02128421019
لوگو پالاترومارکت

فرق بال ولو و پلاگ ولو چیست؟

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

بال ولو و پلاگ ولو چه تفاوتی با هم دارند؟

 

شاید برای شما سوال شده باشید که فرق بال ولو و پلاگ ولو در چیست و هر کدام مناسب چه کاربردی هستند؟ در این مقاله می‌خواهیم به بررسی این تفاوت بپردازیم با ما همراه باشید. 

 

قبل از هزچیزی بهتر است اول به تعریف بال ولو و پلاگ ولو بپردازیم

 

پلاگ ولو:

پلاگ ولو، به ولوهایی اطلاق می‌شود که مستقیماً می توانند به سرعت باز و بسته شوند. پلاگ ولو ساختاری ساده است که اندازه آن کوچکتر از بال ولو است و به طور گسترده در شرایط و کاربردهایی که نیاز به قطر کم است و فشار و دمای کم است استفاده می‌شود.

این ولو‌ها معمولاً برای رسانه‌هایی که ذرات معلق دارند مناسب است زیرا بین شاخه های شیر و سطوح آب بندی یک اصطکاک وجود دارد که می تواند باعث اجتناب کامل از تماس با رسانه جریان در هنگام باز شدن کامل شیرها شود.

 

مطلب پیشنهادی: قیمت شیر توپی (بال ولو) + بررسی انواع شیرتوپی و نکاتی که باید قبل از خرید بدانید

 

شیر توپی یا بال ولو:

بال ولو به طور کلی به عنوان نسخه بهبود یافته پلاگ ولو در نظر گرفته می‌شوند. البته شیر توپی با پلاگ ولو متفاوت است زیرا به جای پلاگ که در پلاگ ولو دیده می شود، توپی این کار را انجام میدهد و روی دیسک قرار می‌گیرید. توپی که در شیر توپی وجود دارد با چرخش در یک ربع چرخش دریچه را باز و بسته می کند. این شیرها عمدتاً برای تنظیم، توزیع و تغییر جهت جریان رسانه استفاده می شوند.

 

تفاوت بین بال ولو و پلاگ ولو چیست؟

از نظر عملکرد و کاربرد ، بال ولو و پلاگ ولو بسیار مشابه هستند. هر دو  کنترل ولو هستند که در لوله کشی های مختلف برای ایجاد خاموشی های محکم استفاده می شوند. 

 

تفاوت انواع بال ولو و پلاگ ولو از نظر کاربرد

از نظر عملکرد و قطع کنندگی، پلاگ ولوها  از بال ولو ها بهتر عمل می کنند. سطح آب بندی پلاگ ولو به طور قابل ملاحظه ای بزرگتر از بال ولو است و اثر آب بندی عالی تری را ارائه می‌دهد. 

با پیشرفت تکنولوژی آب بندی  شیر توپی بسیار بهبود یافته است، بنابراین می توان گفت که زمانی از پلاگ ولو استفاده می شود که الزامات آب بندی سخت باشد اما قطر آن کوچک باشد.

 

اگر مایل به خرید انواع ولو و کنترل ولو هستید همین امروز برای مشاوره و استعلام قیمت با کارشناسان ما در پالاترومارکت در تماس باشید تا از مشاوره فنی رایگان نیز بهر‌مند شوید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید