02128421019
لوگو پالاترومارکت

دتکتور گاز h2 یا هیدروژن

دتکتور گاز h2 یا هیدروژن

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

گاز h2 یا هیدروژن چیست؟

هیدروژن یا گاز h2 یک جایگزین تمیز برای متان است که به عنوان گاز طبیعی نیز شناخته می شود. این عنصر فراوان ترین عنصر شیمیایی است که تخمین زده می شود 75 درصد از جرم کیهان را تشکیل دهد.

در روی زمین، تعداد زیادی اتم هیدروژن در آب، گیاهان، حیوانات و البته انسان ها وجود دارد. اما در حالی که تقریباً در تمام مولکول‌های موجودات زنده وجود دارد، به عنوان گاز بسیار کمیاب است و کمتر از یک قسمت در میلیون حجم را تشکیل می‌دهد. 

 

هیدروژن را می‌توان از منابع مختلفی مانند گاز طبیعی، انرژی هسته ای، بیوگاز و انرژی های تجدید پذیر مانند خورشید و باد تولید کرد. چالش استفاده از هیدروژن به عنوان گاز در مقیاس بزرگ برای سوخت خانه ها و مشاغل یکی از بزرگترین چالش ها است.

 

چرا استفاده از گاز h2 محبوبیت دارد؟ 

سوخت یک ماده شیمیایی است که می تواند برای تامین انرژی مفید سوزانده شود. سوختن معمولاً به این معنی است که پیوندهای شیمیایی بین عناصر موجود در سوخت شکسته شده و عناصر به طور شیمیایی با اکسیژن (اغلب از هوا) ترکیب می شوند.

برای سال‌ها، ما از گاز طبیعی برای گرم کردن خانه‌ها و مشاغل خود و برای نیروگاه‌ها برای تولید برق استفاده کرده‌ایم. در بریتانیا، 85 درصد خانه ها و 40 درصد برق کشور در حال حاضر به گاز متکی است. در ایالات متحده، 47 درصد از خانوارها به گاز طبیعی و 36 درصد به برق متکی هستند.

متان جزء اصلی گاز طبیعی از میادین نفت و گاز است. ما به استفاده از گاز طبیعی ادامه داده‌ایم زیرا منبعی است که به راحتی در دسترس است، مقرون به صرفه است و جایگزین پاک‌تری برای زغال‌سنگ است.

هنگامی که گاز طبیعی می سوزد، انرژی گرمایی را فراهم می کند. اما یک محصول زائد در کنار آن تولید می‌شود که، دی اکسید کربن است که وقتی در اتمسفر آزاد می شود به تغییرات آب و هوایی منجر می‌شود. اما سوختن هیدروژن دی اکسید کربن آزاد نمی کند. 

 

خطرات گاز هیدروژن و اهمیت استفاده از دتکتور گاز h2

به عنوان سوخت، h2 بسیار قابل اشتعال است و نشت آن خطر آتش سوزی را ایجاد می کند. با این حال، آتش‌سوزی‌های هیدروژنی به طور قابل توجهی با آتش‌سوزی‌های سوخت‌های دیگر متفاوت است. وقتی سوخت‌ها و هیدروکربن‌های سنگین‌تر مانند بنزین یا گازوئیل نشت می‌کنند، در نزدیکی زمین جمع می‌شوند. در مقابل، هیدروژن یکی از سبک ترین عناصر روی زمین است، بنابراین هنگامی که نشت رخ می دهد، گاز به سرعت به سمت بالا پراکنده می شود. این امر احتراق را کمتر می کند، اما تفاوت دیگر این است که هیدروژن راحت تر از بنزین یا گازوئیل مشتعل می شود و می سوزد. در واقع، حتی یک جرقه الکتریسیته ساکن از انگشت یک فرد برای ایجاد یک انفجار زمانی که هیدروژن در دسترس است کافی است. شعله هیدروژن نیز نامرئی است، بنابراین به سختی می توان مشخص کرد که آتش واقعی کجاست، اما به دلیل فقدان کربن، گرمای تابشی کم ایجاد می کند و به سرعت می سوزد.

هیدروژن بی بو، بی رنگ و بی مزه است، بنابراین تشخیص نشت با استفاده از حواس انسان سخت است. هیدروژن غیر سمی است، اما در محیط‌های داخلی مانند اتاق‌های ذخیره باتری، ممکن است با جابجایی اکسیژن باعث خفگی شود.

این خطر را می توان با افزودن مواد خوشبو کننده به سوخت هیدروژنی و دادن بوی مصنوعی به آن و هشدار دادن به کاربران در صورت نشتی تا حدودی جبران کرد. اما از آنجایی که هیدروژن به سرعت پراکنده می شود، بعید است که بوی خوش با آن همراه شود. هیدروژنی که در داخل خانه نشت می کند، در ابتدا در سطح سقف به سرعت جمع می شود و در نهایت اتاق را پر می کند. بنابراین، قرار دادن دتکتور گاز h2 در تشخیص زودهنگام نشتی کلیدی و مهم است.

هیدروژن معمولاً در مخازن هیدروژن مایع ذخیره و حمل می شود. آخرین نگرانی این است که هیدروژن مایع به دلیل فشرده شدن آن بسیار سرد است. اگر هیدروژن از مخزن خود خارج شود و با پوست تماس پیدا کند، می تواند باعث سرمازدگی شدید یا حتی از دست دادن اندام ها شود.

 

فروش انواع آشکارسازی‌های گاز | برای مشاوره و خرید با ما تماس بگیرید

فروش انواع آشکارسازی‌های گاز | برای مشاوره و خرید با ما تماس بگیرید.

 

دتکتور گاز h2 

با توجه به مطالب گفته شده و نا نتوانی انسان در تشخیص این گاز و همچنین خطرناک بودن و به شدت قابل انفجار بودن این گاز بهترین راه برای تشخیص نشت گاز هیدروژن استفاده از دتکتور گاز h2 است. ما در پالاترومارکت طیف وسیعی از انواع برندها و مدل های روز جهانی مانند honeywell و safe gas و … را به صورت موجود داریم که می‌توانیم به شما با بهترین قیمت و ضمانت اصالت کالا ارائه دهیم. 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید