021-88521630
021-28421019
جستجو

نکات مهم در خرید گیج فشار

نکات مهم در خرید گیج فشار

خرید و مشاوره:

021-88521630
021-28421019

واتس آپ:
09357141700

محصولات ارائه شده در پالاترومارکت

در انتخاب و خرید گیج فشار چه عواملی را باید در نظر بگیریم؟

عوامل زیادی در تصمیم گیری برای خرید گیج فشار صنعتی نقش دارند. پرسیدن سوالات “STAMPED” در مورد اندازه، دما، کاربرد، رسانه، فشار، “پایان” و زمان تحویل به خریداران کمک می‌کند تا تعیین کنند کدام سنج برای موقعیت خاص آنها مناسب است.

انتخاب گیج فشار بسیار شبیه به خرید خودرو است. بازار مملو از تولید کنندگان است که هر کدام مدل ها و مدل های مختلفی را با ویژگی های متفاوت ارائه می‌دهد. هنگام تصمیم گیری برای یک وسیله نقلیه، خریداران به عواملی مانند صندلی ها و فضای ذخیره سازی مورد نیاز (دو نفره، سدان، استیشن واگن، مینی ون)، شرایط رانندگی اولیه (شهر، بزرگراه، مسابقه، یدک کش)، نوع گیربکس (دستی، نیمه تمام) توجه می‌کنند. -اتوماتیک، اتوماتیک) و سوخت (بنزین، هیبریدی، الکتریکی، پیل سوختی هیدروژنی). البته هزینه، یکی دیگر از نکات مهم است.

 

هنگام انتخاب گیج فشار، خریداران فرآیندی مشابه اما با اولویت های متفاوت را طی می‌کنند. در اینجا یک آموزش سریع در مورد نحوه انتخاب گیج فشاربرای شما قرار داده‌ایم.

 

برای مشاوره و استعلام قیمت با ما تماس بگیرید

 

گیج فشار دیجیتال بهتر است یا مکانیکی؟

در دنیای اندازه گیری فشار، معادل یک ابرخودرو، یک گیج دیجیتال است. این دستگاه با دقت 0.025 ± درصد دهانه، آنقدر دقیق و با کارایی بالا است که می‌توان از آن برای کالیبراسیون استفاده کرد. گیج های دیجیتالی پیشرفته مانند CPG1500 نیز به صورت بی سیم ارتباط برقرار می‌کنند که برای نظارت از راه دور و اینترنت اشیا صنعتی ضروری است. قابل درک است که گیج‌های دیجیتال گران هستند.

اکثر فرآیندهای صنعتی به آن سطح از دقت یا تعداد ویژگی نیاز ندارند. یک گیج فشار مکانیکی یا آنالوگ کافی است.

 

مراحل انتخاب گیج مکانیکی

 

1. اندازه

گیج‌های فشار مکانیکی در اندازه‌های اسمی مختلفی عرضه می‌شوند و یکی از آن‌هایی که انتخاب می‌کنید به نیاز شما برای خوانایی، فضا و دقت بستگی دارد. هرچه صفحه بزرگتر باشد، درجه بندی های بیشتری برای خوانش دقیق تر خواهد داشت، و راحت تر می‌توان آن را از راه دور مشاهده کرد (در صورتی که تکنسین ها نتوانند به گیج نزدیک شوند، نکته مهمی است). با این حال، برخی از برنامه ها فضایی برای فشار سنج بزرگ ندارند. گیج های WIKA از 1.5 اینچ (40 میلی متر) تا 10 اینچ (250 میلی متر) متغیر است.

عامل دیگری که باید در نظر داشت این است که اندازه اتصال انتهایی تعیین می‌کند که چه اندازه گیج در دسترس است. به عنوان مثال، یک گیج 1.5 اینچی برای قرار دادن یک اتصال اندازه ½ اینچی، بر اساس سطح صاف آچار متناسب با مشخصات کیس، بسیار کوچک است.

صرف نظر از اندازه گیج، موقعیت های کم نور خواندن شماره گیری را دشوار می‌کند. در WIKA، بسیاری از صفحه‌های شماره‌گیر سنج ما دارای گزینه InSight™، یک ماده بازتابنده، یا InSight Glow™ هستند، که InSight™ است با افزودن نورتاب عکس برای دید در هنگام قطع برق.

 

2. دما

دمای محیط، مواد قطعات خیس شده (برنج، فولاد ضد زنگ، آلیاژ نیکل و غیره) را تعیین می‌کند و اینکه آیا بدنه خشک دارد یا پر از مایع است. هر چه دمای محیط کمتر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که گیج پر از مایع انتخاب مناسبی باشد. گیج ها در محیط های بسیار سرد، مانند میدان های نفتی اطراف دایره قطب شمال، با روغن سیلیکونی مخصوص با دمای پایین پر می شوند تا از یخ زدگی قسمت های داخلی جلوگیری شود.

اگر دمای رسانه به 140 درجه فارنهایت (60 درجه سانتیگراد) یا بالاتر رسید، از گیج فولادی ضد زنگ استفاده کنید. این به این دلیل است که گیج های برنجی لحیم می شوند و لحیم کاری در آن دما شروع به خراب شدن می‌کند. ما مشتریانی را دیده‌ایم که بر اساس قیمت از گیج‌های برنجی برای کاربردهای بخار استفاده می‌کردند، و این گیج‌ها از آنجایی که بخار از آستانه 140 درجه فارنهایت برای لحیم کاری فراتر می‌رفت، شکست خوردند. گیج های SS بسته به پیکربندی می‌توانند تا دمای 392 درجه فارنهایت (200 درجه سانتی گراد) را تحمل کنند.

 

3. کاربرد

اساساً گیج در چه صنعتی استفاده خواهد شد؟ در اینجا چند نمونه آورده شده است: گیج‌ها برای کاربردهای آب آشامیدنی باید بدون سرب باشند، در حالی که صنایع فرآیندی مانند پالایشگاه‌ها و داروسازی‌ها به گیج‌های فرآیند صنعتی نیاز دارند. مخازن گاز برودتی به یک محلول فشار نیاز دارند که هم فشار دیفرانسیل و هم فشار کاری را اندازه گیری می‌کند و برای سرویس اکسیژن تمیز می شود. گیج های مورد استفاده در فرآیندهای بهداشتی باید دارای طراحی بهداشتی باشند. گازهای بسیار تهاجمی مورد استفاده در صنعت نیمه هادی به این معنی است که این کاربردها به گیج هایی با طراحی با خلوص فوق العاده بالا (UHP) نیاز دارند. علاوه بر این، برخی از برنامه ها به تأییدیه های خاصی نیاز دارند. به عنوان مثال، گیج‌هایی که برای استفاده با اسپرینکلرهای آتش نشانی استفاده می‌شوند، باید دارای تاییدیه‌های UL (Anderwriter Laboratories) و FM (Factory Mutual) باشند.

 

گیج فشار سنج اسنابر

 

برای اطمینان و عمر طولانی در کاربردهای با لرزش بالا، از یک گیج پر از مایع برای کاهش حرکت و محافظت از مکانیزم داخلی ابزار استفاده کنید. توجه داشته باشید که در چرخه های پرفشار (تپش)، پر کردن مایع باید همراه با یک محدود کننده یا یک اسنابر استفاده شود.

برخی از سوالات رایجی که می شنویم مربوط به این لوازم جانبی است. تفاوت بین محدود کننده و اسنابر چیست؟ علاوه بر محدودیت‌های ابعادی، چه زمانی یک snubber انتخاب بهتری خواهد بود؟ محدودکننده‌ها گزینه‌ای ارزان‌تر برای گیج‌ها در کاربردهایی با ضربان پویا هستند. با این حال، آنها بر اساس اندازه روزنه محدود هستند و در محیط های پر از زباله مانند فاضلاب مستعد گرفتگی هستند. اسنابرها مانند محدودکننده‌ها، ضربان‌های دینامیکی و نوک فشار را کاهش می‌دهند، اما در اندازه‌های وسیع‌تری وجود دارند و مستعد گرفتگی نیستند. اسنابرها نیز با استفاده از پیستون های قابل تعویض یا پیچ های تنظیم خارجی قابلیت تنظیم بیشتری در میدان دارند و این انعطاف باعث کاهش زمان خرابی می شود.

 

4. رسانه

رسانه ای که فشار سنج به خصوص قسمت های خیس شده آن در تماس است، مواد گیج را تعیین می‌کند. به عبارت دیگر، چه چیزی در خط لوله است؟ گیج برنجی (آلیاژ مس) برای آب، هوا یا سایر مایعات یا گازهای غیر تهاجمی مناسب است. اما گاز ترش (سولفید هیدروژن)، آمونیاک، کرئوزوت و سایر مواد شیمیایی خشن به مواد مقاوم در برابر خوردگی مانند فولاد ضد زنگ یا آلیاژ نیکل-مس  نیاز دارند. برای رسانه هایی که می‌توانند مکانیسم های گیج را مسدود کنند، یک مهر و موم دیافراگمی را انتخاب کنید که یک مانع فیزیکی بین مایع و ابزار فشار ایجاد می‌کند.

 

رسانه همچنین بر نوع پر کردن کیس مورد استفاده تأثیر می گذارد. گلیسیرین مایع پرکننده استاندارد برای محیط های غیر اکسید کننده است، در حالی که رسانه های بسیار واکنش پذیر نیاز به روغن بی اثر مانند Halocarbon یا Fluorolube دارند.

 

5. فشار

این سوال چند جنبه را در بر می گیرد. ابتدا، چه نوع فشاری را برای اندازه گیری نیاز دارید، فشار گیج (فشار کاری)، فشار مطلق یا فشار تفاضلی؟

دوم اینکه محدوده عملیاتی اپلیکیشن چقدر است؟ به طور کلی، گیجی را انتخاب کنید که محدوده آن 2 برابر فشار کاری بهینه باشد، زیرا این کار بهترین عملکرد را تضمین می‌کند. گیج فشار‌های استاندارد می‌توانند تا 20000 psi (1600 بار) را تحمل کنند. برای اندازه گیری فشار کم، از یک کپسول گیج برای تشخیص اختلاف فشار کوچک در واحدهایی مانند میلی بار ، اینچ ستون آب (inH2O)، یا اونس بر اینچ مربع (oz/in2) استفاده کنید.

 

 

6.اتصالات فرآیند

به چه  اتصالات فرآیندی نیاز دارید؟ رایج ترین نوع در ایالات متحده و کانادا NPT است، در حالی که سایر کشورها تمایل دارند از اتصالات G (متریک) استفاده کنند. سپس برای هر نوع سوال اندازه اتصال وجود دارد، مانند ⅛، ¼ و ½. و در نهایت، محل اتصال فرآیند. دو رایج ترین محل اتصال برای انتخاب، پایه پایین (پایین) یا پشت (عقب) است.

 

7. زمان تحویل

اکثر خریداران این آخرین فاکتور را در نظر نمی گیرند، اما موضوع زمان تحویل بسیار مرتبط است. به همین دلیل است که پالاترومارکت بهترین گزینه است زیرا ما در پالاترومارکت می‌توانیم کالا‌ها را در سریع‌ترین زمان ممکن و با ضمانت اصالت کالا به دست شما برسانیم، پس همین امروز برای دریافت مشاوره فنی رایگان و استعلام قیمت با در تماس باشید. 

 

تلفن: 02177625962   

 واتس‌آپ: 09357141700

 

 

 

محصول پیشنهای: 

پرشر ترانسمیتر دیجیتال PMP51 اندرس هاوزر

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
اینستاگرام ما
با ما در تماس باشیدمشاوره و خرید انواع ابزاردقیق