021-88521630
021-28421019
جستجو

سنسور فشار دیفرانسیل (dp سنسور) در دیتاسنترها چه استفاده‌ای دارد؟

سنسور فشار دیفرانسیل (dp سنسور) در دیتاسنترها چه استفاده‌ای دارد؟

خرید و مشاوره:

021-88521630
021-28421019

واتس آپ:
09357141700

محصولات ارائه شده در پالاترومارکت

استفاده از سنسور فشار دیفرانسیل در دیتاسنترها 

مراکز داده ای که سرورها و سایر تجهیزات کامپیوتری را در خود جای می دهند که برای موفقیت بسیاری از شرکت ها حیاتی هستند، برای عملکرد صحیح به یک محیط کنترل شده تخصصی نیاز دارند اینجاست که استفاده از سنسور فشار دیفرانسیل می‌تواند کمک کند.

 

این مناطق باید در دمای ثابتی نگهداری شوند تا تجهیزات در اوج راندمان خود کار کنند تا به کاهش هزینه های انرژی کمک کنند و در محیطی باید نگهداری شوند که که گرد و غبار و آلاینده ها را از آن محیط دور نگه دارند. 

ابزارهای فشار نامناسب مورد استفاده در محیط های بحرانی، مانند مراکز داده (دیتا سنترها)، می تواند منجر به اندازه گیری های نادرست، آسیب به تجهیزات و خرابی برنامه شما شود.

 

مطلب پیشنهادی: اهمیت سنسورهای فشار دیفرانسیل در تعمیر و نگهداری پیشگیرانه

 

سنسور فشار دیفرانسیل یا DP سنسور چه نقشی در دیتا سنترها دارد؟ 

سنسورهای فشار دیفرانسیل (DP سنسور) در چندین کاربرد مختلف در دیتا سنتر ها استفاده می شوند. در این مقاله از پالاترومارکت به بررسی ویژگی های مناسب برای انتخاب بهترین سنسورهای دیفرانسیل برای این کاربر ها می پردازیم.

 

یک DP سنسور مناسب برای دیتاسنتر باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ 

توانایی حفظ دمای مناسب برای حداکثر کارایی

حفظ دمای مناسب در یک دیتاسنتر برای کارایی کلی آن بسیار مهم است. انجمن مهندسین ASHRAE توصیه می‌کند که دمای اتاق سرور یا راهرو باید بین 60 تا 80 درجه فارنهایت برای حداکثر کارایی حفظ شود. اگر دما خیلی بالا باشد، خطر خرابی سخت افزار یا سیستم را تهدید می کند. اگر دما خیلی پایین باشد، باعث افزایش هزینه‌های انرژی خواهد شد. 

 

در یک مرکز داده در فضای باز، جایی که اتاق ها یا راهروها به بخش‌های مختلف تقسیم شده اند، می توان از یک سنسور فشار تفاضلی (DP سنسور) برای نظارت بر تغییر فشار در یک منطقه خاص استفاده کرد تا سرعت فن را افزایش یا کاهش دهد تا به حفظ دمای مناسب در آن منطقه کمک کند.

 

مدیریت هزینه انرژی

علاوه بر کمک به اجرای سرورها با حداکثر کارایی، یکی دیگر از مزایای کنترل دقیق دما در اتاق سرور این است که باعث کاهش هزینه در مصرف انرژی مرکز داده می شود. هرچه بتوان اتاق را به بالاترین محدوده دمای توصیه شده نزدیکتر نگه داشت، انرژی کمتری برای گرم کردن یا خنک کردن اتاق مورد نیاز خواهد بود. در نهایت این منجر به کاهش هزینه های انرژی می شود.

 

جریان هوا

برای جلوگیری از ورود گرد و غبار و سایر آلاینده‌ها به اتاقی که سرورها در آن ذخیره می‌شوند، بسیاری از مراکز داده از سیستم‌های HVAC استفاده می‌کنند که برای ایجاد جریان هوای مثبت در اتاق طراحی شده‌اند، به طوری که وقتی درب اتاق باز است، هوا از اتاق به بیرون جریان می‌یابد. این کار از ورود هر گونه گرد و غبار یا آلودگی های سرگردان به اتاق جلوگیری می کند و سرورها را در شرایط بکر نگه می دارد.

این نوع فشار مثبت اتاق اغلب در برنامه های اتاق تمیز یافت می شود و از یک سنسور فشار تفاضلی برای نظارت بر اختلاف فشار بین اتاق و راهرو استفاده می کند تا مطمئن شود هوا در جهت درست جریان دارد.

 

مطلب پیشنهادی: فشارسنج dp یا گیج فشار تفاضلی چگونه کار می‌کند؟

 

سنسور فشار تفاضلی باید قابلیت اطمینان و تکرار و تداوم در کار  را داشته باشد

همه کاربردهای ذکر شده در بالا به یک سنسور فشار تفاضلی نیاز دارند که دقیق، قابل تکرار، قابل اعتماد و به اندازه کافی پایدار باشد تا به کنترل سیستم های HVAC کمک کند. از آنجایی که هدف همیشه این است که سیستم را در اوج کارایی با زمان توقف محدود نگه دارید، ابزار اندازه گیری فشار شما باید با یک فناوری حسگر قابل اعتماد طراحی شود که بتواند کوچکترین اختلاف فشار را اندازه گیری کند و در عین حال به کارکرد دقیق، قابل اعتماد و کارآمد در طول زمان ادامه دهد.

صرفه جویی در انرژی که ممکن است فکر کنید با کنترل دقیق دما به دست می آورید می تواند تحت تأثیر دقت سنسور دیفرانسیل شما باشد. اگر در هر نقطه دقت سنسور شما از +/- 0.25٪ به +/- 1.0٪ یا بیشتر تغییر کند، کنترل دقیق فرآیند را از دست می دهید و شروع به افزایش هزینه های انرژی خود می کنید.

داشتن یک سنسور فشار قابل تکرار با حداقل رانش طولانی مدت نیز به کاهش زمان از کار افتادگی مورد نیاز برای کالیبراسیون و تأیید دوره ای کمک می کند و به سیستم های شما اجازه می دهد با کارایی بیشتر کار کنند. اینجاست که فناوری و عملکرد یک محصول می تواند پس انداز بلندمدت را به مشتری ارائه دهد.

 

خرید و قیمت انواع DP سنسور 

برای خرید و مشاوره در مورد خرید انواع این سنسور با کارشناسان فروش ما در پالاترومارکت در تماس باشید. 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
اینستاگرام ما
با ما در تماس باشیدمشاوره و خرید انواع ابزاردقیق