02128421019
لوگو پالاترومارکت

چرا در تولید سیمان گاز متصاعد می‌شود؟

چرا در تولید سیمان گاز متصاعد می‌شود؟

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

سیمان چگونه تولید می‌شود؟

بتن یکی از مهم ترین و پرکاربردترین مصالح در ساخت و سازهای جهانی است. بتن به طور گسترده در ساخت و ساز ساختمان های مسکونی و تجاری، پل ها، جاده ها و غیره استفاده می شود.

جزء اصلی بتن سیمان است، ماده ای اتصال دهنده که تمام اجزای دیگر بتن (به طور کلی شن و ماسه) را به هم متصل می کند. سالانه بیش از 4 میلیارد تن سیمان در سراسر جهان استفاده می شود که نشان دهنده مقیاس عظیم صنعت ساخت و ساز جهانی است.

ساخت سیمان یک فرآیند پیچیده است که با مواد خام از جمله سنگ آهک و خاک رس شروع می شود که در کوره های بزرگ تا 120 متر طول قرار می گیرند و تا دمای 1500 درجه سانتیگراد گرم می شوند. هنگامی که در چنین دماهای بالایی گرم می شود، واکنش های شیمیایی باعث می شود این مواد خام به هم نزدیک شوند و سیمان را تشکیل دهند.

مانند بسیاری از فرآیندهای صنعتی، تولید سیمان نیز بدون خطر نیست. تولید سیمان پتانسیل انتشار گازهایی را دارد که برای کارگران، جوامع محلی و محیط زیست مضر است.

 

برای استعلام قیمت و مشاوره فنی رایگان با ما تماس بگیرید

چه خطرات گازی در تولید سیمان وجود دارد؟

گازهایی که عموماً در کارخانه های سیمان منتشر می شوند عبارتند از دی اکسید کربن (CO2)، اکسیدهای نیتروژن (NOx) و دی اکسید گوگرد (SO2) که CO2 بیشترین انتشار را به خود اختصاص می دهد.

دی اکسید گوگرد موجود در کارخانه های سیمان عموماً از مواد خامی که در فرآیند تولید سیمان استفاده می شود، به دست می آید. خطر اصلی گازی که باید از آن آگاه بود، دی اکسید کربن است، به طوری که صنعت سیمان مسئول 8 درصد از انتشار گاز CO2 در جهان است.

اکثر انتشار دی اکسید کربن از یک فرآیند شیمیایی به نام کلسیناسیون ایجاد می شود. این اتفاق زمانی رخ می دهد که سنگ آهک در کوره ها گرم می شود و باعث تجزیه آن به CO2 و اکسید کلسیم می شود. منبع اصلی دیگر CO2 احتراق سوخت های فسیلی است. کوره های مورد استفاده در تولید سیمان عموماً با استفاده از گاز طبیعی یا زغال سنگ گرم می شوند و منبع دیگری از دی اکسید کربن را به منبعی که از طریق کلسینه تولید می شود اضافه می کنند.

 

اهمیت تشخیص گاز در تولید سیمان

در صنعتی که تولیدکننده بزرگ گازهای خطرناک است، تشخیص امری کلیدی است. پالاترومارکت طیف گسترده ای از راه حل های تشخیص ثابت و قابل حمل را ارائه می دهد. پس همین امروز برای مشاوره فنی رایگان و استعلام قیمت با ما در تماس باشید. 

 

راه های ارتباطی با ما

تلفن پشتیبانی: 02128421019

واتس آپ09357141700

 

 

محصولات پیشنهادی:

دتکتور گاز هیدروکربن PIRECL برند DET-TRONICS

فیلتر رگلاتور هوا YTC rotork

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید