021-88521630
021-28421019
جستجو

دتکتور گاز پرتابل با دتکتور گاز ثابت چه فرقی دارد؟

دتکتور گاز پرتابل با دتکتور گاز ثابت چه فرقی دارد؟

خرید و مشاوره:

021-88521630
021-28421019

واتس آپ:
09357141700

محصولات ارائه شده در پالاترومارکت

مقایسه دتکتور گاز پرتابل با ثابت

آشکارساز گازهای قابل اشتعال و سمی به طور کلی در دو فرمت قابل حمل و ثابت در دسترس هستند. اینکه کدام نسخه برای شما مناسب است به برنامه خاص بستگی دارد، اما چندین فاکتور وجود دارد که ارزش در نظر گرفتن دارد.

چه نوع گازی است؟ منبع گاز چیست؟ آیا سمی است، قابل اشتعال است یا هر دو؟ یا شاید موضوع کاهش یا غنی شدن اکسیژن احتمالی باشد؟ آیا این خطر موقتی است یا مزمن؟ آیا افراد زیادی در منطقه آسیب دیده کار می کنند و آیا برای استفاده از آشکارسازهای گاز قابل حمل آموزش دیده اند؟ آیا این یک فضای محدود است یا با تهویه مناسب و در فضای باز؟ هر یک از اینها ممکن است مهم باشد و تصمیم گیری در مورد راه حل نظارتی مناسب به دور از اهمیت است.

درک الزامات برای هر سایت، قضاوت آگاهانه ای را در مورد اینکه آیا آشکارسازهای گاز ثابت یا قابل حمل برای کاربرد مناسب هستند، ارائه می دهد. در برخی موارد راه حلی با ترکیبی از نظارت ثابت و قابل حمل توصیه می شود.

 

دتکتورهای گاز ثابت

آشکارسازهای گاز ثابت وسایل دائمی هستند که در یک مکان نصب می شوند. آنها را می‌توان در پیکربندی‌های تک آشکارساز، در پیکربندی‌های چند آشکارساز کوچک و بزرگ و در یک حلقه آدرس‌پذیر «زنجیره‌دار دایزی» راه‌اندازی کرد.

آشکارسازهای گاز ثابت معمولاً در فضاهای بزرگتر نصب می شوند و می توانند نشت های عمده را تشخیص دهند یا هشدار اولیه نشت گاز از یک منبع خاص را ارائه دهند. آنها اغلب برای راه اندازی سایر اقدامات ایمنی تنظیم می شوند، بنابراین می توانند دریچه ها را باز کنند، فن ها را راه اندازی کنند، دریچه ها را ببندند یا حتی به محض تشخیص مشکل، فرآیندها را به طور خودکار خاموش کنند. آنها همچنین می توانند آلارم را برای شروع تخلیه تنظیم کنند.

 

از سوی دیگر، آشکارسازهای گاز ثابت تنها می‌توانند گازی را که به داخل آن‌ها منتشر می‌شود، تشخیص دهند، بنابراین ممکن است نشت موضعی را به سرعت تشخیص ندهند تا از تماس کارگر با گاز جلوگیری کنند. آنها همچنین گرانتر از آشکارسازهای قابل حمل هستند و نیاز به منبع تغذیه دارند.

 

هر آشکارساز گاز ثابت باید با یک کنترل پنل ارتباط برقرار کند. پانل کنترل، هاب سیستم تشخیص گاز ثابت است که گزینه های مختلفی را برای عملکردهای ورودی و خروجی ارائه می دهد. پانل های کنترل گاز معمولاً در یک منطقه امن قرار دارند اما می توانند در مناطق خطرناک نصب شوند. آنها با سر حسگرها یا فرستنده‌های تشخیص گاز ارتباط برقرار می‌کنند و می‌توانند به یک نقطه مرکزی متصل شوند تا بتوان از راه دور چندین پنل/سیستم کنترل را کنترل کرد.

روش های مختلفی برای برقراری ارتباط با آشکارسازهای گاز ثابت وجود دارد. رایج ترین آنها آنالوگ است، اما تقاضای فزاینده ای برای ارتباطات دیجیتال و بی سیم وجود دارد.

همچنین ویژگی های مختلفی از طریق آشکارساز برای بهبود کارایی و کاهش زمان صرف شده و خطر در مکان های بالقوه خطرناک وجود دارد.

 

 

برای استعلام قیمت و مشاوره فنی رایگان با ما تماس بگیرید

دتکتورهای گاز پرتابل

آشکارسازهای گاز قابل حمل دستگاه‌های حفاظت شخصی هستند که به طور مداوم ناحیه تنفس کاربر را کنترل می‌کنند. از آنجایی که آنها بسیار کوچک و منعطف هستند، این دستگاه های دستی، سبک و مستحکم گاهی اوقات برای بررسی فضاهای محدود مانند مخازن، قبل از ورود کسی به فضا استفاده می شوند. با این حال، آنها برای نظارت در فاصله نزدیک در نظر گرفته شده اند و برای نظارت مداوم فضاهای بزرگتر مناسب نیستند.

آشکارسازهای گاز قابل حمل امن ترین راه برای محافظت از تک تک کارگران در حین حرکت هستند. برخی حتی می توانند در یک شیفت قرار گرفتن در معرض یک فرد را پیگیری کنند، جایی که ممکن است در معرض خطر قرار گرفتن مزمن در معرض دوزهای پایین گاز سمی باشند.

آشکارسازهای قابل حمل اطلاعات مربوط به قرار گرفتن در معرض گاز را در طول مدت یک شیفت و همچنین رویدادهایی مانند آلارم یا نزدیکی از دست دادن را ذخیره می کنند. این داده‌ها را می‌توان به یک پورتال مبتنی بر ابر منتقل کرد تا مزایای متعددی مانند کارایی عملیاتی بهبود یافته و انطباق با ایمنی، و همچنین ارائه یک مکانیسم قوی و انعطاف‌پذیر برای ارائه بینش‌های عملی ارزشمند فراهم شود.

راه‌حل‌های داده مزایای ملموسی را برای همه اندازه‌های ناوگان قابل حمل ارائه می‌دهند، خواه آشکارسازهای گاز در محل، خارج از محل یا هر دو مورد استفاده قرار گیرند.

آشکارسازهای گاز قابل حمل معمولاً هزینه کمتری نسبت به سیستم‌های ثابت دارند و بیشتر آنها با باتری کار می‌کنند.

از سوی دیگر، هر کاربر باید برای کار با آشکارساز قابل حمل خود به درستی آموزش ببیند. علاوه بر این، آشکارسازهای قابل حمل معمولاً مستقیماً به سایر سیستم های ایمنی متصل نمی شوند. اگر آشکارساز زنگ خطر را به صدا درآورد، کاربر می‌تواند به تنهایی برای کاهش هرگونه خطر برای خود یا دیگران اقدام کند.

 

دتکتور گاز ثابت برای من مناسب است یا پرتابل؟

چک لیست زیر، اگرچه جامع نیست، می تواند به تصمیم گیری شما کمک کند.

 

  • با چه نوع خطراتی دست و پنجه نرم می کنید؟

درک خطرات مرتبط با گازهای خاصی که ممکن است وجود داشته باشند بسیار مهم است. آیا به نظارت 24 ساعته برای محافظت در برابر اتمسفرهای انفجاری به عنوان مثال نیاز دارید یا باید با بررسی جو بلافاصله در اطراف آنها هنگام حرکت در فضا از کارگران در برابر خفگی احتمالی محافظت کنید؟

 

  • منشا مشکل چیست؟

آیا می توانید نقاط خاصی را که ممکن است نشتی رخ دهد شناسایی کنید؟ یا شاید گاز در طی یک فعالیت یا فرآیند خاص تولید شود؟ آیا ممکن است خطر از راه دور برای ایجاد مشکل، مانند تجمع گاز سنگین تر از هوا در مناطق کم ارتفاع، مهاجرت کند؟

 

  • آیا خطر یکباره است یا ادامه دارد؟

شاید خطر با یک فعالیت یکباره مرتبط باشد، در این صورت آشکارسازهای قابل حمل ممکن است پاسخی مقرون به صرفه و آسان برای استقرار ارائه دهند. اما اگر مردم به طور معمول در منطقه‌ای رفت و آمد می‌کنند که در آن خطر گاز ممکن است در هر زمان رخ دهد، یک رویکرد نظارت ثابت ۲۴-۷ منطقی‌تر است.

 

  • کنترل ها بر افرادی که وارد منطقه آسیب دیده می شوند چقدر سخت است؟

هر چه سطح کنترل کمتر باشد، وجود یک سیستم تشخیص مداوم و ثابت برای به صدا درآوردن یک آلارم عمومی و در صورت لزوم راه اندازی تخلیه، منطقی تر است. این به ویژه در صورتی صادق است که یک منطقه نامحدود باشد و احتمالاً شامل حداقل تعدادی از کارگرانی باشد که برای استفاده از آشکارسازهای گاز قابل حمل آموزش ندیده اند.

از طرف دیگر، ممکن است منطقه در برابر ورود غیرمجاز با یک سیستم مجوز در محل ایمن شود. هر کسی که به داخل می رود باید بداند که اقدامات احتیاطی خاصی لازم است و برای استفاده از تجهیزات نظارت بر گاز آموزش دیده خواهد شد. در این مورد، رویکرد حفاظت شخصی با استفاده از آشکارسازهای قابل حمل ممکن است مناسب تر باشد.

 

خرید انواع دتکتورهای گاز ثابت و پرتابل

برای خرید انواع مدل‌ها و برندهای معتبر دنیا همین امروز با کارشناسان فروش ما در پالاترومارکت تماس بگیرید و از مشاوره فنی رایگان قبل از خرید بهره‌مند شوید. 

 

 

محصول پیشنهادی: 

دتکتور گاز پرتابل XP-3118

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
اینستاگرام ما
با ما در تماس باشیدمشاوره و خرید انواع ابزاردقیق