اقلام با کیفیت تر سعی در کاهش  هزینه های جانبی دارند. انواع  ترانسمیتر فشار ویکا از مواد اولیه مرغوب و با کیفیتی تولید شده اند و این مهم از دلایل اصلی محبوبیت تجهیزات این برند پرطرفدار است.

 

عوامل موثر بر تعیین قیمت ترانسمیتر فشار ویکا در ایران  

مواردی که در بالا ذکر شدند از مهم ترین فاکتورهای تاثیر گذار بر تعیین قیمت انواع ترانسمیترهای فشار هستند که می‌توانند در تعیین قیمت ترانسمیتر ویکا هم موثر باشند. در واقع می‌توان کفت به طور کلی کارایی، کیفیت ساخت و محدوده اندازه گیری برای تعیین قیمت همه ترانسمیترها مورد توجه قرار می گیرد. اما به طور خاص در مورد عدم ثبات قیمت این تجهیزات و عوامل تاثیر کذار بر تغییرات قیمت ترانسمیتر های ویکا در ایران می‌توان به دو فاکتور بسیار مهم دیگر هم اشاره کرد. این دو فاکتور به شرح زیرهستند.

 

میزان عرضه و تقاضا

میزان عرضه و تقاضا همیشه در تعیبن قیمت کالاهای مختلف نقش اساسی داشته است. زمانیکه برای یک کالا تقاضای بالایی وجود داشته باشد به دلیل کمیاب شدن آن کالا در برهه های زمانی ویژه  در بازار مصرف قیمت آن افزایش خواهد یافت. از آنجایی که انواع ترانسمیتر فشار ویکا از بهترین و با کیفیت ترین ترانسمیترهای موجود در کل بازار مصرف جهانی هستند برای خرید این تجهیزات  ها همیشه تقاضای بالایی وجود دارد. لذا اگر در یک بازه زمانی به دلایلی مانند صادرات کمترمحصول، تغییرات قیمت ارز و… عرضه این کالا کم شود. قیمت ترانسمیتر ویکا افزایش می یابد.

نرخ ارز

همانطور که اشاره شد شرکت عرضه کننده ترانسمیتر ویکا یک شرکت آلمانی است لذا خرید این دستگاه ها با ارز خارجی صورت  می‌گیرد. افزایش قیمت ارز می‌تواند سبب افزایش چشمگیر این دستگاه‌ها شود. به دلیل نوسانات متعدد قیمت ارز و اختلاف ارزش زیاد پول داخلی با دلار می‌توان گفت این فاکتور مهم ترین فاکتور در تغییر قیمت این تجهیزات و ابزار آلات مشابه است. هر گونه نوسان در بازار ارز می‌تواند به طور مستقیم بر قیمت ترانسمیترهای فشار ویکا و سایر برندهای خارجی تاثیر بگذارد.

 

سخن پایانی

ترانسمیترها از تجهیزات مهم صنعتی هستند که برای اندازه‌گیری و کنترل فشار در محیط‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. برند آلمانی ویکا، یکی از محبوب‌ترین تولید‌کنندگان این تجهیزات در کل جهان است که محصولات آن در ایران هم طرفداران بسیاری دارد. در این مقاله به بررسی قیمت ترانسمیتر فشار ویکا و عوامل تاثیرگذار بر آن پرداختیم.  به طور کلی می‌توان گفت علاوه بر کارایی،  کیفیت ساخت، محدوده قابل استفاده و دقت دستگاه عوامل خارجی مانند نوسانات بازار ارز و تعادل بین عرضه و تقاضا  در بازار هم بر قیمت این محصول تاثیرگذارند. 

اگر علاقه‌مند به خرید ترانسمیترهای ویکا هستید همین امروز برای دریافت مشاوره فنی رایگان و استعلام قیمت با ما تماس بگیرید. 

 

راه‌های ارتباط با ما 

واتس‌آپ: 09357141700

 

 

سوالات متداول
  • مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت ترانسمیترهای فشار کدامند؟

به طور کلی می‌توان گفت عواملی مانند کیفیت طراحی و ساخت ، دقت و سرعت اندازهگیری دستگاه،  محدود فشار و نوع فشار قابل اندازه گیری با دستگاه از مهم ترین عوامل تعیبن کننده قیمت این تجهیزات هستند.

  • عوامل مهمی که در نوسان قیمت ترانسمیتر ویکا نقش دارند کدامند؟

میزان عرضه و تقاضا در بازه های زمانی مختلف و هم چنین نوسانات قیمت ارز از مهم ترین فاکتورهایی هستند که باعث تغییر قیمت این تجهیزات می شوند.

  • متوسط قیمت ترانسمیتر فشار ویکا چقدر است ؟

به دلیل عدم ثبات قیمت ها و هم چنین وابستگی قیمت دستگاه به نوع دستگاه و کارایی آن نمی‌توان قیمت ثابتی برای این محصولات ارائه دارد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید