02128421019
لوگو پالاترومارکت

حفاظت در برابر صاعقه در سنسورهای سطح هیدرواستاتیک چگونه کار می کند؟

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

بسیاری از مشتریان تعجب می کنند که چرا سنسورهای سطح هیدرواستاتیک به دلیل برخورد صاعقه از کار می افتند، حتی اگر یک سنسور سطح با حفاظت صاعقه یکپارچه سفارش داده باشند. درک نحوه عملکرد حفاظت در برابر صاعقه و تأثیر صاعقه بر حسگرهای سطح هیدرواستاتیک در حل این سردرگمی مهم است.

 

نحوه عملکرد سیستم حفاظت در برابر صاعقه در سنسورهای هیدوراستاتیک

هنگامی که حسگرهای فشار شناور، نوع خاصی از حسگرهای سطح هیدرواستاتیک، برای اولین بار در مخازن و دریاچه ها برای نظارت بر سطح نصب شدند، حسگر پس از طوفان رعد و برق یا دوره های بد آب و هوا می سوخت یا از بین می رفت. این امر تحقیقات زیادی را در مورد تأثیر طوفان های رعد و برق بر ابزار دقیق مخازن و کابل کشی به و از سایت انجام داد.

 

برای مشاوره و استعلام قیمت با ما در تماس باشید

واقعا حفاظت در برابر صاعقه به چه معناست؟

اولین چیزی که باید درک کنید این است که تأثیر رعد و برق بسته به نزدیکی سنسور فشار که صاعقه به زمین یا تأسیسات برخورد می کند، به طور قابل توجهی متفاوت است. منصفانه است که بگوییم هیچ حسگر سطحی از برخورد صاعقه در نزدیکی مستقیم یا خیلی نزدیک جان سالم به در نخواهد برد، جایی که اغلب کل کابین شامل تمام وسایل الکترونیکی نصب شده در اثر برخورد مستقیم می سوزد.

 

با این حال، ضربه های دورتر فقط دیفرانسیل ولتاژ را به عنوان مثال 1500 ولت افزایش می دهد. اگر صاعقه محلی پتانسیل الکتریکی یک مخزن را افزایش دهد، سنسور سطح ممکن است کوتاه ترین راه را برای افزایش ولتاژ و جریان به زمین ارائه دهد. سپس انرژی از طریق کاوشگر سطح به داخل زمین پراکنده می شود و در نتیجه قطعات الکترونیکی آن را از بین می برد یا آسیب می رساند. این ممکن است به همان اندازه زمانی که سیم های سقفی ضربه می خورند، صدق کند.

 

حفاظت در برابر صاعقه در سنسورهای سطح چگونه کار می کند؟

با این حال، سنسورها را می توان با نصب یا ادغام یک محافظ ولتاژ گذرا در سنسور سطح هیدرواستاتیک از این صاعقه محافظت کرد. با توجه به ماهیت کوتاه پالس ولتاژ، ممکن است قطعه ای به سنسور تعبیه شود یا در آن ادغام شود که در افزایش اختلاف پتانسیل ولتاژ عمل می کند.

اگر ولتاژ بیش از 50 ولت باشد، این حفاظت در برابر صاعقه می‌تواند مدار الکترونیکی را به زمین اتصال کوتاه کند و مسیری را به زمین برای نوسان ایجاد کند و از الکترونیک تا حداکثر پتانسیل ولتاژ مشخص محافظت کند.

این قطعه معمولاً در حالت غیر رسانا عمل می کند، اما برای یک ولتاژ گذرا رسانا خواهد بود و به ولتاژ اجازه می دهد تا بی ضرر به زمین جریان یابد. اگر اتصال به زمین به اندازه کافی خوب نباشد یا هیچ حفاظتی در برابر صاعقه در سنسور سطح هیدرواستاتیک یکپارچه نباشد، الکترونیک تمام انرژی پالس ولتاژ را می گیرد و از کار می افتد. بنابراین حفاظت فقط به اندازه اتصال زمین ارائه شده خوب است. توسط کاربر

در کاربردهای خارج از منزل، جایی که معمولاً از فرستنده‌های فشار شناور استفاده می‌شود، یک حفاظت رعد و برق یکپارچه در داخل سنسورهای سطح ارائه می‌کند. سپس قطعات الکترونیکی حسگر در برابر نوسانات برق محلی و ولتاژ بالا گذرا محافظت خواهند شد. حفاظت در برابر صاعقه ترکیبی از حفاظت در داخل ابزار و اتصال زمین با امپدانس کم خوب است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید