021-88521630
021-28421019
جستجو

سنسور و ترانسمیتر فشار ضد انفجار چیست و چگونه عمل می‌کند؟

سنسور و ترانسمیتر فشار ضد انفجار چیست و چگونه عمل می‌کند؟

خرید و مشاوره:

021-88521630
021-28421019

واتس آپ:
09357141700

محصولات ارائه شده در پالاترومارکت

به منظور ایمن بودن برای استفاده در مکان‌های خطرناک، سنسورهای فشاری که برای استفاده در آن منطقه خطرناک مناسب هستند، باید با یکی از انواع حفاظتی موجود مطابقت داشته باشند. یک راه متداول استفاده از یک سنسور فشار با نوع حفاظت Ex-d است که به عنوان «ضد شعله»‌ یا «ضد انفجار» نیز شناخته می‌شود.

اینها فرستنده هایی هستند که برای مناطق خطرناک تعیین شده به عنوان Zone 1  یا 2  مطابق با طبقه بندی ATEX طراحی شده اند و می توانند در مناطق کلاس I، II یا III مطابق با طبقه بندی آمریکای شمالی استفاده شوند. .

 

اما واقعاً چه چیزی یک ترانسمیتر فشار ضد انفجار را اینقدر خاص می کند؟

یک سنسور فشار ضد انفجار باید دارای محفظه ضد انفجار باشد. این به سادگی به این معنی است که قطعات الکترونیکی فرستنده باید در داخل محفظه ای نصب شوند که به دقت طراحی شده است تا اطمینان حاصل شود که در صورت وقوع انفجار در داخل محفظه، امکان انتشار شعله در خارج از محفظه وجود نداشته باشد. شعله به طور کامل در داخل محفظه مهار خواهد شد!

یک عامل حیاتی در طراحی محفظه‌های ضد انفجار (روش حفاظتی Ex-d) نیاز به مسیرهای شعله است. اینها گازهای سوخته ناشی از انفجار داخل محفظه ترانسمیتر فشار را قادر می سازند تا هنگام خروج از محفظه خنک شوند به طوری که دیگر قادر به مشتعل کردن جو بالقوه انفجاری خارج (مخلوط سوخت و هوا قابل احتراق در منطقه اطراف) نباشند.

 

 

برای مشاوره و استعلام قیمت با ما در تماس باشید

طراحی مسیرهای شعله

طراحی مسیرهای شعله نیاز به توجه زیادی به جزئیات دارد تا اطمینان حاصل شود که آنها به اندازه کافی طولانی و باریک هستند تا گازهای فرار را تا حدی خنک کنند که ایمنی کاربرد را تضمین کند.

عامل مهم دیگر ضخامت دیواره های محفظه است که باید به دقت طراحی شود تا اطمینان حاصل شود که انتقال حرارت از داخل محفظه – در صورت انفجار داخلی – دمای سطح بیرونی محفظه را تا حدی بالا نمی برد که مخلوط سوخت و هوای قابل احتراق اطراف فرستنده فشار می تواند مشتعل شود.

همه این عوامل به این معنی است که وقتی به دنبال یک فرستنده فشار ضد انفجار هستید، باید یک سازنده قابل اعتماد با تجربه مهندسی کافی پیدا کنید تا اطمینان حاصل شود که طراحی و ساخت فرستنده استانداردهای لازم را دارد و ایمنی دستگاه شما را تضمین می کند.

 

سخن پایانی: 

اگر قصد خرید انواع ترانسمیترهای فشار ضد انفجار را دارید همین امروز برای مشاوره فنی رایگان و استعلام قیمت با ما تماس بگیرید. 

راه‌های ارتباط با 

 واتس‌آپ: 09357141700

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
اینستاگرام ما
با ما در تماس باشیدمشاوره و خرید انواع ابزاردقیق