021-88521630
021-28421019
جستجو

اهمیت استفاده از دتکتور گاز در صنعت کشاورزی و خطرات گازی در این صنعت

اهمیت استفاده از دتکتور گاز در صنعت کشاورزی و خطرات گازی در این صنعت

خرید و مشاوره:

021-88521630
021-28421019

واتس آپ:
09357141700

محصولات ارائه شده در پالاترومارکت

کشاورزی یک صنعت عظیم در سراسر جهان است  و بیش از 10٪ از کل اشتغال ایالات متحده را تشکیل می‌دهد.

با طیف گسترده ای از فرآیندهای درگیر در این بخش، خطراتی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. اینها شامل خطرات گازهایی مانند متان، سولفید هیدروژن، آمونیاک، دی اکسید کربن و اکسید نیتروژن است.

متان یک گاز بی رنگ و بی بو است که می‌تواند اثرات مضری بر انسان داشته باشد که منجر به اختلال در گفتار، مشکلات بینایی، از دست دادن حافظه، حالت تهوع و در موارد شدید می‌تواند بر تنفس و ضربان قلب تأثیر بگذارد و به طور بالقوه منجر به بیهوشی و حتی مرگ شود. در محیط های کشاورزی از طریق هضم بی هوازی مواد آلی مانند کود دامی ایجاد می‌شود. مقدار متان تولید شده در مناطقی که دارای تهویه ضعیف یا درجه حرارت بالا هستند تشدید می‌شود و در مناطقی که جریان هوای خاصی وجود ندارد، گاز می‌تواند جمع شود، به دام افتاده و باعث انفجار شود.

 

برای استعلام قیمت و مشاوره فنی رایگان با ما تماس بگیرید

دی اکسید کربن (CO2) گازی است که به طور طبیعی در اتمسفر تولید می‌شود و سطوح آن را می‌توان با فرآیندهای کشاورزی افزایش داد. CO2 می‌تواند توسط طیف وسیعی از فرآیندهای کشاورزی از جمله تولید محصولات کشاورزی و دام منتشر شود و همچنین توسط برخی تجهیزات که در کاربردهای کشاورزی استفاده می‌شود منتشر می‌شود. فضاهای ذخیره سازی مورد استفاده برای ضایعات و غلات و سیلوهای مهر و موم شده به دلیل ظرفیت CO2 برای ایجاد و جابجایی اکسیژن، باعث افزایش خطر خفگی هم برای حیوانات و هم برای انسان ها می‌شود.

به طور مشابه، سولفید هیدروژن از تجزیه بی هوازی مواد آلی ناشی از متان است و همچنین می‌تواند در طیف وسیعی از فرآیندهای کشاورزی مربوط به تولید و مصرف بیوگاز یافت شود. H2S از حمل اکسیژن به اندام‌های حیاتی ما جلوگیری می‌کند و در مناطقی که در آن تجمع می‌یابد، اغلب غلظت اکسیژن کاهش می‌یابد و خطر خفگی را در جایی که سطح H2S بالا است افزایش می‌دهد. در حالی که تشخیص آن به دلیل بوی متمایز “تخم مرغ فاسد” آسان تر است، اما شدت بو در غلظت های بالاتر و قرار گرفتن در معرض طولانی مدت کاهش می یابد. در سطوح بالا، H2S می‌تواند باعث تحریک شدید و تجمع مایع در ریه ها شود و بر سیستم عصبی تاثیر بگذارد.

 

آمونیاک (NH3) گازی است که در فضولات حیوانات یافت می‌شود که اغلب از طریق پخش دوغاب در زمین‌های کشاورزی پخش می‌شود و بیشتر منتشر می‌شود. مانند بسیاری از گازهای تحت پوشش، تأثیر آمونیاک در صورت عدم تهویه افزایش می یابد. برای سلامتی دام و انسان مضر است و باعث بیماری های تنفسی در حیوانات می‌شود، در حالی که مقادیر زیاد آن می‌تواند منجر به سوختگی و تورم راه های هوایی و آسیب ریه در انسان شود و می‌تواند کشنده باشد.

 

اکسید نیتروژن (NO2) گاز دیگری است که باید در صنعت کشاورزی و کشاورزی از آن آگاه بود. این در کودهای مصنوعی وجود دارد که اغلب در روش‌های کشاورزی فشرده‌تر برای اطمینان از بازده محصول بیشتر استفاده می‌شوند. اثرات منفی بالقوه NO2 بر سلامت انسان شامل کاهش عملکرد ریه، خونریزی داخلی و مشکلات تنفسی مداوم است.

 

کارگران این صنعت اغلب در حال حرکت هستند و برای این هدف خاص، پالاترومارکت طیف گسترده ای از آشکارسازهای گاز ثابت و قابل حمل را برای ایمن نگه داشتن کارگران ارائه می دهد. 

همین امروز برای خرید و مشاوره با ما در تماس باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
اینستاگرام ما
با ما در تماس باشیدمشاوره و خرید انواع ابزاردقیق