021-88521630
021-28421019
جستجو

دتکتور گاز فسفین (PH3)

دتکتور گاز فسفین (PH3)

خرید و مشاوره:

021-88521630
021-28421019

واتس آپ:
09357141700

محصولات ارائه شده در پالاترومارکت

فسفین (PH3) چیست؟

فسفین (PH3) گازی بسیار سمی و قابل اشتعال است که در صنایع نیمه هادی، فرآوری شیمیایی و بخور غلات، محصولات غذایی و تنباکو قبل از حمل و نقل بین المللی استفاده می‌شود. فسفین بسیار قابل اشتعال است و ممکن است به طور خود به خود در هوا مشتعل شود یا حتی در صورت مخلوط شدن با اکسیژن منفجر شود.

 

فسفین یا PH3 چه خطراتی دارد؟ 

فسفین گازی بی رنگ، قابل اشتعال و بسیار سمی با بوی ماهی یا سیر است. فسفین روی سیستم عصبی مرکزی و ریه ها اثر می گذارد و منجر به ادم ریوی می‌شود.

علائمی مانند غش، استفراغ، سردرد، سفتی در قفسه سینه ممکن است به سرعت پس از مواجهه ظاهر شوند. حتی قرار گرفتن کوتاه مدت در معرض مقدار حاد فسفین می تواند منجر به مشکلات عصبی مزمن شود.

فسفین بسیار قابل اشتعال است و ممکن است به طور خود به خود در هوا مشتعل شود یا حتی در صورت مخلوط شدن با اکسیژن منفجر شود. تماس فسفین با اکسید کننده ها، هیدروکربن های هالوژنه یا حتی آلومینیوم و مس نیز ممکن است باعث همین امر شود. هنگام کار با فسفین یا اطراف آن باید بسیار مراقب باشید.

 

گاز PH3 چگونه تولید می‌شود؟ 

هنگامی که یک پایه قوی یا آب داغ با فسفر سفید واکنش می دهد، یا زمانی که آب با فسفید کلسیم (Ca3P2) واکنش می دهد، فسفین تولید می شود. فسفین (PH3) دارای نقطه جوش 126- درجه فارنهایت و نقطه انجماد 209- درجه فارنهایت است.

در مقادیر بسیار کم، هنگام استنشاق بسیار سمی است. علاوه بر این، گرمایش طولانی مدت می‌تواند باعث انفجار شدید ظروف و در نتیجه صدمات یا تلفات احتمالی شود. کارگرانی که به صورت طولانی مدت در معرض فسفین قرار می گیرند ممکن است دارای سوزش بینی و گلو، ضعف، سرگیجه، حالت تهوع، گوارشی، قلبی تنفسی، علائم سیستم عصبی مرکزی، زردی، اثرات کبدی و افزایش تراکم استخوان باشند.

 

برای استعلام قیمت و مشاوره فنی رایگان با ما تماس بگیرید

 

نحوه تشخیص فسفین

فسفین گازی بی بو نیست و بویی شبیه سیر دارد اما این امر می تواند افرادی را به اشتباه بیندازد که می‌توانند با اتکا به قوه بویایی خود این گاز را شناسایی کنند غافل از اینکه این گاز بسیار سمی است و نباید انسان با آن در تماس باشد. پس بهترین راه برای شناسایی گاز PH3 چیست؟ 

 

دتکتور گاز فسفین (PH3)

استفاده از دتکتور گاز فسفین (PH3) بهترین راه برای شناسایی و تشخیص این گاز است. اما نه هر دتکتوری، شما با خرید و استفاده از مشاوره فنی رایگان قبل از خرید پالاترومارکت می‌توانید از بهترین دتکتورهای گاز PH3 برخوردار شوید. پس همین امروز با ما در تماس باشید. 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
اینستاگرام ما
با ما در تماس باشیدمشاوره و خرید انواع ابزاردقیق