02128421019
لوگو پالاترومارکت

دتکتور گاز CH2O (فرمالدئید) + بررسی این گاز

دتکتور گاز CH2O (فرمالدئید) + بررسی این گاز

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

گاز فرمالدئید (CH2O) چیست؟

گاز فرمالدئید (CH2O) به عنوان متیل آلدهید، متانول نیز شناخته می شود. این گاز به طور طبیعی در احتراق ناقص با کربن (آتش سوزی در جنگل ها، موتورهای حرارتی، دود تنباکو) وجود دارد. این گاز برای بسیاری از کاربردها مانند کشاورزی، صنایع چوب، ساخت و ساز ساختمان، صنایع غذایی و یا بخش دارویی استفاده می شود.

 

تاثیر فرمالدئید بر سلامتی

گاز فرمالدئید (CH2O) گازی بی رنگ با بوی تند و خفه کننده است. این گاز از طریق استنشاق ، در تماس با پوست یا در صورت بلعیده شدن بسیار سمی است و می تواند باعث سوختگی شود. این گاز با محدودیت های انفجاری بین 7 تا 73 درصد حجم، قابل اشتعال و انفجار است. می تواند مخلوط های انفجاری ایجاد کند یا پتانسیل انفجار سایر مخلوط ها را افزایش دهد.

 

 

 

دتکتور گاز CH2O یا فرمالدئید 

آشکارساز فرمالدئید حضور این VOC را در هوای محیط اندازه گیری می کند و در صورت خطرناک شدن غلظت آن، هشدار می دهد. فرمالدئید یا متانال  یک ترکیب آلی فرار است که در بسیاری از زمینه ها استفاده می شود و یکی از پرمصرف ترین ترکیبات آلی است. 

فرمالدئید خورنده، سمی، قابل اشتعال است و سرطان زا و ژنوتوکسیک محسوب می شود. قرار گرفتن در معرض این VOC می تواند باعث مسمومیت شدید شود و این گاز در 25 درجه سانتیگراد قابل انفجار خواهد بود. استفاده از آشکارساز فرمالدئید، چه دتکتور گاز ثابت یا پرتابل، می‌تواند بهترین راه برای تشخیص این گاز در محیط باشد و  برای کنترل سمیت و قابلیت انفجار این VOC برای بسیاری از فعالیت ها ضروری است.

 

 

حفاظت تنفسی CH2O

از آنجایی که CH20 برای چشم ها تحریک کننده است، توصیه می شود از یک ماسک فرمالدئیدی مانند ماسک کامل صورت برای مداخلات کوتاه مدت یا یک ماسک تنفسی بسیار راحت تر تصفیه کننده هوا مجهز به فیلتر ترکیبی B-P3 استفاده کنید. اگر غلظت‌ها از 60 برابر OEL تجاوز کنند، به یک دستگاه تنفسی مستقل (SCBA) نیاز است.

 

خرید و دریافت مشاوره فنی رایگان 

برای دریافت مشاوره فنی رایگان و همچنین لیست قیمت دتکتورهای این گاز و تجهیزات حفاظت تنفسی می‌توانید با کارشناسان ما در پالاترومارکت در تماس باشید. 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید