02128421019
لوگو پالاترومارکت

شعاع پوشش دتکتور گاز چند متر و چقدر است؟

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

اما با توجه به اینکه شرکت‌ها و افراد بیشتری به نظارت بر منطقه و محیط کاری خود با دتکتور گاز روی می‌آورند، سؤالاتی مطرح می‌شود. شعاع تشخیص منطقه من چقدر است؟ این سنسورها چقدر مساحت را می‌توانند پوشش دهند؟

 

دتکتور گاز چقدر فضا را می‌تواند پوشش دهد؟

بیایید با عملکرد اصلی سنسور شروع کنیم. حسگرها تنها زمانی می‌توانند گاز را تشخیص دهند که گاز مستقیماً از روی سنسور عبور کند. این هم برای دتکتورهای پرتابل و هم برای دتکتورهای ثابت صدق می‌کند زیرا از فناوری حسگر یکسانی استفاده می‌کنند.

دتکتورهای ثابت پوشش بیشتری نسبت به دتکتورهای گاز پرتابل ارائه نمی‌دهند. برخلاف آشکارسازهای گاز ثابت، دتکتورهای پرتابل را می‌توان در محیط های بسیار پویاتر استفاده کرد.

 

اگر دستگاه من پمپ داشته باشد چه آیا می‌تواند موثر باشد؟

علیرغم آنچه ممکن است فکر کنید، قرار دادن پمپ بر روی دتکتور پوشش کلی دتکتور را تا حد زیادی افزایش نمی‌دهد. اگرچه پمپ ها قدرتمند به نظر می رسند، اما عمل چندان قدرتمند نیستند.

پمپ ها به طور متوسط 500 سی سی در دقیقه مکش دارند. یک راه خوب برای اینکه متوجه این میزان مکش شوید این است که  به این موضوع فکر کنید که نفس بکشید، سپس بازدم کنید. پمپ آن حجم هوا را طی چند دقیقه وارد می‌کند که واقعا حجم کمی خواهد بود. 

با این حال، پمپ ها به شما این امکان را می‌دهند که از راه دور یک منطقه را از طریق لوله نمونه برداری کنید. به عنوان مثال، یک دتکتور پمپ شده به شما امکان می‌دهد لوله را در یک فضای محدود قرار دهید تا از راه دور از هوای داخل نمونه برداری کنید در حالی که دتکتور و اپراتور در خارج هستند. اما باز هم، این کار فقط هوای محل قرارگیری لوله‌ها را نمونه‌برداری می‌کند  نه کل فضا.

 

چگونه می‌توانم بهترین مکان برای قرار دادن دتکتور را انتخاب کنم؟

برخلاف سیستم‌های تشخیص گاز نقطه ثابت، دتکتورهای منطقه ای قابل حمل معمولاً به مکان‌های مختلف منتقل می‌شوند یا در موقعیت‌های واکنش اضطراری استفاده می‌شوند. بر این اساس، هر بار که یک دتکتور منطقه ای قابل حمل را مستقر می‌کنید، باید این عوامل را در نظر بگیرید:

 

1. هویت منبع و محل قرارگیری:

گازهای مختلف می‌توانند ویژگی های جوی متفاوتی داشته باشند که باید در نظر بگیرید. به عنوان مثال، برخی از گازها سبک تر از هوا هستند در حالی که برخی دیگر سنگین تر هستند. به همین دلیل، بسیار مهم است که یک دتکتور منطقه ای قابل حمل را در فاصله و ارتفاع مناسب برای گازی که باید اندازه گیری شود، قرار دهید. علاوه بر این، اگر از حسگرهای LEL یا PID (که مخصوص گاز نیستند) در دتکتورهای منطقه ای قابل حمل خود استفاده می‌کنید، باید منبع گاز را بشناسید و ویژگی های آن را در خواندن دتکتور لحاظ کنید.

 

2. جهت باد:

عوامل محیطی مانند جهت باد می‌تواند بر اثربخشی دتکتورهای منطقه ای قابل حمل شما تأثیر بگذارد. فقط به این دلیل که یک روز یک دتکتور منطقه را به درستی قرار داده اید، به این معنی نیست که روز بعد در محل درست قرار خواهد گرفت. یک راه حل متداول، قرار دادن دتکتورهای منطقه ای قابل حمل در چندین مکان است، بنابراین شما همیشه پوشش مناسبی دارید، حتی اگر شرایط محیطی تغییر کند.

 

3. اعلان:

هنگام قرار دادن دتکتورهای منطقه ای قابل حمل خود، به وضعیتی فکر کنید که در آن هشدار گاز رخ می‌دهد. چگونه این سیستم اطلاعات هشدار حیاتی را به پرسنل مربوطه منتقل می‌کند؟ آیا دستگاه های شما به یکدیگر متصل هستند؟ پیشرفت‌های فناوری اکنون به دتکتورهای منطقه اجازه می‌دهد به یکدیگر و به دتکتورهای گاز شخصی متصل شوند و همچنین از طریق نظارت مستقیم از طریق پیام متنی و ایمیل هشدارهای فوری را دریافت کنند.

 

برای استعلام قیمت و مشاوره فنی رایگان با ما تماس بگیرید.

 

سخن پابانی:

اگر نیاز به تهیه انواع دتکتورهای گاز و شعله دارید همین امروز با کارشناسان ما در پالاترومارکت در تماس باشید تا علاوه بر دریافت مشاوره فنی رایگان از قیمت های رقابتی ما نیز بهره مند شوید. 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید