021-88521630
021-28421019
جستجو

دتکتور گاز cl2 (کلر)

دتکتور گاز cl2 (کلر)

خرید و مشاوره:

021-88521630
021-28421019

واتس آپ:
09357141700

محصولات ارائه شده در پالاترومارکت

گاز کلر یا cl2 چیست؟

کلر یک گاز زرد سبز با بوی بسیار تند است که دو برابر چگالی هوا است.

این یک عنصر شیمیایی است که متعلق به گروه هالوژن با نماد Cl است. در سال 1770 کشف شد و به عنوان یک عامل تجاری مورد استفاده قرار گرفت. در حالت طبیعی به راحتی یافت می شود. هنگام کار با این گاز  باید با دقت رفتار کرد زیرا در غلظت های پایین سمی است. کلر بسیار مضر است و در طول تاریخ به عنوان یک سلاح شیمیایی مورد استفاده قرار گرفته است.

 

خواص شیمیایی گاز کلر  Cl2

  • کلر با ترکیبات آلی و آمونیاک واکنش داده و کلرو آلی یا کلرامین ها را تشکیل می دهد. کلرامین ها بخشی از گروه ترکیبات کلر هستند که خاصیت ضدعفونی کنندگی دارند و به عنوان بخشی از آزمایش باقیمانده کلر ظاهر می شوند.
  • به عنوان یک عامل کاهش دهنده موجود در فاضلاب عمل می کند. این واکنش ها تقاضای کلر نامیده می شود. واکنش به شرح زیر است.H2O + Cl2 → HCl + HClO

 

موارد استفاده از گاز کلر – Cl2

  • گاز کلر توسط آلمانی ها به عنوان یک سلاح شیمیایی علیه نیروهای متفقین در طول جنگ جهانی اول استفاده شد.
  • رایج ترین استفاده از کلر در تصفیه فاضلاب برای ضدعفونی است.
  • در کنترل بو و در کنترل ارگانیسم های رشته ای در فرآیند لجن فعال استفاده می شود.
  • با وجود همه اینها، برای جلوگیری از گسترش بیماری های منتقله از طریق آب و رایج ترین وسیله ضد عفونی در استفاده استفاده می شود.

 

خطرات گاز کلر 

کلر (Cl2) یک گاز زرد متمایل به سبز با بوی تند و تحریک کننده است. قرار گرفتن در معرض سطوح پایین کلر می تواند باعث تحریک بینی، گلو و چشم شود. در سطوح بالاتر، تنفس گاز کلر ممکن است منجر به تغییر در سرعت تنفس و سرفه و آسیب به ریه ها شود. علائم اضافی قرار گرفتن در معرض کلر می تواند شدید باشد. افراد ممکن است از قرار گرفتن در معرض کلر آسیب ببینند. سطح مواجهه به دوز، مدت زمان و کار در حال انجام بستگی دارد.

 

شناسایی و تشخیص گاز کلر 

شاید اولین راهی که به ذهن افراد خطور کند این است که بخاطر بوی تند این گاز می‌توان با حس بویایی آن را شناسایی کرد اما باید بدانید هنگامی که شما در حال احساس بوی این گاز هستید در واقع در معرض آن قرار گرفته اید و این امر می‌تواند منجر به مسمومیت شما شود . پس بهترین راه برای شناسایی و تشخیص این گاز استفاده از دتکتور گاز کلر یا cl2 است. 

 

برای استعلام قیمت و مشاوره فنی رایگان با ما تماس بگیرید.

 

دتکتور گاز cl2

ما در مجموعه بزرگ پالاترومارکت می‌توانیم به شما طیف وسیعی از انواع دتکتورهای گاز cl2 را به شما پیشنهاد دهیم پس همین امروز برای دریافت مشاوره فنی رایگان و لیست قیمت های استثنایی ما، با ما در تماس باشید. 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
اینستاگرام ما
با ما در تماس باشیدمشاوره و خرید انواع ابزاردقیق