021-88521630
021-28421019
جستجو

شعاع پوشش دتکتور شعله (آشکارساز شعله) چقدر است؟

شعاع پوشش دتکتور شعله (آشکارساز شعله) چقدر است؟

خرید و مشاوره:

021-88521630
021-28421019

واتس آپ:
09357141700

محصولات ارائه شده در پالاترومارکت

شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که یک آشکارساز شعله چقدر فضا را می‌تواند پوشش دهد و شعاع پوشش دتکتور شعله چقدر است؟

دانستن جواب این سوال می‌تواند به شما در انتخاب درست دتکتور مناسب کاربرد و فضای شما کمک کند . پس در ادامه به بررسی انواع دتکتور شعله و میزان شعاع پوشش هر کدام از این دتکتورها خواهیم پرداخت. 

شعاع پوشش انواع دتکتور شعله

1. آشکارسازهای شعله فرابنفش (UV)

آشکارسازهای شعله فرابنفش (UV) تشعشعات فرابنفش یا uv را بلافاصله بعد از شعله ور شدن تشخیص می دهند. از آنجایی که اکثر آتش سوزی ها اشعه ماوراء بنفش تولید می کنند، این آشکارسازها یک گزینه خوب، آزمایش شده و عالی برای بسیاری از کاربردها هستند. آنها همچنین برای تأسیساتی که مستعد خطرات تخصصی مانند آتش سوزی هیدروکربن، هالوژن و فلز هستند مفید هستند.

آشکارسازهای شعله UV حساسیت زیادی را در فواصل کوتاه، حدود 16 متر را ارائه می دهند.

2. آشکارسازهای شعله مادون قرمز (IR)

آشکارسازهای شعله مادون قرمز (IR) تابش IR را تشخیص می‌دهند. گازهای داغی که از آتش ساطع می‌شوند، الگوهای منحصربه‌فردی در طول موج‌های فرو سرخ ایجاد می‌کنند.  آشکارسازهای شعله IR قبل از اینکه بتوانند آتش را حس کنند و به آن پاسخ دهند، به سوسو زدن شعله نیاز دارند.

آشکارسازهای شعله IR به طول معمول دارای هشدارهای کاذب بیشتری هستند. این به این دلیل است که سایر گازهای داغ و سطوحی که در اثر آتش سوزی ایجاد نمی شوند (اجاق ها، لامپ های حرارتی و غیره) می توانند واکنش آنها را تحریک کنند. شعاع پوشش دتکتور شعله مادون قرمز به طور میانگین می‌توانند شعاعی به اندازه 15 الی 30 متر را پوشش بدهند. 

3. آشکارسازهای شعله فرابنفش/مادون قرمز (UV/IR)

آشکارسازهای شعله فرابنفش/مادون قرمز (UV/IR) حسگرهایی را برای تشعشعات UV و IR دارند که باهم کار می کنند. همانطور که در بالا توضیح داده شد، این دو سنسور جداگانه عمل می کنند. با این حال، برخی مدارات و سیم کشی اضافه شده به آشکارساز کمک می کند تا هر دو سیگنال را پردازش و ارزیابی کند. به کمک این متد  هر گونه هشدار کاذبی را که ممکن است یک سیگنال یا سیگنال دیگر تحریک کند، از بین میبرد.

با این حال، تشخیص آتش‌سوزی را محدود می‌کند زیرا این دتکتورها را می‌توان فقط برای شعله‌هایی استفاده کرد که فقط اشعه UV و IR را باهم ساطع می‌کنند.

شعاع پوشش دتکتور شعله فرابنفش/مادون قرمز نیز به طور میانگین می‌توانند شعاعی به اندازه 15 الی 30 متر را پوشش بدهند. 

4. آشکارسازهای شعله مادون قرمز چند طیفی (MSIR)

آشکارسازهای شعله مادون قرمز چند طیفی (MSIR) از طول موج های مادون قرمز زیادی برای تشخیص بیشتر تشعشعات تولید کننده شعله از منابع تشعشعی غیر تولید شعله استفاده می کنند. شعاع پوشش دتکتور شعله مادون قرمز چند طیقی حدود 200 فوتی (60 متر) است، و می‌تواند شعله را به سرعت هم در داخل و هم در فضای باز تشخیص دهد و واکنش نشان دهند.

آشکارسازهای شعله MSIR همچنین قادر به تشخیص شعله حتی در میان دودآلودترین آتش‌ها هستند و به دلیل نور، نور خورشید یا سایر اجسام داغ در محیط اطراف، آلارم کاذب ایجاد نمی‌کنند.

کلام پایانی

شعاع های مطرح شده در این مطلب حدودی هستند و این میزان پوشش بسته به برند و مدل دستگاه می‌تواند افزایش یا کاهش داشته باشد. 

پس بهتر است که  برای انتخاب دقیق تر و بهتر دتکتور شعله با میزان شعاع پوشش مناسب با کارشناسان ما در پالاترمارکت در تماس باشید تا از مشاوره فنی رایگان ما بهره‌مند شوید. 

 

سوالات متداول:

 

شعاع پوشش دتکتور شعله UV و IR چقدر است؟

آشکارسازهای شعله UV حساسیت زیادی را در فواصل کوتاه، حدود 16 متر را ارائه می دهند.

و دتکتورهای IR حداکثر به طور میانگین 15 الی 30 متر

 

بیشترین میزان پوشش را کدام دتکتور فراهم می‌کند؟

شعاع پوشش دتکتور شعله مادون قرمز چند طیقی حدود 200 فوتی (60 متر) است، و می‌تواند شعله را به سرعت هم در داخل و هم در فضای باز تشخیص دهد و واکنش نشان دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
اینستاگرام ما
با ما در تماس باشیدمشاوره و خرید انواع ابزاردقیق