02128421019
لوگو پالاترومارکت

خرید سیستم اعلان حریق آدرس‌پذیر + بررسی نکات مهم قبل از خرید

خرید سیستم اعلان حریق آدرس‌پذیر + بررسی نکات مهم قبل از خرید

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

سیستم اعلان حریق آدرس‌پذیر چیست؟

سیستم‌ اعلان حریق آدرس‌پذیر مانند انواع دیگر از وسایلی مانند آشکارسازها، شستی اعلان و آژیر تشکیل شده است. هر دستگاه دارای یک آدرس منحصر به فرد است که توسط:

آدرس‌دهی سخت٬ هر دستگاه از یک تگ یا سوئیچ کد باینری عددی استفاده می‌کند.

 آدرس دهی نرم٬ نرم افزاری که برای کارکرد سیستم استفاده می‌شود یک عدد منحصر به فرد را به هر دستگاه به ترتیب سیم‌کشی آن ها به پنل اختصاص می‌دهد.
همه دستگاه‌ها از طریق یک یا چند حلقه سیم به کنترل پنل اصلی متصل می‌شوند.

سیستم‌های اعلان حریق آدرس پذیر  (addressable fire alarm system) چگونه کار می کنند؟

هنگامی که یک هشدار یا گزارش وضعیت دریافت می‌شود، آدرس دستگاه فعال شده در کنترل پنل اصلی نمایش داده می‌شود. این بدان معنی است که می‌توان مکان دقیق دستگاه را مشخص کرد و زمان لازم برای تأیید فعال سازی و انجام اقدام را به حداقل رساند.

 

چه کسی به سیستم اعلان حریق آدرس پذیر نیاز دارد؟

توانایی شناسایی مکان دقیق دستگاه‌های فعال شده، سیستم‌های اعلان حریق آدرس‌پذیر را به یک راه‌حل ایده‌آل و هوشمند برای مکان‌های تجاری بزرگ که نیاز به دستگاه‌های زیادی در فضای وسیعی مانند هتل‌ها، انبارها و ساختمان‌های اداری دارند، تبدیل می‌کند. 

 

سیستم‌های آدرس پذیر چقدر قابل اعتماد هستند؟

توانایی تعیین دقیق دستگاه‌ها پس از فعال شدن با استفاده از آدرس آنها، زمان مورد نیاز برای مکان‌یابی و اعتبارسنجی زنگ هشدار را به حداقل می‌رساند. زمان اضافی ارائه شده توسط یک سیستم آدرس پذیر، احتمال اختلال ناشی از آلارم های کاذب را به حداقل می‌رساند و خطر را هنگام پاسخ به تهدیدات واقعی کاهش می‌دهد.

دستگاه‌های موجود در یک سیستم اعلان حریق آدرس‌پذیر از حلقه‌های سیم مشابهی استفاده می‌کنند که در هر دو طرف به صفحه کنترل اصلی متصل می‌شوند.

 

اگر حلقه آسیب دیده یا قطع شده باشد، انتهای دیگر همچنان به کنترل پنل متصل است. دستگاه ها در یک سیستم معمولی معمولاً از طریق سیم های جداگانه به صفحه کنترل متصل می شوند. اگر یک سیم مجزا آسیب ببیند، دستگاه دیگر به کنترل پنل متصل نیست. به همین دلیل است که سیستم های اعلان حریق آدرس پذیر قابل اعتمادتر هستند.

 

نصب، سیم کشی و هزینه سیستم‌های اعلان حریق آدرس پذیر

حلقه‌های مورد استفاده برای اتصال دستگاه‌ها در یک سیستم آدرس پذیر معمولاً از سیم‌کشی کمتری استفاده می‌کنند. این بدان معنی است که سیستم‌های اعلان حریق آدرس پذیر مقرون به صرفه ترین برای مقیاس بندی و نصب ارزان تر از انواع دیگر مانند سیستم های معمولی هستند که به سیم کشی بیشتری نیاز دارند. با این حال، کنترل پنل های آدرس پذیر معمولاً گران تر هستند، به همین دلیل است که یک سیستم آدرس پذیر برای مکان های بزرگتر مناسب تر است.

 

آیا سیستم های اعلان حریق آدرس‌پذیر هوشمند هستند؟

سیستم‌های آدرس پذیر با طراحی و برنامه نویسی هوشمند هستند. کنترل پنل را می‌توان طوری برنامه‌ریزی کرد که پس از فعال‌سازی هشدار، اقدام خاصی را انجام دهد. این نوع برنامه نویسی معمولاً به عنوان «علت و معلول» شناخته می‌شود.

دو بار ضربه زدن یا تخلیه مناطق خاص به دنبال فعال شدن چند آشکارساز، استراتژی‌های رایجی هستند که در پانل های کنترل اعلان حریق آدرس پذیر برنامه ریزی می‌شوند.

 

علاوه بر این، کنترل پنل‌های آدرس پذیر، هر دستگاه را به صورت جداگانه بر روی سیستم نظارت می‌کنند. در نتیجه، پنل می‌تواند بر اساس داده‌های فردی که از هر دستگاه دریافت می‌کند، تصمیمات هوشمندانه بگیرد.

 

آیا سیستم اعلان حریق آدرس‌پذیر آنالوگ است یا دیجیتال؟

سیستم های اعلان حریق آدرس پذیر از فناوری آنالوگ و دیجیتال استفاده می‌کنند. 

آشکارسازهای آدرس پذیر از فناوری حسگر آنالوگ برای تشخیص افزایش گرما یا دود در اتاق استفاده می‌کنند. سپس این داده‌های آنالوگ قبل از ارسال به کنترل پنل اصلی به داده‌های دیجیتال تبدیل می‌شوند. این مورد٬ مورد نیاز است زیرا پردازنده‌های پانل کنترل کد باینری را درک می‌کنند نه سیگنال های آنالوگ. برای مثال، پانل‌های آدرس‌پذیر از نمایشگرهای دیجیتال برای جزئیات دستگاه‌هایی که فعال شده‌اند استفاده می‌کنند. چنین نمایشگرهایی به داده های دیجیتالی نیاز دارند.

 

سیستم اعلان حریق کاملا آدرس پذیر چیست؟

 چیزی به نام سیستم اعلان حریق کاملا آدرس پذیر وجود ندارد.

 

قابلیت اطمینان سیستم‌های اعلان حریق آدرس‌پذیر

سیستم‌های اعلان حریق آدرس‌پذیر در یک حلقه سیم‌کشی می‌شوند و هر دستگاه مستقیماً به پانل کنترل مرکزی اعلان حریق آدرس‌پذیر متصل است. اگر قطعی ناشی از قطع شدن سیم یا از بین رفتن یک یا چند دستگاه باشد، حسگرها و آلارم‌های باقیمانده به کار خود ادامه می‌دهند و با پانل کنترل ارتباط برقرار می‌کنند.

 

سخن پایانی: 

اگر به دنبال خرید و تهیه سیستم اعلان حریق ضد انفجار هستید٬ خیلی مهم است که کالایی را خریداری کنید که از بهترین برندهای روز دنیا مانند MEDC, SIMTRONICS و GENERAL MONITORS و … باشد و بتوان اصالت برند آن را تضمین کرد. با خرید از پالاترو مارکت می‌توانید اطمینان داشته باشید که کالایی با کیفیت با کمترین زمان انتظار و با ضمانت اصالت کالا دریافت کنید. 

لیست

 

سوالات متداول: 
  • یک اعلان حریق آدرس‌پذیر چگونه کار می کند؟

یک سیستم اعلان حریق آدرس پذیر با مجموعه ای از دستگاه های شبکه ای کار می کند که اطلاعات را مستقیماً به کنترل پنل آدرس پذیر منتقل می کند. اساسا، یک مینی کامپیوتر درون پنل این اعلان‌ها را دریافت می‌کند و می‌تواند تشخیص دهد که اطلاعات از کدام دستگاه سیگنال می‌آید.

 

  •  مزایای داشتن سیستم اعلان حریق آدرس‌پذیر چیست؟

یک سیستم اعلان حریق آدرس پذیر به شما کمک می‌کند تا هشدارهای کاذب خود را به طور موثرتری مدیریت کنید. شما می توانید به راحتی دستگاه هایی را که باعث ایجاد آلارم کاذب می شوند و همچنین اقدامات کاهشی مانند ایزوله کردن دستگاه های مشکل دار و تنظیم پیش هشدار را شناسایی کنید.

 

 

محصولات پیشنهادی: 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید