02128421019
لوگو پالاترومارکت

از چه ولو و تجهیزات پایپینگی در معادن استفاده می‌شود؟

از چه ولو و تجهیزات پایپینگی در معادن استفاده می‌شود؟

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

معرفی انواع ولوهای مناسب حفاری و معدن

 

ولوها تجهیزات حیاتی هستند که در سراسر سیستم های لوله کشی در معدن و همچنین پردازش فولاد در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند. آنها با انتقال آب به و از سایت های معدن با توقف جریان معکوس و جلوگیری از آسیب رساندن به پمپ در حین عملیات تخلیه، هدف مهمی را در صنعت معدن و حفاری انجام می دهند.

از آنجایی که این خطوط لوله می توانند مسافت های قابل توجهی را طی کنند و به راحتی با چالش های ارتفاعی متعددی روبرو شوند، به طور گسترده در سراسر سیستم های لوله کشی از انواع ولو استفاده می شود. از آنجایی که شیرهای ماینینگ مزایا و کاربردهای بسیار زیادی در صنعت مربوطه دارند، ضروری است قبل از سرمایه گذاری در آنها همه چیز را در مورد شیرهای مختلف برای ماینینگ یاد بگیرید.

 

شیر مناسب حفاری چیست؟

در بخش معدن سیستم‌های پردازش قوی برای برآوردن نیازهای شیمیایی، فشار و دما سخت صنعت استفاده می‌شود. این صنایع برای تحمل آب و هوای سخت به دریچه هایی از مواد مستحکم نیاز دارند و اجازه می دهند انواع رسانه ها بدون آسیب رساندن به آنها در آن جریان پیدا کنند.

تجهیزات مورد استفاده برای انتقال مواد در تاسیسات معدنی باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند تا از آسیب های زیست محیطی و جریمه های حاصل از آن جلوگیری شود. استفاده از شیرهای ماینینگ با کیفیت بالا همچنین به کاهش زمان خرابی پرهزینه و برنامه ریزی نشده تا حد زیادی کمک می کند.

 

شیرهای مختلف مناسب حفاری کدام هستند؟

در اینجا برخی از رایج ترین انواع شیرهای مورد استفاده در مناطق معدنی برای اجازه جریان روان و ایمن محیط در سراسر خطوط لوله صنعت آورده شده است:

 

چک ولو

چک ولو صنعتی یکی از مهم ترین انواع شیرهای مورد استفاده در عملیات معدن کاری است و دارای مقاومت بالایی در برابر مواد خشن دارد.

همچنین این ولوها شامل جهت گیری های لوله کشی عمودی و افقی برای اطمینان از جریان یک طرفه سیال در سراسر سیستم و در عین حال محافظت از پمپ ها و کمپرسورها از جریان برگشتی است.

 

کنترل ولو

شیرهای کنترل سطح برای سرویس پایان خط مناسب هستند تا مخازن آب را پر نگه دارند و چکش و صدای ناهنجار را از بین ببرند.

 

گیت ولو

این شیرها معمولاً در کارخانه های فرآیند و سیستم های آب برای شروع یا توقف جریان گاز یا سیال در خط لوله استفاده می شوند. در حین کار، یک شیر SIO یا کاملاً بسته است یا باز است، بنابراین هنگام عبور سیال از آن، حداقل افت فشار را ممکن می سازد. این به این دلیل اتفاق می افتد که شیر دروازه ای هنگامی که کاملاً باز است از آن جریان خارج می شود و در نتیجه هیچ مقاومتی ایجاد نمی کند.

 

گلوب ولو 

گلوب ولوها برای توقف، راه‌اندازی و کنترل جریان سیال از طریق خطوط لوله صنعتی استفاده می‌شوند. بر خلاف سیت عمود بر گیت ولو، محل نشستن شیرهای گلوب موازی با خط جریان است. بنابراین، تمام تماس بین سیت و دیسک با شروع جریان پایان می یابد. 

 

بال ولو

این شیرها یک سوراخ در وسط هستند به طوری که وقتی در هر دو انتها در یک خط قرار می گیرند، اجازه عبور جریان را می دهد. در یک موقعیت بسته، سوراخ عمود بر انتهای شیر است تا آن را مسدود کند، و آن را به یک وسیله مفید در کاربردهای معدن تبدیل می کند. علاوه بر این، بسیار همه کاره دارای تعمیر آن و کارکرد آن سریع است.

 

 

سخن پایانی: 

اگر به دنبال خرید انواع ولو و کنترل ولو برای کاربرد معدن و حفاری هستید همین امروز با ما برای دریافت مشاوره و راهنمایی در تماس باشید. 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید