02128421019
لوگو پالاترومارکت

نحوه سیم کشی شیر برقی 2 سیم (2 Wire)

نحوه سیم کشی شیر برقی 2 سیم (2 Wire)

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

آموزش سیم کشی سلونوئید ولو 2 سیمه

سیم کشی شیر برقی 2 سیم فرآیند ساده ای است که هر کسی با تجربه اولیه سیم کشی می‌تواند آن را تکمیل کند. اولین قدم شناسایی سیم های مثبت و منفی روی شیر است. در بیشتر موارد، سیم مثبت قرمز و سیم منفی سیاه خواهد بود.

هنگامی‌که سیم ها شناسایی شدند، می‌توان آنها را به منبع برق وصل کرد. سیم مثبت باید به ترمینال مثبت و سیم منفی باید به ترمینال منفی وصل شود.

اگر منبع تغذیه باتری است، مهم است که مطمئن شوید که قطبیت درست است. در غیر این صورت، شیر به درستی کار نمی‌کند.

هنگامی‌که سیم ها وصل شدند، شیر برقی را می‌توان با اتصال برق به آن و مشاهده اینکه آیا همانطور که انتظار می رود باز و بسته می‌شود یا خیر، آزمایش کرد. اگر مطابق انتظار عمل نمی‌کند، اتصالات را بررسی کنید و قبل از آزمایش مجدد مطمئن شوید که ایمن هستند.

 

آیا مهم است که کدام سیم در یک شیر برقی به کجا می‌رود؟

تفسیر جهات روی یک شیر برقی می‌تواند مشکل باشد. از این گذشته، معمولاً دو مجموعه سیم وجود دارد: سیم های برق و سیم های بار.

سیم های برق، برق را به شیر برقی تامین می‌کنند، در حالی که سیم های بار به دستگاهی که شیر برقی کنترل می‌کند متصل می‌شوند. در بیشتر موارد، مهم نیست که کدام سیم کجا می رود. با این حال، شرایط کمی وجود دارد که ترتیب سیم ها اهمیت دارد.

به عنوان مثال، اگر شیر برقی یک سوئیچ را کنترل می‌کند، مهم است که مطمئن شوید که سیم بار به ترمینال صحیح وصل شده است. در غیر این صورت ممکن است مدار به درستی کار نکند.

 

علاوه بر این، برخی از شیر برقی ها الزامات قطبیت دارند، به این معنی که سیم برق باید به ترمینال مثبت و سیم بار باید به ترمینال منفی وصل شود.

عدم رعایت این الزامات می‌تواند به شیر برقی آسیب برساند یا از کارکرد کامل آن جلوگیری کند. در نتیجه، همیشه بهتر است قبل از سیم کشی برقی، با دفترچه راهنمای سازننده یا یک تکنسین مجرب مشورت کنید.

 

چگونه سیم برقی را وصل می‌کنید؟

سلونوئید، سیم پیچی از سیم است که با عبور جریان الکتریکی از آن میدان مغناطیسی ایجاد می‌کند. شیر برقی اغلب در وسایل الکتریکی مانند قفل درب و استارت خودرو استفاده می‌شود.

هنگامی‌که شیر برقی روشن می‌شود، میدان مغناطیسی یک میله فلزی را به مرکز سیم پیچ می‌کشد و یک مدار ایجاد می‌کند.

 

چند سیم به شیر برقی متصل است؟

سلونوئیدها وسایلی هستند که از الکترومغناطیس برای ایجاد حرکت خطی استفاده می‌کنند. آنها در طیف گسترده ای از برنامه ها، از قفل درب تا استارت خودرو استفاده می‌شوند.

شیر برقی معمولاً از سیم پیچی تشکیل شده است که دور یک هسته فلزی پیچیده شده است. هنگامی‌که جریان الکتریکی از سیم پیچ عبور می‌کند، میدان مغناطیسی ایجاد می‌کند که با هسته فلزی تعامل می‌کند و باعث حرکت آن می‌شود.

تعداد سیم هایی که به شیر برقی متصل می‌شوند به کاربرد خاص بستگی دارد. به عنوان مثال، یک شیر برقی ساده قفل درب ممکن است فقط به دو سیم نیاز داشته باشد، در حالی که یک دستگاه پیچیده تر مانند استارت خودرو ممکن است به چهار یا بیشتر نیاز داشته باشد. به طور کلی، هرچه شیر برقی پیچیده تر باشد، تعداد سیم های مورد نیاز بیشتر می‌شود.

 

شیر برقی دو طرفه چیست؟

شیر برقی دو طرفه وسیله ای است که از نیروی الکترومغناطیسی برای باز یا بسته کردن شیر استفاده می‌کند. رایج ترین نوع شیر برقی دو طرفه، شیر معمول بسته (NC) است که در صورت عدم اعمال جریان بسته می ماند و با اعمال جریان باز می‌شود.

نوع دیگر شیر برقی دو طرفه، شیر معمول باز (NO) است که در صورت عدم اعمال جریان باز می ماند و با اعمال جریان بسته می‌شود. شیرهای برقی دو طرفه اغلب در سیستم های کنترل اتوماتیک مانند سیستم های آبیاری مورد استفاده قرار می گیرند، زیرا می‌توان آنها را به سرعت و به راحتی با مقدار کمی‌توان الکتریکی باز یا بسته کرد.

 

اگر نیاز به خرید انواع شیر برقی دارید همین امروز با کارشناسان ما در تماس باشید تا شما را در خرید و انتخاب بهترین شیر برقی موجود راهنمایی کنند. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید