021-88521630
021-28421019
جستجو

کالیبراسیون دتکتور گاز چه اهمیتی دارد؟

کالیبراسیون دتکتور گاز چه اهمیتی دارد؟

خرید و مشاوره:

021-88521630
021-28421019

واتس آپ:
09357141700

محصولات ارائه شده در پالاترومارکت

چرا باید دتکتور گاز را کالیبره کنیم ؟

در مبحث تشخیص گاز و دتکتورهای گاز، مراقبت از وسایلی که به طور منظم استفاده می کنید مهم است. یک آشکارساز گاز با پتانسیل کامل خود کار نمی کند مگر اینکه با مقیاس های صحیح کالیبره شده باشد و بتواند گازها را با دقت تشخیص دهد.

نداشتن ابزار کالیبره شده می تواند منجر به مشکلات زیادی برای شما، کسب و کار یا عملیات شما شود که به راحتی می توان آنها را برطرف کرد یا از آنها اجتناب کرد. در اینجا، دلایلی را توضیح خواهیم داد که چرا کالیبراسیون دتکتور های گاز منظم بر روی ابزار شما مهم است.

 

اهمیت کالیبره کردن سنسورهای دتکتور گاز

1. ایمنی

ایمنی جان و مال اولین دلیلی است که ابزارهای گازی باید به طور منظم کالیبره شوند. آشکارسازهای گاز گازهای سمی و اتمسفرهای قابل احتراق را که برای انسان بی بو و نامرئی هستند کنترل می کنند. اگر شرکت یا کسب و کار شما با این گازها و مواد شیمیایی خطرناک کار می کند، باید یک روش قابل اعتماد برای تشخیص هرگونه هشدار یا نشانه خطر وجود داشته باشد.

اگر ابزار اندازه گیری های صحیح را نشان ندهد، این می تواند منجر به اشتباه در قضاوت و باعث ایجاد موقعیت های کاملاً فاجعه آمیز شود. قرار گرفتن در معرض، آسیب، و از دست دادن جان تنها برخی از عواقبی است که می تواند ناشی از ابزارهای کالیبره نشده باشد.

 

 

2. فرسودگی و کاهش دقت

مانند هر ابزار دیگری، آشکارسازهای گاز و اجزای آن در طول زمان فرسوده می شوند. بسیاری از متغیرها می توانند باعث شوند که ابزار از کالیبراسیون اصلی یا دقیق خود منحرف شود. حسگرهای درون ابزارها در طول زمان و در صورت استفاده از آنها از نظر شیمیایی تخریب می‌شوند و حتی اگر در معرض غلظت‌های بالایی از گازها و بخارات مورد نظر قرار گیرند توانایی تشخیص خود را از دست می‌دهند.

عوامل محیطی مانند رطوبت، درجه حرارت بالا و پایین و شرایط آب و هوایی را می‌توان از عوامل تأثیرگذار بر این دتکتورها دانست. حتی یک بار انداختن ابزار یا تکان دادن آن به اندازه ای که باعث لرزش یا شوک شود می تواند کالیبراسیون را از بین ببرد. درک همه عواملی که می توانند باعث تغییر کالیبراسیون شوند، مهم است. 

 

3. مسئولیت قانونی 

برای اسناد و اهداف قانونی، کالیبراسیون نیز باید یک روال منظم و ثابت باشد. هنگام کالیبره کردن ابزار، باید به نوعی مستندات، به منظور ردیابی ویژگی‌های ابزار تهیه شود. وقتی کسی به تاریخچه کلی یک ابزار برمی گردد، باید بتواند ببیند که چه زمانی دستگاه کالیبره شده و سرویس شده است. در سیستم حقوقی، مقادیری که توسط ابزارهای تشخیص گاز ردیابی می‌شوند، تنها در صورتی قابل اعتماد در نظر گرفته می‌شوند که ابزار کالیبره شده و با پتانسیل کامل خود کار کند. پیگیری کالیبراسیون ها و ثبت منظم آنها راه صحیحی برای محافظت از خود در صورت بروز هرگونه مسئولیت یا مسائل ایمنی است.

 

ارائه و انجام کالیبره انواع دتکتورهای گاز و شعله

 

هر چند وقت یکبار باید دتکتور گاز را کالیبره کنیم؟ 

این یک سوال پر تکرار است که به طور مکرر از ما پرسیده می‌شود. جواب این سوال به عوامل مختلفی بستگی دارد. اداره ایمنی و بهداشت شغلی (OSHA) انجام کالیبراسیون را قبل از هر استفاده توصیه می کند. با این حال، اگر برنامه استفاده نامنظم باشد، باید کالیبراسیون‌ها و بررسی‌های بیشتری در بین استفاده‌ها انجام شود تا مطمئن شوید که ابزار در حالت دقیق خود باقی می‌ماند.

انجمن بین‌المللی تجهیزات ایمنی (IESA) توصیه می‌کند قبل از هر بار استفاده، یک تست انجام دهید، یک آزمایش کیفی که تأیید می‌کند گاز می‌تواند به سنسور(ها) برسد و همه آلارم‌های موجود عملکرد مناسبی دارند.  کالیبراسیون کامل نیز مهم است. ما در پالاترومارکت، حداقل زمان لازم برای کالیبراسیون را هر 6 ماه یکبار توصیه می‌کنیم. 

 

ما بیش از 10سال است که آشکارسازهای گاز و تجهیزات f&g را تعمیر و کالیبره می کنیم. اگر در مورد کالیبراسیون سؤالی دارید یا برای کالیبراسیون یا تعمیر به کمک نیاز دارید، با ما تماس بگیرید. یا برای اطلاعات بیشتر به صفحه خدمات کالیبره دتکتور های گاز ما مراجعه نمایید. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
اینستاگرام ما
با ما در تماس باشیدمشاوره و خرید انواع ابزاردقیق