02128421019
لوگو پالاترومارکت

قیمت گیج فشار ویکا و عوامل موثر بر آن

قیمت گیج فشار ویکا و عوامل موثر بر آن

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

چه عواملی بر قیمت گیج فشار ویکا تاثیر می‌گذارد؟

 گیج  فشار ابزاری برای اندازه‌گیری و نمایش فشار یک محیط است. این تجهیزات، فشار گیج، فشار مطلق و فشار تفاضلی را اندازه‌گیری می‌کنند و در صنایع مختلف کاربرد‌های گسترده‌ای برای اندازه‌گیری و کنترل فشار دارند.‌

برند آلمانی ویکا یکی از معروف ترین تولید کنندگان این تجهیزات است که محصولات با کیفیت آن در سراسر جهان و هم‌چنین ایران طرفداران بسیاری دارد. در این گفتار به بررسی قیمت گیج فشار ویکا و عوامل موثر بر نوسان قیمت این تجهیز خواهیم پرداخت.

 

آشنایی با گیج فشار و نحوه عملکرد آن  گیج های فشار انواع متفاوتی دارند که بسته به نوع کاربرد ، نوع سیال، محیط و فاکتور‌های دیگری طبقه بندی می‌شوند. به عنوان مثال انواع گیج فشار بر اساس تکنیک اندازه‌گیری فشار به چهار مدل گیج فشار دیافراگمی، گیج فشار لوله بوردون، گیج فشار دیجیتال و گیج اختلاف فشار تقسیم می‌شوند.  

در فناوری اندازه گیری صنعتی، بسته به محیط و نیاز از هر کدام از انواع گیج در شرایط ویژه‌ای استفاده می‌شود.

گیج فشار لوله بوردون و فشارسنج دیافراگمی اصول عملکردی متفاوتی دارند و بنابراین برای کاربردهای مختلف مناسب هستند. در گیج های فشار لوله بوردون، فشار توسط یک لوله بوردون اندازه گیری می شود که فشار را مستقیماً به نشانگر منتقل می‌کند.

 

داخل کیس یک لوله خمیده وجود دارد که سیال وارد آن شده و باعث کشیده شدن لوله بوردون می شود. این کشش از طریق یک پیوند و یک قطعه دندانه دار به حرکت منتقل می‌شود و به عنوان یک انحراف مربوطه روی صفحه نمایش داده می‌شود. گیج های فشار لوله بوردون را می توان به روش های مختلفی مورد استفاده قرار داد و اکثر کاربردها را در صنایع مختلف پوشش می‌دهند.

 

در مقابل در گیج‌های فشار دیافراگمی بر اساس تغییر حالت صفحه دیافراگم صورت می‌گیرد، چون دیافراگم  حد واسط بین دو سیال است با اعمال فشار از سوی سیال پرفشار تر به سمت سیال کم فشار تغییر حالت می‌دهد و این تغییر حالت به صورت اختلاف فشار در صفحه نمایشگر گیج به نمایش در می آید. گیج‌های فشار هم‌چنین در انواع خشک یا روغنی ، آنالوگ یا دیجیتال و… هم تقسیم‌بندی می‌شوند که در بررسی معیارهای انتخاب گیج فشار مناسب به تشریح آنها خواهیم پرداخت.  

 

معیارهای مهم هنگام خرید گیج فشار ویکا

همانطور که اشاره شد کمپانی ویکا یکی از محبوب‌ترین کمپانی‌ها در تولید ابزارهایی نظیر گیج فشار، ترانسمیتر و… است. با  توجه به  تنوع  بالای انواع گیج فشار ویکا  انتخاب یک گیج مناسب و کارآمد نیازمند بررسی فاکتورهای متنوعی است . مواردی که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت نه تنها بر عملکرد و کارایی گیج فشار موثر هستند بلکه در تعیبن قیمت این تجهیزات هم نقش دارند. از مهم ترین نکات تاثیر گذار در انتخاب گیج فشار مناسب و تعیین قیمت این محصولات می توان به موارد زیر اشاره کرد.

فروش انواع گیج‌های فشار ویکا

برای خرید و استعلام قیمت انواع گیج‌های فشار ویکا با ما در تماس باشید.

 

دقت اندازه‌گیری فشار توسط گیج فشار

از آنجایی که اندازه‌گیری دقیق فشار در بسیاری از محیط‌های صنعتی دارای اهمیت ویژه‌ای است. دقت دستگاه پرشر گیج  یکی از مهم ترین مواردی است که هنگام خرید این تجهیز باید مورد توجه قرار بگیرد.

 

روی صفحه گیج فشار همیشه نشانه‌ای از کلاس دقت را پیدا می‌کنیم. کلاس دقت یک گیج فشار، انحراف مجاز نمایشگر را بر حسب درصد مقدار مقیاس کامل تعریف می‌کند. برای موارد پلاستیکی، این اختلاف حدود 4٪ یا 2.5٪ است، در حالی که برای ابزارهای فولادی کروم یا فولاد ضد زنگ،این مقدار 1.6٪ یا 1.0٪ است. هر اندازه که دقت اندازه‌گیری گیج فشار بالاتر باشد قیمت آن هم گران‌تر خواهد بود.

 

بازه فشار گیج‌های فشار

بازه گیج‌های فشار هم یک عامل تاثیرگذار در انتخاب گیج فشار مناسب است. این بازه معمولا بین  ۰-۳۰ پاسگال  تا ۰-۶۰۰ پاسگال است. اگر نیاز به اندازه گیری فشار در بازه خلاء یا بار وجود داشته قیمت گیج فشار افزایش می یابد.

 

جنس بدنه و متریال

جنس بدنه و متریال مورد استفاده در ساختار گیج فشار نقش مهمی در تعیین طول عمر گیج فشار و کارایی آن دارد. انواع پرشر گیج ویکا دارای بدنه ای از جنس استیل استنلس مرغوب و هم چنین صفحه نمایشی با شیشه نشکن پلی کربناتی هستند. استفاده از متریال مرغوب در ساخت این تجهیزات باعث عملکرد آن ها با کارایی بالا و استهلاک کم شده است و از دلایل اصلی محبوبیت پرشر گیج های برند ویکا به  شمار می‌رود.

اندازه نمایشگر

نمایشگر های گیج فشار در اندازه های مختلف از قطر 1.5 تا 16 اینچ در دسترس هستند. برای انتخاب بهترین سایز باید به فاکتورهای مختلفی توجه شود. مواردی مانند سهولت خواندن نمایشگر، محدودیت های فضا و نیازهای دقیق فرایند مورد نظر اندازه مناسب صفحه نمایش را تعیین می کند. بسته به نوع پروژه می توان از یک گیج فشار با نمایشگر بزرگ و یا بسیار کوچک برای اندازه‌گیری فشار استفاده کرد. اندازه نمایشگر روی قیمت محصول هم تاثیرگذار است.

محیط و شرایط محیطی

اینکه در چه محیطی از گیج فشار استفاده می‌کنیم نقش مهمی در انتخاب نوع گیج فشار دارد برخی از مهم‌ترین فاکتورهای  محیطی که در زمان انتخاب گیج فشار باید مورد توجه قرار گیرد شامل مواردی مانند دمای محیط ، ذرات معلق و ریز گردهای موجود در هوای محیط ، سرعت میعان و تبخیر، میزان رطوبت و حضور مواد شیمیایی در محیط هستند. بررسی تمامی این موارد در هنگام انتخاب گیج فشار مناسب برای یک محیط الزامی است.

مواد مورد سنجش

 مواد سنسور گیج فشار باید با توجه به نوع سیالی که می خواهیم فشار آن را اندازه گیری انتخاب شود. اگر ماده سنسورگیج فشار با سیال سازگار نباشد خوردگی رخ می‌دهد .  اگر در شرایطی ماده سنسور سازگار با سیال  در دسترس نباشد ممکن است لازم باشد تا از مهر و موم دیافراگمی برای محافظت از سنسور در مقابل خوردگی  استفاده شود.

 

نوع اتصالات

گیج فشارهای ویکا با انواع اتصالات از جمله NPT ، DIN ، JIS ، BSP & SAE  تولید و به بازار عرضه شده اند. انتخاب گیج فشاری که مناسب ترین شیو اتصال را برای برنامه مورد نظر شما داشته باشد از مهم ترین معیارهای انتخاب یک گیج فشار مناسب است.

رنج فشار

طبق توصیه ASME B40.100 برای داشتن حداکثر دقت در اندازه‌گیری باید گیج فشار با محدوده فشار در مقیاس کامل تقریباً دو برابر فشار عملیاتی محیط انتخاب شود. هم چنین حداکثر فشار کار باید کمتر از  75٪ از طیف گسترده باشد. عدم انتخاب گیج فشار در این محدوده ممکن است باعث استهلاک سریع قطعات و مشکل در اندازه‌گیری دقیق فشار شود.

عناصر گیج فشار

عناصر حسگر فشار در  دستگاه های پرشر فشار  با تنوع بالایی از  مواد از جمله:  برنز فسفر ، فولاد آلیاژی ، برنج ،  استیل استلنس، مونل و اینکونل تولید شده اند. انتخاب سنسور فشار مناسب  باید با توجه به نوع سیال و محیط فرایند انجام شود. اگر حسگر مناسب با نوع سیال در دسترس نباشد برای محافظت از دستگاه در مقابل سیال باید از مهر و موم دیافراگمی استفاده شود.

 

خشک یا روغنی بودن گیج فشار

گیج فشار خشک از نمونه های پرکاربرد و اقتصادی  فشار سنج ها در پروژه های تأسیساتی و صنعتی هستند، درون این گیج های فشار خالی است و عقربه نمایشگر، میزان فشار سیال را  نمایش می دهد.

 

فشار سنج خشک  به دلیل  القای لرزش ها از سوی دستگاه های مکانیکی و لوله هایی که به فشار سنج متصل هستند، همیشه در حال ارتعاش است و قادر نیست مقدار بسیار دقیقی از فشار سامانه را گزارش کند. در مقابل فشار سنج های روغنی که محفظه آن ها از سیلیکون یا گلیسرین پر شده است به دلیل دفع ارتعاشات مزاحم و کاهش اصطکاک حرکت عقربه‌‌های فشار سنج ، دقت بالاتری دارند و مقدار دقیق تری را نمایش می دهند.

 

فشار سنج های خشک نسبت به گیج های روغنی قیمت پایین تری دارند اما در این مدل فشار سنج علاوه بر کاهش دقت اندازه گیری در محیط های دارای فشار مکانیکی ،  به علت ایجاد رطوبت، درون فضای نمایشگر، خواندن مقدار دقیق فشار هم  مشکل است.

 

مطالب پیشنهادی: قیمت پرشر گیج دیافراگمی | گیج فشار دیافراگمی چیست؟

 

نمایشگر گیج‌های فشار ویکا به چند نوع تقسیم می‌شوند؟

صفحه نمایشگرهای انواع گیج فشار ویکا به دو صورت  آنالوگ یا دیجیتال طراحی شده اند. اگرچه هنوز هم فشار سنج های آنالوگ که دارای عقربه هستند به دلیل دقت بالا بسیار پرطرفدارند، در برخی از پروژه ها بهتر است از  نمایشگرهای دیجیتالی استفاده شود.

 

مهم ترین عوامل تاثیرگذار در تعیین قیمت گیج فشار ویکا

علاوه بر تمامی مواردی که در بالا مطرح شدند عوامل دیگری هم در تعیین قیمت گیج  فشار ویکا تاثیرگذار هستند. در واقع نه تنها کارایی، محدوده  استفاده از گیج فشار، شرایط محیط ، دقت دستگاه و اندازه آن در تعیبن قیمت این تجهیز موثرند بلکه عوامل خارجی هم می‌توانند در نوسان قیمت هر یک از مدل های پرشر گیج ویکا موثر باشند. برخی از این فاکتورها عبارتند از :

نوسان قیمت ارز

از آنجایی که محصولات برند ویکا از جمله انواع گیج فشار ویکا وارداتی هستند و از مبدا کشور آلمان به دست مصرف کنندگان کشورهای مختلف می‌رسند نوسان قیمت ارز می‌تواند نقش تاثیر گذاری در تعیین قیمت این تجهیزات داشته باشد.

میزان عرضه و تقاضا

کیفیت ساخت بالا ، طراحی قدرتمند،دقت بالا و کارایی بهینه از مهم ترین دلایل محبوبیت تجهیزات برند ویکا هستند. به دلیل محبوبیت محصولات این برند و افزایش تقاضا برای خرید محصولات آن در برخی از بازه های زمانی ممکن است میزان تقاضا از عرضه کالا پیشی بگیرید و محصول با قیمت بیشتری به فروش برسد. عدم بالانس بین عرضه و تقاضا نقش مهمی در نوسان قیمت این تجهیزات در بازار دارد.

 

سخن پایانی

گیج‌های  فشار ابزارهایی هستند که برای اندازه گیری فشار گازها و مایعات در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. اندازه گیری فشار در سیستم های مختلف  یک مرحله حیاتی برای اطمینان از سازگاری محصول و بررسی ایمنی برای آگاهی از نشتی و جلوگیری از فجایع دریک سیستم است.

 

از آنجایی که حتی بهترین ابزارهای اندازه گیری هم دارای درصدی از خطای اندازه گیری هستند؛ بهتر است هنگام انتخاب گیج فشار دقت بیشتری به خرج دهیم تا  اندازه گیری فشار با بیشترین دقت ممکن انجام شود. معیارهای مهمی که هنگام انتخاب گیج فشار باید در نظر گرفته شوند شامل اندازه  دستگاه و محدوده اندازه گیری فشار ، سازگاری ماده سنسور و نوع حسگر با سیال ، دقت اندازه گیری ، کیفیت ساخت و… است. تقریبا می توان گفت تمامی این موارد و هم چنین عواملی مانند تغییرات قیمت ارز، نحوه و میزان عرضه محصول و… بر قیمت گیج فشار ویکا که از محبوب ترین انواع گیج فشار است تاثیرگذارند. برای استعلام قیمت و مشاوره فنی رایگان با ما در تماس باشید.

 

راه های ارتباطی با ما

تلفن پشتیبانی: 02128421019

واتس آپ : 09357141700

 

 

سوالات متداول

  • چرا گیج های فشار ویکا پرطرفدار هستند؟

به دلیل کیفیت ساخت بالا ، دقت اندازه گیری بالا ، تنوع زیاد و دوام و ماندگاری این محصولات از محبوبیت بالایی برخوردارند.

  • علت تغییرات قیمت پرشر گیج ویکا در ایران چیست ؟

علاوه بر ویژگی های خود محصول و آپشن ‌های جانبی آن، معمولا تغییرات قیمت ارز مهم ترین دلیل نوسان قیمت این تجهیزات در ایران است.

  • مهم ترین فاکتورهای  موثر بر قیمت پرشر گیج ویکا کدامند؟

نوع و مدل پرشر گیج ، دقت اندازه گیری ، اندازه  و جنس بدنه دستگاه ، محدوده فشارقابل اندازه گیری ، نوع ماده سنسور و… از مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت این محصول هستند. 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید