02128421019
لوگو پالاترومارکت

خطرات گاز در مراکز ذخیره سازی برق و اتاق باتری

خطرات گاز در مراکز ذخیره سازی برق و باتری

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

باتری ها در کاهش قطعی برق موثر هستند زیرا می توانند انرژی اضافی شبکه سنتی را نیز ذخیره کنند. انرژی ذخیره شده در باتری‌ها می‌تواند هر زمان که به حجم زیادی نیرو نیاز باشد، مانند هنگام قطع برق در مرکز داده برای جلوگیری از از دست رفتن داده‌ها، یا به عنوان منبع تغذیه پشتیبان برای بیمارستان یا برنامه‌های نظامی برای اطمینان از تداوم خدمات حیاتی، آزاد می‌شود.

همچنین می توان از باتری های مقیاس بزرگ برای رفع شکاف های کوتاه مدت تقاضا از شبکه استفاده کرد. این ترکیب باتری‌ها را می‌توان در اندازه‌های کوچک‌تر برای تامین انرژی خودروهای الکتریکی مورد استفاده قرار داد و ممکن است برای تامین انرژی محصولات تجاری مانند تلفن‌ها، تبلت‌ها، لپ‌تاپ‌ها، بلندگوها و البته آشکارسازهای گاز شخصی کوچک‌تر شوند.

 

خطرات گاز و اهمیت استفاده از دتکتور گاز در مراکز نگه‌داری از باتری

خطر اصلی گاز ساطع شده از باتری ها، به ویژه باتری‌های اسید سرب، گاز هیدروژن است. این امکان وجود دارد که هم هیدروژن و هم اکسیژن در طول شارژ آزادشوند، با این حال، باتری اسید سرب احتمالاً دارای قطعات نوترکیب کاتالیزوری در داخل است، بنابراین اکسیژن خطر کمتری دارد.

اما هیدروژن همیشه باعث نگرانی است. وضعیتی که بدیهی است هنگامی که این گاز در فضایی با جریان هوا ضعیف شارژ می شوند تجمع یابد بدتر می شود.

هنگام شارژ، باتری های سرب اسید از سرب و اکسید در پایانه مثبت و از سرب اسفنجی در آند منفی تشکیل شده اند که از اسید سولفوریک غلیظ به عنوان الکترولیت استفاده می کنند. وجود اسید سولفوریک یکی دیگر از دلایل نگرانی در صورت نشت یا آسیب دیدن باتری است زیرا اسیدهای غلیظ به افراد، فلزات و محیط زیست آسیب می رساند.

هنگام شارژ باتری ها نیز به دلیل فرآیند الکترولیز، اکسیژن و هیدروژن ساطع می شود. سطح هیدروژن تولید شده زمانی افزایش می‌یابد که یک سلول باتری اسید سرب باد می‌کند یا نمی‌تواند به درستی شارژ شود.

مقدار گاز موجود در آن با سطوح بالا، آن را بسیار قابل انفجار می کند، حتی اگر سمی نباشد. 

 

اهمیت دتکتور گاز در اتاق‌های باطری

دتکتور گاز یک فناوری ایمن ارزشمند است که اغلب در اتاق های شارژ باتری استفاده می شود. البته تهویه نیز توصیه می‌شود، و اگرچه مفید است، اما دلیل نمی‌شود که تنها به فن و تهویه اکتفا کرد زیرا موتورهای فن ممکن است از کار بیفتند و نباید به عنوان تنها اقدام ایمنی برای مناطق شارژ باتری به آن اعتماد کرد.

 

برای استعلام قیمت و مشاوره فنی رایگان با ما تماس بگیرید.

 

 

پیشنهادات پالاترومارکت برای استفاده از انواع دتکتور گاز در اتاق های باطری 

 

دتکتورهای گاز قابل حمل

آشکارسازهای گاز قابل حمل از برندهای مانند Crowcon و honeywell و … با مانیتورهای تک گاز و چند گازی در دسترس هستند که در برابر طیف وسیعی از خطرات گازهای صنعتی از شما و نیروی کارتان محافظت می کنند.

برای بررسی طیف وسیعی از این دتکتورهای و دریافت مشاوره فنی می‌توانید با ما در تماس باشید. 

 

آشکارسازهای گاز ثابت

سیستم‌های ثابت دتکتور گاز طیف انعطاف‌پذیری از راه‌حل‌ها را ارائه می‌دهند که می‌توانند گازهای قابل اشتعال، سمی و اکسیژن و … را اندازه‌گیری کنند، حضور آنها را گزارش کنند و آلارم‌ها یا تجهیزات مرتبط را فعال کنند. 

 

قیمت و خرید 

با توجه به بالا بودن تعداد مدل ها و برندهای موجود می‌توانید جهت دریافت راهنمایی دقیق تر و حرفه ای تر به صورت کاملا رایگان با مشاوران ما در پالاترومارکت در تماس باشید. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید