021-88521630
021-28421019
جستجو

پرشر گیج مناسب کاربردهای آمونیاک باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

پرشر گیج مناسب کاربردهای آمونیاک باشد باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

خرید و مشاوره:

021-88521630
021-28421019

واتس آپ:
09357141700

محصولات ارائه شده در پالاترومارکت

بهترین انتخاب ابزاردقیق فشار برای کاربردهای آمونیاک 

پرشر گیج مناسب  کابرد آمونیاک باید بسیار با دقت انتخاب شود زیرا که آمونیاک می‌تواند خورنده باشد و به تجهیزات شما آسیب برساند.

ابزارهای فشاری که استفاده می‌کنید باید بتوانند در برابر محیط سخت کاربردهای آمونیاک مقاومت کنند، در غیر این صورت ممکن است با آسیب تجهیزات، آسیب اپراتور یا از کار افتادن فرآیند خود مواجه شوید.

 

 چه پرشر گیج و لوازم جانبی بهترین انتخاب برای استفاده در کاربردهای کارخانه آمونیاک هستند؟

این مقاله برخی از عواملی را که باید هنگام انتخاب ابزار دقیق فشار برای آمونیاک در نظر بگیرید تا به شما در یافتن بهترین راه حل برای فرآیند خود کمک کند، مورد بحث قرار خواهد داد.

 

ملاحظات هنگام انتخاب ابزارهای فشار

هنگام انتخاب بهترین ابزار برای اندازه گیری فشار در کاربردهای آمونیاکی، حتما این عوامل را در نظر داشته باشید:

 

مواد سازنده

مواد سازنده که ابزار را تشکیل می‌دهند باید بتوانند در برابر اثرات آمونیاک مقاومت کنند. روی، مس و برنج موادی هستند که نباید با آمونیاک حاوی آب در تماس باشند زیرا ممکن است خوردگی آمونیاکی رخ دهد.

 

مراقب موادی باشید که می‌توانند با فرآیندهای آمونیاکی مرتبط باشند. هیدروژن با نیتروژن ترکیب می شود تا آمونیاک از طریق فرآیند Haber-Bosch تولید شود. نیتروژن با گلیسیرین سازگار نیست، بنابراین باید از ابزارهای حاوی گلیسیرین اجتناب شود.

 

اجزای ابزار دقیق باید از فولاد ضد زنگ 316، فولاد کربنی یا سیلیکون ساخته شوند. گیج‌های جلوی جامد نیز برای استفاده در این برنامه‌ها مهم هستند، زیرا می‌توانند به ایمن نگه داشتن اپراتورها در صورت ترکیدن گیج هنگام خواندن شماره‌گیر کمک کنند.

 

اثرات دما

آمونیاک مایع به طور متوسط منفی 32 درجه فارنهایت است، بنابراین مطمئن شوید که دستگاه فشار شما برای آن دما درجه بندی شده است. اگر اینطور نیست، باید از خط مویرگی بین فرآیند و ابزار برای جبران شرایط دمای پایین استفاده کنید.

 

اثرات ضربان، ارتعاش و افزایش فشار

برای کاربردهایی که در آن ضربان و ارتعاش وجود دارد، خوانش فشار سنج خشک ممکن است دشوار باشد و طول عمر محدودی داشته باشد. اثرات ارتعاش را می‌توان با استفاده از یک گیج پر از مایع یا با حذف گیج از منبع ارتعاش کاهش داد.

مایع پرکننده، معمولاً گلیسیرین یا روغن سیلیکون (اگرچه همانطور که قبلاً ذکر شد، باید از گلیسیرین در کاربردهای آمونیاکی اجتناب شود)، حرکت را روان می‌کند، حرکت اشاره گر را کاهش می دهد و فرکانس رزونانس گیج را تغییر می دهد و در نتیجه عمر مفید آن افزایش می یابد.

در شرایط شدید، یک گیج را می‌توان از راه دور نصب کرد و با استفاده از یک خط مویرگی انعطاف پذیر به فرآیند متصل شد. این اجازه می دهد تا گیج بر روی ستون، دیوار یا پانلی که از منبع ارتعاش جدا شده است، نصب شود. یک مویرگی همچنین به عنوان یک محدود کننده جریان عمل می‌کند و شدت ضربان را کاهش می دهد.

 

 

اثرات فشار بیش از حد

برخی از فشارسنج ها ممکن است در کاربرد آمونیاک دچار فشار بیش از حد شوند. فشار بیش از حد ممکن است لوله بوردون را تغییر شکل دهد و منجر به تغییر کالیبراسیون شود و استرس عملیاتی روی لوله بوردون را افزایش دهد. استرس عملیاتی بالا خطر خستگی فلز را افزایش می دهد و می‌تواند منجر به شکست لوله بوردون و از بین رفتن مهار فرآیند شود.

به طور معمول، فشار سنج باید به گونه ای انتخاب شود که فشار کاری حدود 50 درصد فشار در مقیاس کامل باشد. ASME B40.100 توصیه می‌کند که فشارهای عملیاتی معمولی برای یک گیج باید به 25-75٪ از مقیاس کامل محدود شود.

 

خرید پرشر گیج مناسب کاربردهای آمونیاک 

برای خرید و مشاوره و انتخاب بهترین پرشرگیج با کارشناسان ما در پالاترومارکت در تماس باشید. 

 

محصولات مرتبط: 

سنسور گاز آمونیاک 3E 100 SE برند CITY TECH

سنسور گاز آمونیاک 3E 5000 SE برند CITY TECH

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
اینستاگرام ما
با ما در تماس باشیدمشاوره و خرید انواع ابزاردقیق