02128421019
لوگو پالاترومارکت

شیر سوزنی (needle valve) چگونه کار می‌کند؟

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

نحوه عملکرد شیرسوزنی چگونه است؟

مانند اکثر ولوها، شیرهای سوزنی یا ولوهای سوزنی وظیفه عملکرد ایمن و کارآمد ماشین آلات صنعتی را بر عهده دارند. آنها سرعت جریان سیال را در یک خط لوله کنترل می کنند، اما شیر سوزنی چگونه کار می کند؟

برای اینکه درک بهتری از این شیرهای صنعتی رایج داشته باشید، در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد این سوال بدانید که شیر سوزنی چگونه کار می کند وجود دارد؟

 

ساخت و طراحی ولو سوزنی

ولوهای سوزنی مشابه شیرهای قطع کننده هستند. آنها برای شروع، توقف، و تنظیم سرعت جریان در یک خط لوله استفاده می شوند. شیر سوزنی چگونه کار می کند

با این حال، شیرهای سوزنی متفاوت طراحی شده اند. برخلاف دریچه های خاموش، شیرهای سوزنی دارای یک نقطه دراز، مخروطی و سوزنی مانند در انتهای ساقه سوپاپ هستند. این اغلب به عنوان پیستون نامیده می شود.

این شیرها همچنین دارای یک چرخ دستی یا یک دسته کوچک بر روی پیستون هستند که موقعیت پیستون را کنترل می کند.

پیستون سوزنی مانند دریچه در صندلی قرار می گیرد. به دلیل این طراحی منحصر به فرد، این شیر می تواند به طور دقیق و دقیق میزان عبور مایع از شیر را کنترل کند.

 

=

برای مشاوره و استعلام قیمت با ما در تماس باشید

 

شیر سوزنی چگونه کار می کند

ولو سوزنی می تواند به صورت دستی یا خودکار عمل کند. شیر های سوزنی که به صورت دستی کار می کنند از چرخ دستی برای کنترل فاصله بین پیستون و نشیمنگاه سوپاپ استفاده می کنند.

هنگامی که چرخ دستی در یک جهت چرخانده می شود، پیستون بلند می شود تا دریچه باز شود و مایع از آن عبور کند. هنگامی که چرخ دستی در جهت دیگر چرخانده می شود، پیستون به صندلی نزدیکتر می شود تا سرعت جریان را کاهش دهد یا شیر را ببندد. شیر سوزنی چگونه کار می کند.

سوپاپ های سوزنی خودکار به یک موتور هیدرولیک یا یک محرک هوا متصل می شوند که به طور خودکار دریچه را باز و بسته می کند. موتور یا محرک موقعیت پیستون را با توجه به تایمرها یا داده های عملکرد خارجی جمع آوری شده هنگام نظارت بر ماشین آلات تنظیم می کند.

هر دو ولو سوزنی به صورت دستی و خودکار کنترل دقیق نرخ جریان را فراهم می کنند. چرخ دستی به خوبی رزوه شده است، به این معنی که برای تنظیم موقعیت پیستون چندین چرخش طول می کشد. در نتیجه، یک شیر سوزنی می تواند به شما در تنظیم بهتر سرعت جریان سیال در سیستم کمک کند.

 

موارد استفاده شیر سوزنی (ولو سوزنی)

شیر های سوزنی معمولاً برای کنترل جریان و محافظت از گیج های ظریف در برابر آسیب ناشی از افزایش فشار ناگهانی مایعات و گازها استفاده می شوند. آنها برای سیستم هایی که از مواد سبک تر و چسبناک تر با دبی کم استفاده می کنند ایده آل هستند. شیرهای سوزنی معمولاً در سیستم های هیدرولیک کم فشار، پردازش شیمیایی و سایر خدمات گاز و مایع استفاده می شوند.

 

این شیرها را می توان بر اساس مواد خود برای سرویس های با دمای بالا و اکسیژن نیز اعمال کرد. شیرهای سوزنی معمولاً از فولاد ضد زنگ، برنز، برنج یا آلیاژهای فلزی ساخته می شوند. مهم است که یک شیر سوزنی ساخته شده با موادی را انتخاب کنید که برای خدمات مورد نیاز شما مناسب باشد. این به حفظ عمر مفید آن شیر و حفظ عملکرد روان و ایمن سیستم شما کمک می کند.

اکنون که اصول اولیه  و سؤال های رایج را یاد گرفتید.  با تماس با کارشناسان ما می‌توانید، درباره عملکرد شیر سوزنی و نحوه انتخاب شیر سوزنی مناسب برای یک کاربرد خاص بیشتر بدانید.

 

محصولات پیشنهادی: شیر سوزنی DIFACO

 

برای خرید انواع ولوها و بال ول با ما در تماس باشید تا علاوه بر استعلام قیمت از مشاوره فنی رایگان نیز بهره‌مند شوید. 

 

راه های ارتباط با ما 

تلفن: 02128421019

واتس‌آپ: 09357141700

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید