021-88521630
021-28421019
جستجو

آشکارساز شعله (Flame Detector) مناسب را چگونه انتخاب کنیم؟

چگونه یک آشکارساز شلعه (Flame Detector) مناسب کار خود را انتخاب کنیم؟

خرید و مشاوره:

021-88521630
021-28421019

واتس آپ:
09357141700

محصولات ارائه شده در پالاترومارکت

وجود آشکارساز شعله در محیط‌های صنعتی بسیار مهم است، از محیط‌های صنعتی سنتی گرفته تا فرآیندهای خطرناک و پیچیده امروزی، خطر انفجار و یا آتش‌سوزی همچنان یک نگرانی حیاتی است. با این حال، کنترل‌های فرآیند اولیه معمولاً در مورد شرایط خارج از محدودیت‌های عادی هشدار نمی‌دهند. از آنجایی که بخارات و گازهای صنعتی (هیدروکربن ها) با دمای شعله بسیار بالا می‌سوزند، یک سیستم تشخیص حریق خارجی که بتواند به سرعت در صورت آتش سوزی زنگ خطر را به صدا درآورد، برای محافظت از جان انسان ها و تجهیزات ارزشمند ضروری است.

 

مقالات پیشنهادی: دتکتور شعله چگونه کار می‌کند؟

 

به عنوان یک متخصص ایمنی، شما می‌خواهید آشکارسازهای شعله‌ای  (Flame Detector) را خریداری کنید که به بهترین وجه نیازهای خاص تأسیسات شما را برآورده می‌کند. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید هنگام تحقیق در مورد سیستم تشخیص شعله و  گاز در نظر بگیرید.

 

برای استعلام قیمت و مشاوره فنی رایگان با ما تماس بگیرید

نکات مهم قبل از خرید آشکارساز شعله (Flame Detector)

محبوب ترین سیستم‌ها از روش‌های نوری برای تشخیص شعله استفاده می‌کنند. یعنی جذب نور را در طول موج های خاص تشخیص می‌دهند. دو نوع آشکارساز شعله نوری رایج عبارتند از (1) ترکیبی ماوراء بنفش و مادون قرمز (UV/IR) و (2) مادون قرمز چند طیفی (MSIR).

بر خلاف آشکارسازهای ساده UV یا IR، دستگاه‌های UV/IR و MSIR به بیش از یک باند در طیف انرژی حساس هستند و بنابراین احتمال کمتری دارد که هشدار کاذب ایجاد کنند. هر دو فناوری در داخل یا خارج از خانه به خوبی عمل می‌کنند و زمان پاسخگویی سریع را ارائه می‌دهند.

 

مقالات پیشنهادی: آشکارساز شعله یا فلیم دتکتور چیست؟

چه عاملی در انتخاب آشکارسازهای شعله UV/IR یا MSIR دخیل هستند؟ 

تاسیسات شما از چه نوع سوختی استفاده می‌کند؟ الکل ها؟ گازوئیل؟ LNG/LPG؟ حلال ها؟ یا …؟ درک ویژگی‌های قابل اشتعال سوخت به شما کمک می‌کند تا فناوری تشخیص شعله نوری مورد نیاز خود را تعیین کنید.

آیا انواع دیگری از انرژی تابشی مانند جوشکاری قوس الکتریکی، اجسام داغ یا نور مستقیم خورشید در تاسیسات شما وجود دارد؟ آشکارسازهای شعله شما باید بتوانند بین این منابع انرژی غیر آتش و شعله های واقعی تمایز قائل شوند. به طور معمول، آشکارسازهای MSIR بهترین ایمنی را در برابر این نوع هشدارهای کاذب ایجاد می‌کنند.

در صورت وقوع آتش سوزی، خطر ذرات معلق در هوا چقدر است؟ دود، روغن، گریس و برخی بخارات شیمیایی می‌توانند محدوده تشخیص واحد UV/IR را کاهش دهند، بنابراین اگر، برای مثال، دود شدید نگران کننده است، باید فناوری MSIR را در نظر بگیرید.

 

برای استعلام قیمت و مشاوره فنی رایگان با ما تماس بگیرید

آیا آشکارساز را می‌توان نزدیک منبع احتراق احتمالی قرار داد یا باید نسبتاً دورتر قرار گیرد؟ دستگاه باید چه وسعتی را مانیتور کند؟ واحدهای مختلف UV/IR و MSIR محدوده تشخیص و میدان دید (FOV) متفاوتی را ارائه می‌دهند. برای بهترین پوشش، محیط خود را با مشخصات دستگاه مربوطه مطابقت دهید.

ما در این مقاله برخی از موضوعات مهم را بررسی کرده ایم  تا به شما کمک کینیم به درستی تصمیم بگیرید کدام سیستم تشخیص شعله برای شرایط شما مناسب است. برای جزئیات بیشتر در مورد این ملاحظات و موارد دیگر، با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

 

تلفن پشتیبانی مشتریان 02128421019

کاربری آشکارساز شعله چیست؟

با توجه به اینکه دستگاه آشکارساز شعله دارای انواع مختلفی است، متقاعبا کاربری متفاوتی هم دارد. از این رو هنگام خرید این دستگاه می‌بایست ابتدا مکانی که قصد دارید از آشکارساز شعله استفاده کنید را معین کنید. به عنوان مثال انبارهای صنعتی، کارخانه های تولید مواد شیمیایی، فروشگاه های مواد شیمیایی، پمپ بنزین ها، کارگاه های جوشکاری قوس الکتریکی، نیروگاه ها، پالایشگاه ها، ایستگاه های ترانسفورماتور، تونل های زیرزمینی، فروشگاه های چوب و… برخی از مکان‌هایی هستند که از دستگاه آشکارساز شعله استفاده می‌کنند.

 

هنگام انتخاب دستگاه آشکارساز شعله چه فاکتورهایی را باید در نظر گرفت؟

از آنجایی که در دستگاه آشکارساز شعله تنوع زیادی وجود دارد، تشخیص اینکه کدام نوع از این دستگاه بهترین انتخاب برای مکان موردنظر شما است ممکن است کمی دشوار باشد. از این رو در نظر گرفتن فاکتورهایی که در ادامه به آن‌ها اشاره کرده‌ایم به شما کمک می‌کنند تا بهترین نوع این دستگاه را برای مکان موردنظرتان خریداری کنید.

  • توجه به ماهیت آتش
  • توجه به منطقه حفاظت شده
  • در نظر گرفتن شرایط محیطی
  • قابلیت‌های آشکارساز شعله
  • در نظر گرفتن ابعاد منطقه حفاظت شده
  • توجه به ویژگی های تشعشع شعله
  • توجه به زمان پاسخ آشکارسازها
  • اهمیت نرخ رد هشدار نادرست دستگاه

 

سوالات متداول:
  • آیا نوع سوخت در انتخاب نوع آشکارساز شعله تاثیر دارد؟ 

بله درک ویژگی‌های قابل اشتعال سوخت به شما کمک می‌کند تا فناوری تشخیص شعله نوری مورد نیاز خود را تعیین کنید.

 

  • آیا آشکارساز شعله را می‌توان نزدیک منبع احتراق احتمالی قرار داد یا باید نسبتاً دورتر قرار گیرد؟

 واحدهای مختلف UV/IR و MSIR محدوده تشخیص و میدان دید (FOV) متفاوتی را ارائه می‌دهند. برای بهترین پوشش، محیط خود را با مشخصات دستگاه مربوطه مطابقت دهید.

 

محصولات پیشنهادی:

دتکتور شعله UV/IR مدل FL3100H

دتکتور شعله درگر مدل FD10

دتکتور شعله FD10

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
اینستاگرام ما
با ما در تماس باشیدمشاوره و خرید انواع ابزاردقیق