02128421019
لوگو پالاترومارکت

اهمیت کالیبره کردن دتکتور گاز ثابت (آشکارسازهای گاز فیکس)

اهمیت کالیبره کردن دتکتور گاز ثابت (آشکارسازهای گاز فیکس)

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

چرا کالیبره کردن دتکتور گاز اهمیت دارد؟ 

آشکارسازهای گاز ثابت (دتکتور گاز ثابت) نقش مهمی در حفاظت از مردم، مکان‌ها و کره زمین در برابر گازهای بالقوه تهدید کننده حیات در محیط‌هایی از مجتمع‌های صنعتی با ارزش بالا گرفته تا آزمایشگاه‌ها و فضاهای محدود خطرناک ایفا می‌کنند. با این حال، برای اطمینان از دقت و قابلیت اطمینان آنها، کالیبراسیون منظم یک عمل ضروری است.

کالیبره کردن دتکتور گاز معمولاً یک روش دو مرحله ای است. در مرحله اول، سنسور با استفاده از هوای محیط پس از تایید عدم وجود گاز مورد نظر یا با استفاده از گاز مناسب از یک سیلندر صفر می‌شود.

مرحله دوم قرار دادن دستگاه در معرض گاز کالیبراسیون است که حاوی غلظت مشخصی از گاز هدف است که سنسور برای اندازه گیری آن طراحی شده است. سپس قرائت ها برای مطابقت با این مقادیر تنظیم می‌شوند.

 

اینکه آیا یک ابزار در زمان مناسب هشدار می‌دهد و یا آلارم می‌دهد به توانایی آن در ترجمه غلظت شناسایی شده گاز هدف به یک قرائت دقیق بستگی دارد.

در حین کالیبراسیون، آشکارسازهای گاز اندازه گیری های نسبی را انجام می‌دهند. آنها به جای ارزیابی مستقل مقدار گاز موجود، غلظت گاز مورد نظر را در یک مخلوط گاز آزمایشی با مقایسه پاسخ حسگر در زمان واقعی با پاسخ سنسور به غلظت شناخته شده گاز هدف که ابزار برای شناسایی و اندازه گیری پیکربندی شده است، اندازه گیری می‌کنند.

 

ارائه و انجام کالیبره انواع دتکتورهای گاز و شعله

 

 

این گاز آزمایشی “غلظت شناخته شده” به عنوان مقیاس اندازه گیری ابزار یا نقطه مرجع عمل می‌کند.

 

بنابراین، چرا این مسئله مهم است؟ در اینجا چند دلیل برای بررسی وجود دارد:

 

1. اطمینان از دقت و قابلیت اطمینان اندازه گیری گاز

یک آشکارساز گاز که به طور دقیق کالیبره نشده باشد می‌تواند منجر به خوانش اشتباه، آلارم کاذب و پاسخ ناکافی به موقعیت های خطرناک شود. کالیبراسیون مناسب حسگر(های) آشکارساز را برای به حداکثر رساندن سرعت پاسخ، دقت اندازه گیری و ارائه اطلاعات قابل اعتماد به پرسنل مورد نیاز برای تصمیم گیری آگاهانه در لحظات حساس تنظیم می‌کند.

 

2. رعایت مقررات

مقررات و استانداردهای ایمنی به دلایلی وجود دارد و برای محافظت از مردم، اموال و محیط زیست در برابر خطرات احتمالی. بسیاری از صنایع مشمول این مقررات هستند که کالیبراسیون و نگهداری آشکارسازهای گاز را دیکته می‌کنند.

 

3. کاهش هشدارهای کاذب و خطاهای تشخیص

یک آشکارساز گاز با کالیبره ضعیف می‌تواند منجر به تخلیه غیرضروری، اختلال و رضایت به دلیل هشدارهای نادرست مکرر شود. برعکس، کالیبراسیون نامناسب ممکن است یک آشکارساز را نسبت به سطوح گاز خطرناک غیرحساس کند و افراد و عملیات را در برابر آسیب‌های احتمالی آسیب‌پذیر کند.

 

4. آمادگی برای تغییر شرایط محیطی

نوسانات دما، رطوبت و فشار اتمسفر می‌تواند بر عملکرد این ابزار تاثیر بگذارد. کالیبراسیون منظم برای این متغیرها تنظیم می‌شود و اطمینان حاصل می‌کند که سنسور با وجود شرایط همیشه در حال تغییر، دقت خود را حفظ می‌کند.

 

5. مبارزه با رانش سنسور و پیری

درست مانند هر قطعه مکانیکی یا الکترونیکی، حسگرهای گاز می‌توانند در طول زمان حرکت سیگنال یا تخریب را تجربه کنند. هنگامی‌که خوانش‌های فعلی آشکارساز از مرجع شناخته شده منحرف می‌شود، روش‌های کالیبراسیون مناسب تنظیمات لازم را در خروجی سنسور ممکن می‌سازد. این تنظیم به طور موثر پاسخ سنسور را مطابق با مرجع کالیبراسیون اصلی برمی‌گرداند و تأثیر رانش سنسور را به حداقل می‌رساند.

 

6. حفظ سوابق و مسئولیت

در عصر پاسخگویی، حفظ سوابق کامل کالیبراسیون آشکارساز گاز یک عمل محتاطانه است. این نشان دهنده تعهد به مدیریت ایمنی است و می‌تواند به عنوان یک منبع ارزشمند در صورت بروز حوادث یا حوادث عمل کند. داشتن سوابق کالیبراسیون مستند به طور بالقوه می‌تواند تعهدات قانونی را کاهش دهد و اعتبار سازمان را تقویت کند.

 

7. تقویت اعتماد به سیستم های ایمنی

یک آشکارساز گاز با دقت کالیبره شده فقط یک قطعه تجهیزات نیست. این گواهی بر تعهد یک سازمان به ایمنی است. کالیبراسیون منظم این اطمینان را به کارکنان و مدیریت القا می‌کند که سیستم‌های ایمنی در شرایط بهینه، آماده ارائه اطلاعات دقیق و هشدارهای به موقع در مواقع اضطراری هستند.

 

 

سخن پایانی

کالیبراسیون معمول به اطمینان از اندازه گیری های دقیق، انطباق با مقررات و دفاع قابل اعتماد در برابر گازهای خطرناک کمک می‌کند. ایمنی در محل و در دسترس بودن ابزار به حداکثر می رسد و در عین حال در برابر هشدارهای کاذب کاهش می یابد. در دنیایی که ایمنی در درجه اول اهمیت قرار دارد، عمل ساده کالیبراسیون گویای تعهد سازمان به رفاه افراد و محیط زیست است. 

در کنار این امر استفاده از دتکتورهای گاز ثابت از بهترین برندها و خرید از فروشنده معتبر با ضمانت اصالت کالا بسیار اهمیت دارد . از این رو مجموعه پالاترومارکت می‌تواند به شما در تهیه انواع دتکتور گاز ثابت و پرتابل و همچنین سایز تجهیزات f&g کمک به سزایی کند. پس همین امروز برای دریافت مشاوره فنی رایگان با ما در تماس باشید. 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید