02128421019
لوگو پالاترومارکت

3 راه برای افزایش عملکرد سنسورهای pH/ORP

3 راه برای افزایش عملکرد سنسورهای pH/ORP

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

ترانسمیترORP و PH و اهمیت آن

اندازه گیری دقیق pH و ORP امکان تصفیه مناسب آب فرآیند را فراهم می‌کند. داشتن کنترل دقیق بر کیفیت، تکرارپذیری و عمر مفید حسگرهای pH/ORP که این اندازه‌ها را دریافت می‌کنند برای اپراتورها بسیار مهم است. اما، اندازه گیری تنها بخشی از فرآیند است. نحوه انتقال اندازه‌گیری‌های pH/ORP جایی است که کیفیت داده‌ها می‌تواند به شدت به خطر بیفتد. پیش تقویت‌کننده‌های pH،تجزیه‌کننده‌ها ٬ترانسمیترهای pH و محلول‌های بافر pH کیت‌های کالیبراسیون می‌توانند به افزایش عملکرد سنسور pH/ORP شما کمک کنند. ما در مورد اینکه چگونه هر راه حل می‌تواند کمک کند صحبت خواهیم کرد.

پیش تقویت کننده‌های pH خروجی سیگنال را برای پروب های pH/ORP افزایش می‌دهند

پیش تقویت کننده‌های pH خروجی سیگنال را برای پروب های pH/ORP افزایش می‌دهند

برای کسانی که اندازه‌گیری pH آب فرآیندی آنها در مکان‌هایی انجام می‌شود که دسترسی به آنها دشوار است، مانند بالای یک مخزن بزرگ آب، تخریب سیگنال عامل بزرگی است. یک پروب معمولی pH/ORP دارای خروجی خام تقریباً 59.6 mV/pH است. این بدان معناست که سیگنال تقریباً بدون جریان تولید می‌شود.

هر چه فاصله بین پروب و فرستنده بیشتر باشد، احتمال تداخل یا تخریب سیگنال بیشتر می‌شود. انتخاب یک پیش تقویت کننده برای پروب‌های pH/ORP یک انتخاب بسیار رایج برای کارشناسان کیفیت آب است.

بنابراین، گزینه پیش تقویت کننده برای سنسورهای pH/ORP چه کاری انجام می‌دهد؟

یک تقویت کننده به طور موثر سیگنال کاوشگر را تقویت می‌کند تا آن را قوی‌تر کند و به سیگنال اجازه می‌دهد مسافت‌های بیشتری را بدون کاهش سیگنال طی کند. برای کسانی که تصفیه آب از راه دور یا کاربردهای فاضلاب دارند، مزایای افزایش سیگنال اغلب ارزش سرمایه گذاری اضافی را دارد.

برخی از پیش تقویت کننده‌ها فراتر از تقویت سیگنال سنسور pH/ORP هستند. پیش تقویت‌کننده‌های SMART قابلیت‌های بیشتری را اضافه می‌کنند، مانند امکان تشخیص خودکار سنسورهای pH توسط فرستنده و حتی ذخیره داده‌های کالیبراسیون در خود سنسور.

این قابلیت اضافی به اپراتورها اجازه می‌دهد تا به سادگی حسگر قدیمی‌خود را با یک سنسور جدید و از پیش کالیبره شده تعویض کنند. بسیاری از سنسورها را می‌توان قبل از نصب در محیط آزمایشگاه کالیبره کرد. این برای کسانی که نیاز به کالیبراسیون مکرر حسگرهای pH/ORP خود دارند، سنسورشان در فاصله‌ای دور از ترانسمیتر قرار دارد یا سنسورشان در مکان‌های خطرناک قرار دارد، مزایای فوق‌العاده‌ای دارد. این به معنای زمان از کار افتادگی کمتر و اندازه گیری pH/ORP قابل اعتمادتر است.

برخی از تولیدکنندگان مانند Rosemount جانکشن باکس را برای حسگرهای pH/ORP می‌سازند که دارای پیش تقویت‌کننده یکپارچه نیستند، بنابراین کیفیت سیگنال آنها تا زمانی که از کابل گسترش مناسب استفاده شود، در فواصل طولانی‌تر دست نخورده باقی می‌ماند. اگرچه همیشه برای هر برنامه‌ای ضروری نیست، اما موضوعی است که باید در نظر بگیرید یا با یک مهندس صحبت کنید.

ترانسمیترها و آنالایزرهای pH کنترل فرآیند را افزایش می دهند

اصطلاح ترانسمیتر اغلب به جای آنالایزر استفاده می‌شود، اما این دو ابزار در واقع چند تفاوت دارند. ترانسمیترها سیگنال دیجیتال یا آنالوگ دریافتی از سنسور را می‌خوانند و معمولاً برای عیب‌یابی مشکلات یا کنترل بیشتر فرآیند به کنترل‌کننده دیگری نیاز دارند. به عنوان مثال، Emerson / Rosemount Analytical 2088 را می‌توان برای اندازه گیری pH، ORP، رسانایی و طیف وسیعی از پارامترهای کیفیت آب استفاده کرد.

 

از پروتکل‌های ارتباطی HART یا Foundation Fieldbus استفاده می‌کند که سپس به اپراتور اجازه می‌دهد تا تنظیم، پیکربندی، خواندن متغیرهای فرآیند و حتی عیب‌یابی مشکلات را از طریق رایانه شخصی یا ارتباط‌دهنده HART انجام دهد.

برخی از ویژگی‌های اضافی ترانسمیترهای پیچیده‌تر pH می‌تواند بسیار مفید باشد، مانند پوشش ویژه ضد انفجار که به آن اجازه می‌دهد حتی در سخت‌ترین محیط‌ها نزدیک به سنسور قرار گیرد. 

آنالایزرهای pH معمولاً دارای برخی از قابلیت‌های کلیدی اضافی هستند که در آنها امکان کنترل بیشتر بر فرآیندها وجود دارد.

 

محلول‌های بافر pH و کیت‌های کالیبراسیون به حفظ دقت سنسور کمک می‌کنند

اطمینان از دقت سنسور pH شما برای حفظ یکپارچگی آب فرآیند یا برنامه تصفیه آب بسیار مهم است. محلول‌های بافر pH و کیت‌های کالیبراسیون برای تأیید صحت و کالیبره کردن سنسور pH در دسترس هستند.

ما همیشه کالیبراسیون دو نقطه ای را توصیه می کنیم. برخی از آنالایزرهای pH مانند Rosemount 1056 دارای تشخیص خودکار بافر برای کمک به فرآیند کالیبراسیون هستند. از مقادیر بافر ذخیره شده و منحنی های دمایی آنها برای رایج ترین استانداردهای بافر موجود در سراسر جهان استفاده می کند. 

هنوز به کمک و مشاوره نیاز دارید؟ امروز با یک خبره این کار تماس بگیرید.

اگر این وبلاگ همچنان شما را به این فکر می‌اندازد که چه نوع ابزار دقیق صنعتی برای کاربرد شما بهتر عمل می‌کند، مهندسان و کارشناسان ما خوشحال می‌شوند به شما کمک کنند. با شماره تلفن: 02177625962 یا واتس آپ : 09357141700 تماس بگیرید.  ما با هر محصول فروخته شده را ضمانت اصالت کالا می‌کنیم.

محصولات پیشنهادی

راه های ارتباطی با ما

تلفن پشتیبانی مشتریان : 

واتس آپ : 09357141700

سوالات متداول

پروب‌های pH حاوی دو الکترود (یک الکترود حسگر و یک الکترود مرجع) هستند که فعالیت یون هیدروژن را در یک محلول اندازه گیری می کنند. تبادل یون ها ولتاژی تولید می کند که توسط pH متر اندازه گیری می شود و ولتاژ را به مقدار PH قابل خواندن تبدیل می کند.

بین 12 تا 18 ماه
طول عمر عمومی اکثر پروب های pH بین 12 تا 18 ماه است. با این حال، اینکه هر چند وقت یکبار پروب pH خود را تعویض می کنید به میزان استفاده از آن، دما و نوع نمونه ای که اندازه گیری می کنید، و مراقبت و نگهداری از پروب بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید