021-88521630
021-28421019
جستجو

معرفی انواع روتامتر / چند نوع روتامتر وجود دارد؟

خرید و مشاوره:

021-88521630
021-28421019

واتس آپ:
09357141700

محصولات ارائه شده در پالاترومارکت

انواع روتامتر

روتامترها را می‌توان در کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار داد و هر کدام دارای عناصر منحصر به فردی هستند. انواع روتامترها شامل دبی سنج لوله شیشه ای، دستگاه تصفیه سنج زرهی و روتامترهای زرهی فلنجی می باشد. در زیر به تفصیل توضیح داده شده است.

 

روتامترهای لوله شیشه‌ای

روتامترهای لوله شیشه ای به طور گسترده در مناطق صنعتی، آزمایشگاه ها و سایر کارخانه های آزمایشی استفاده می‌شود. برای ساخت لوله معمولاً از شیشه بوروسیلیکات استفاده می‌شود. برای مقاومت در برابر خوردگی، شناور با فولاد ضد زنگ، شیشه یا پلاستیک ساخته می‌شود. شناورها به دلیل لبه‌های تیز یا اندازه‌گیری، قرائت خاصی را بر روی مقیاس منعکس می‌کنند. یک اتصال یا یک اتصال انتهایی معمولاً بر روی روتامتر نسبت به زمینه استفاده آن قرار می گیرد.

 

روتامترهای لوله شیشه‌ای

 

مهمترین بخش استانداردسازی، ترکیب شناور لوله است زیرا اندازه گیری ها را انجام می دهد. جداول جستجو می‌توانند واحدهای ارائه شده را به جریان سیالات مربوطه تبدیل کنند. برای گازهایی مانند نیتروژن، اکسیژن، هیدروژن، هلیوم، دی اکسید کربن و آرگون، مقیاس های همبستگی روتامتر را می‌توان با جداول همبستگی بررسی کرد. این روش دقیق‌تر است، زیرا مقیاس‌های هوا یا آب قبلاً تحت دماها و فشارهای خاص تعیین شده بودند، اما می‌تواند راحت‌تر باشد.

 

نرخ های جریان سیال مختلف را می‌توان با استفاده از شناورهای مختلف اندازه گیری کرد. قرار دادن روتامتر لوله شیشه ای در سطح چشم می‌تواند خوانش ترازو را آسان تر کند. روتامتر های لوله شیشه ای را نمی‌توان برای انواع دیگر سیالات استفاده کرد، مانند آب بالای 194 درجه فارنهایت (90 درجه سانتیگراد)، مایعات با pH بالا و بخار مرطوب که شیشه لوله را نرم می‌کند. شیشه نیز توسط سود سوزآور و اسید هیدروفلوئوریک حل می‌شود، بنابراین باید از لوله های دیگر استفاده شود. عملکرد روتامتر لوله شیشه ای با محدودیت فشار و دمای لوله شیشه ای محدود می‌شود، جایی که درجه حرارت بالاتر عامل محدود کننده اصلی است.

روتامتر های لوله شیشه ای در مناطقی که چندین جریان گازها یا مایعات مخلوط یا منتقل می‌شوند موثر هستند، اگرچه می‌توانند در جایی که یک سیال از چندین کانال عبور می‌کند نیز موثر باشند.

 

10A6130 Glass Tube Purge and Low Flowmeters

این برای برنامه هایی که به سرعت جریان پایین نیاز دارند، از جمله خطوط کنترل پاکسازی و محفظه های ابزار، بهترین است. این ابزار برای نمونه‌گیری سیال، اندازه‌گیری سطح، وزن مخصوص مایع و استفاده‌های کم جریان از گازها و مایعات بهترین است. از طول های (112، 3، 10 اینچ) با اتصالات 1/4 اینچی NPT تشکیل شده است.

 

10A6130 Glass Tube Purge and Low Flowmeters

 

10A4500 Glass Tube Flow Meters

این در اکثر تاسیسات شهری و صنعتی یافت می‌شود و برای اندازه گیری مایعات و گازها استفاده می‌شود. این به عنوان بخشی از کوره ها و کوره ها برای پیگیری جریان گاز طبیعی نصب می‌شود، بنابراین خنک کردن مایعات برای محافظت از تجهیزات ممکن می‌شود.

 

10A4500 Glass Tube Flow Meters

 

10A2235 Glass Tube Rotameters

هنگامی که جریان روان کننده یاتاقان خیلی کم می‌شود، برای خاموش کردن خودکار تجهیزات سنگین استفاده می‌شود. همچنین هنگامی که آب در حال خنک شدن به زیر یک حد معین کاهش یابد، تجهیزات الکتریکی را خاموش می‌کند.

 

10A2235 Glass Tube Rotameters

 

Armored Purge Meters

این برای مناطق با جریان کم و فشار بالا در شهرداری ها و صنایع بهترین است. همچنین در سیستم های آنالایزر گاز و جایی که لوله های شیشه ای برای نگرانی های ایمنی نامناسب هستند استفاده می‌شود. این روتامتر ها با اندازه گیری محیط های ابری و مات به خوبی کار می‌کنند. مزیت دستگاه تصفیه سنج زرهی این است که اگر وضعیت سیستم خوب نباشد، سیال را تصفیه می‌کند. یکی از نمونه‌های دستگاه تصفیه‌سنج زرهی 10A3200 است که با نخ‌های NPT و گزینه سوپاپ سوزنی موجود است.

 

Armored Purge Meters

 

روتامترهای زرهی فلنج دار (Flanged Armored Rotameters)

این معمولاً در صنایع و سایر سیستم های خودکار که در داروسازی و پتروشیمی تخصص دارند استفاده می‌شود. سیالات مات را در شرایط نیرومند و سیالات غیر رسانا را اندازه گیری می‌کند. روتامتر زرهی فلنجی برای استفاده های پرفشار مناسب ترین است. نمونه ای از روتامتر زرهی فلنجی FAM54 است که شامل اتصالات فلنجی می باشد. کاربردهای این روتامتر شامل آلارم های اختیاری، ارتباطات HART، خروجی های پالس توتالایزر، نمایشگرهای دیجیتال و فرستنده ها می باشد.

 

Flanged Armored Rotameters

 

روتامترهای لوله فلزی

روتامتر لوله فلزی دارای یک لوله مخروطی ساخته شده از فولاد و یک شناور ساخته شده از فولاد ضد زنگ یا پلی تترا فلوئورواتیلن (PTFE). آنها بسیار بادوام و ماندگار هستند، با استحکام استثنایی، و طوری طراحی شده اند که برای اندازه گیری مایعات خورنده یا کدر در اثر فشار یا دمای بالا مناسب باشند. روتامتر های لوله فلزی با دقت و قابلیت اطمینان بالا ضد انفجار هستند و برای استفاده در شرایط سخت و استرس زا ایده آل هستند.

در یک روتامتر لوله فلزی، یک حسگر مغناطیسی و فناوری تراشه یک نمایش LCD از جریان، جریان انباشته و درصد جریان تولید می‌کند. یک جفت مغناطیسی سنسور انتقال سیگنال با ثبات تری را فراهم می‌کند.

روتامترهای لوله فلزی

در روتامتر‌های لوله فلزی غیر فرومغناطیسی، شناور از آهن‌ربایی با آهن‌ربای پیرو که در خارج از مخروط نصب شده است برای ردیابی موقعیت شناور استفاده می‌کند. آهنربای پیرو به طور مکانیکی به یک نشانگر بصری یا دستگاه بازخوانی متصل می‌شود.

 

خرید و قیمت انواع روتامتر

برای خرید و استعلام قیمت انواع روتامتر همین امروز با کارشناسان فروش ما در تماس باشید.

 

 

محصولات پیشنهادی: 

روتامتر یوکوگاوا ژاپن مدل RAMC02

روتامتر مایعات و گازها NEW-FLOW مدل MF200E

روتامتر مایعات و گازها NEW-FLOW مدل MF200E

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
اینستاگرام ما
با ما در تماس باشیدمشاوره و خرید انواع ابزاردقیق