02128421019
لوگو پالاترومارکت

اهمیت استفاده از پرشر گیج دیافراگمی + ضمانت اصالت کالا

چرا باید از فشارسنج دیافراگمی (گیج‌فشار دیافراگمی) استفاده کنیم؟

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

اهمیت انتخاب گیج‌ فشار دیافراگمی

هنگامی‌که گیج‌ فشار استاندارد به محدودیت‌های خود می‌رسند، صنعت فرآیند می‌تواند از گیج‌فشارهای دیافراگمی‌ برای اندازه گیری فشارهای پایین و محافظت در برابر اضافه بار در همه انواع کاربردها، از جمله مواردی که محیط‌های تهاجمی‌ یا بهداشتی دارند، استفاده کند.

به لطف استفاده از یک غشای انعطاف پذیر و در عین حال بادوام به عنوان عنصر حسگر، گیج‌‌ فشار دیافراگمی‌ ‌سه مزیت اصلی را نسبت به سایر انواع گیج‌فشارها به صنایع فرآیندی ارائه می‌دهد.

دلیل شماره 1 استفاده از گیج‌فشار دیافراگمی‌‌: اندازه گیری فشار پایین

از آنجایی که کوچکترین فشار باعث انحراف دیافراگم می‌شود، فشارسنج دیافراگمی‌ ‌می‌تواند تا 6 اینچ WC (16 میلی‌بار) اندازه‌گیری کند. آن را با یک گیج‌لوله بوردون مقایسه کنید، که می‌تواند فشارهای کمتر از 10 psi (0.6 بار) را تشخیص دهد.

در حالی که یک گیج فشار کپسولی نیز برای اندازه‌گیری فشار بسیار پایین طراحی شده است، فقط برای محیط های گازی خشک مناسب است. از طرف دیگر، یک گیج دیافراگمی‌ ‌می‌تواند محیط مایع و چسبناک را نیز اندازه‌گیری کند.

شماره 2 برای استفاده از فشارسنج دیافراگمی‌‌: حفاظت از اضافه بار

اضافه‌بار فشار که به آن اضافه فشار نیز می‌گویند یکی از دلایل رایج خرابی گیج است. با این حال، یک گیج فشار دیافراگمی‌ ‌می‌تواند حداکثر فشارهای بسیار بالاتری را نسبت به گیج‌فشارهای استاندارد تحمل کند.

گیج‌های فشار دیافراگمی‌ ‌WIKA برای صنایع فرآیندی دارای ایمنی اضافه بار تا پنج برابر مقدار کامل هستند، با حد بالایی 600 psi برای مدل 43X.50/43X.30 (نسخه ایمنی)، در حالی که این میزان فقط 1.3 برابر است. در یک لوله استاندارد بوردون. منبع ایمنی اضافه بار محفظه بالایی است که سطح محکمی‌را برای فشار دادن دیافراگم فراهم می‌کند. میزان محدودیت اضافه بار بستگی به محدوده دارد. به عنوان مثال، در محدوده 0…100 اینچ، حداکثر حد اضافه بار 500 اینچ WC است.

برای حفاظت اضافه بار بیش از پنج برابر مقدار، WIKA نسخه ویژه‌ای از مدل‌های 43X.56/43X.36 (نسخه ایمنی) را ارائه می‌دهد. ایمنی اضافه بار را می‌توان تا 6000 psi (400 بار)، مستقل از محدوده فشار، با انتخاب نسخه ایمن اضافه بار بالا مدل 43X.36 که در طراحی ایمنی جلوی جامد ارائه می‌شود، افزایش داد. مدل 43X.50 برای حداکثر فشار بیش از حد تا 3600 psi (250 بار)، مستقل از محدوده فشار موجود است.

محلول اندازه‌گیری برای فرآیندهای بهداشتی

صنایع غذایی و آشامیدنی و داروسازی و بیوتکنولوژی با رسانه‌هایی کار می‌کنند که از پروتکل‌های بهداشتی سخت‌گیرانه پیروی می‌کنند. برای از بین بردن فضاهای مرده گیج، که محیط های اصلی برای رشد باکتری ها و قارچ ها هستند، از فشارسنج دیافراگمی‌ ‌با دیافراگم فلاش استفاده کنید. در این طرح، عنصر فشار مستقیماً به اتصال فرآیند بهداشتی جوش داده می‌شود.

WIKA همچنین دو راه حل برای فرآیندهای بهداشتی ارائه می‌دهد که در صورت نشت مایعات سیستم، خطر آلودگی را ندارند.

یک گیج بهداشتی سلول خشک مانند PG43SA-S دارای یک سیستم انتقال فشار کاملاً مکانیکی (و نه هیدرولیک) است.
سیستم نظارت بر دیافراگم ثبت شده ما دارای دو مهر و موم دیافراگم است. در صورت شکسته شدن قسمت بیرونی، دستگاه اخطار می‌دهد. در همین حال، دیافراگم داخلی تا زمانی که بتوان DS اولیه را جایگزین کرد، کنترل می‌شود.

بهترین برندهای گیج‌های فشار دیافراگمی کدام برندها هستد؟
سخن پایانی

گیج فشار دیافراگمی فشار را با استفاده از دیافراگم اندازه گیری می‌کند. اصطلاح دیافراگم به یک ماده انعطاف پذیر اشاره دارد که به عنوان غشاء نیز شناخته می‌شود که معمولاً از فلز نازک، چرم، لاستیک، پارچه یا سایر مواد مشابه ساخته می‌شود. با توجه به مطالب گفته شده اگر نیاز به خرید گیج فشار دیافراگرامی‌دارید با ما در تماس باشید.

هنوز به کمک و مشاوره نیاز دارید؟ امروز با یک خبره این کار تماس بگیرید.

اگر این وبلاگ همچنان شما را به این فکر می‌اندازد که چه نوع ابزاری برای کاربرد شما بهتر عمل می‌کند، مهندسان و کارشناسان ما خوشحال می‌شوند به شما کمک کنند. با شماره تلفن: 02128421019 یا واتس آپ : 09357141700 تماس بگیرید.  ما با هر محصول فروخته شده را ضمانت اصالت کالا می‌کنیم.

محصولات پیشنهادی

راه های ارتباطی با ما

تلفن پشتیبانی مشتریان : 02128421019

واتس آپ : 09357141700

سوالات متداول

شرکت هانیول اینترنشنال، شرکت فناوری پیشرفته آمریکایی که محصولات هوافضا و خودرو٬ سیستم های کنترل مسکونی، تجاری و صنعتی؛ مواد شیمیایی و پلاستیک های تخصصی؛ و مواد مهندسی شده تولید می کند که در سال 1999 از طریق ادغام AlliedSignal Inc ایجاد شده است.

فشار از طریق دیافراگم به شفت انتقال منتقل می شود. از دست دادن دقت غیرقابل جبران به دلیل پیوندهای مکانیکی زیاد است که در نتیجه منجر به دقت استاندارد ± 2٪ FSD (± 1.6٪ FSD در صورت درخواست) می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید