021-88521630
021-28421019
جستجو

قیمت پرشر گیج دیافراگمی

قیمت پرشرگیج دیافراگمی | گیج فشار دیافراگمی چیست؟

خرید و مشاوره:

021-88521630
021-28421019

واتس آپ:
09357141700

محصولات ارائه شده در پالاترومارکت

  پرشرگیج دیافراگمی چه عملکردی دارد؟

دیافراگم ماده ای است که خاصیت ارتجاعی دارد و اگر به آن فشار وارد شود جابه جا می‌شود. خاصیت الاستیک دیافراگم برای تعیین تفاوت بین فشار مرجع و ناشناخته در این نوع فشارسنج استفاده می شود. اصل عملکرد گیج بوردون مانند این دستگاه است. تفاوت اصلی این گجت با گیج بوردون این است که به جای لوله بوردون، دیافراگم موجدار دارد.

 

اگر این گجت را به هر نقطه سنج وصل کنیم، دیافراگم به صورت ارتجاعی تغییر شکل می دهد. این نوع فشار سنج به دلیل اندازه کوچک آن معمولا مورد استفاده قرار می گیرد. کاربردهای کم فشار به بهترین وجه توسط گیج فشار دیافراگمی انجام می شود.

گیج فشار دیافراگمی‌ چیست؟

گیج فشار دیافراگمی‌ که به عنوان فشارسنج غشایی نیز شناخته می‌شود، دستگاهی است که از انحراف یک غشای نازک انعطاف پذیر به نام «دیافراگم» برای اندازه گیری فشار سیال در یک سیستم استفاده می‌کند. غشاء اجزای داخلی گیج فشار را از رسانه جدا می‌کند و از هر گونه آلودگی جلوگیری می‌کند. این ویژگی فشار سنج دیافراگم را برای استفاده در محیط های مایع یا گاز خورنده یا آلوده مناسب می‌کند.

این فشارسنج برای اندازه گیری فشار کم استفاده می‌شود و در کاربردهایی مانند اندازه گیری فشار اتمسفر یا نظارت بر فشار در کپسول گاز استفاده می‌شود.

معیارهای انتخاب یک گیج فشار دیافراگمی

مواد سازنده گیج: مواد محفظه گیج و به خصوص قطعاتی که با محیط در تماس هستند باید از نظر شیمیایی سازگار باشند. از آنجایی که گیج فشار دیافراگمی بیشتر با محیط‌های خورنده و همچنین بسیار چسبناک استفاده می‌شود، فولاد ضد زنگ انتخاب ترجیحی است.

محدوده فشار: گیج فشار دیافراگمی یک انتخاب ایده آل برای کاربردهای اندازه گیری فشار پایین است. برای کاربردهای عمومی، گیج فشار باید بتواند محدوده فشار حداکثر و حداقل را تحمل کند. حداکثر فشار نباید بیشتر از 75% محدوده مقیاس کامل و 65% برای محدوده ضربان دار باشد.

محدوده دما: دمای مورد نیاز باید در محدوده دمایی باشد که فشار سنج می‌تواند تحمل کند. گیج های فشار دیافراگمی معمولی می‌توانند محدوده دمایی 20- تا 100 درجه سانتی گراد را تحمل کنند، اما به مشخصات آن نگاه کنید.

اندازه دیافراگم: در انتخاب اندازه دیافراگم، قاعده کلی این است که فشار را کم کنید، اندازه دیافراگم بزرگتر باشد و بالعکس. در طول اندازه‌گیری فشار، دیافراگم باید به اندازه‌ای بزرگ باشد که مقدار کافی از حجم مایع را جابجا کند.

محیط سیال: برخلاف سایر سیال‌ها ، محیط های متبلور و آلوده ممکن است نقطه ورودی فشار باریک یا حتی در محفظه فشار را مسدود کند. برای جلوگیری از چنین خطری، می‌توان از فشار سنج دیافراگمی با فلنج اتصال باز برای رفع مشکلات گرفتگی استفاده کرد.

واحد فشار: واحد اندازه گیری فشار برای گیج فشار دیافراگم، بار یا psi است. فشار معمولاً ممکن است بین -1 تا 400 بار باشد.

کاربردهای فشار سنج دیافراگمی

چندین صنعت با موفقیت از فشارسنج های دیافراگمی برای کاربردهای اندازه گیری فشار مطلق و تفاضلی استفاده کرده‌اند. برای استفاده در کاربردهایی که خلوص آن به دلیل ظرفیت جداسازی رسانه ها و جلوگیری از آلودگی به دنبال آن است، مناسب است. همچنین برای صنایعی که با سیالات خورنده کار می‌کنند مناسب است. صنایع زیر ممکن است از استفاده از فشارسنج دیافراگمی بهره مند شوند:

  • صنایع مواد غذایی 
  • دارویی
  • پتروشیمی
  • معدن

گیج‌های فشار دیافراگمی همچنین در جاروبرقی‌ها، کمپرسورهای هوا، کاربردهای هیدرولیک و همچنین فیلترهای استخر استفاده می‌شود.

گیج دیافراگم فلزی:

گیج فشار دیافراگم فلزی از یک دیافراگم نازک و انعطاف پذیر ساخته شده از جنس برنج یا برنز ساخته شده است. زمانی که دیافراگم حرکت می‌کند یک ابزار نشانگر یا ضبط را کنترل می‌کند. از آنجایی که این نوع گیج ممکن است در هر موقعیتی کار کند و قابل حمل است، برای استفاده یا نصب در تجهیزات متحرک مانند هواپیما بسیار مناسب است.

مزایا و معایب گیج فشار دیافراگمی

مزایا:

  • این گیج‌ها کاملا حساس هستند.
  • توانایی تشخیص تغییرات فشار کسری در محدوده میکروثانیه را دارد.
  • به مساحت کمتری نیاز دارد.
  • فشار کم، خلاء و فشار تفاضلی همه با این نوع دستگاه اندازه گیری فشار اندازه گیری می‌شوند.
  • برای استفاده در محیط های خورنده مناسب است.

بهترین برندهای گیج‌های فشار دیافراگمی کدام برندها هستد؟

سخن پایانی

گیج فشار دیافراگمی فشار را با استفاده از دیافراگم اندازه گیری می‌کند. اصطلاح دیافراگم به یک ماده انعطاف پذیر اشاره دارد که به عنوان غشاء نیز شناخته می‌شود که معمولاً از فلز نازک، چرم، لاستیک، پارچه یا سایر مواد مشابه ساخته می‌شود. با توجه به مطالب گفته شده اگر نیاز به خرید گیج فشار دیافراگرامی‌دارید با ما در تماس باشید.

هنوز به کمک و مشاوره نیاز دارید؟ امروز با یک خبره این کار تماس بگیرید.

اگر این وبلاگ همچنان شما را به این فکر می‌اندازد که چه نوع ابزاری برای کاربرد شما بهتر عمل می‌کند، مهندسان و کارشناسان ما خوشحال می‌شوند به شما کمک کنند. با شماره تلفن: 02128421019 یا واتس آپ : 09357141700 تماس بگیرید.  ما با هر محصول فروخته شده را ضمانت اصالت کالا می‌کنیم.

محصولات پیشنهادی

راه های ارتباطی با ما

تلفن پشتیبانی مشتریان : 02128421019

واتس آپ : 09357141700

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
اینستاگرام ما
با ما در تماس باشیدمشاوره و خرید انواع ابزاردقیق