02128421019
لوگو پالاترومارکت

روتامتر چیست؟ + قیمت و خرید آنلاین

روتامتر چیست؟ + قیمت و خرید آنلاین

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

بررسی و معرفی ساختار روتامتر 

روتامتر دستگاهی است که جریان حجم سیال را در واحد زمان در یک لوله بسته اندازه گیری می‌کند. انواع مختلفی از کاربردهای روتامتر وجود دارد، از جمله تزریق دوز شیمیایی و پوشش مخزن. روتامتر یک سنج برای اندازه گیری جریان سیال با استفاده از یک لوله شیشه ای مدرج با یک شناور آزاد محصور است.

از روتامترها برای اندازه گیری دبی حجمی مایع یا گاز هنگام عبور از لوله مخروطی چرخش سنج استفاده می‌شود. جریان مایع یا گاز، شناور کنتور را افزایش می‌دهد و ناحیه‌ای را که رسانه ممکن است از آن عبور کند، افزایش می‌دهد. هر چه مقدار جریان بیشتر باشد، شناور بالاتر می رود.

 

یک روتامتر را می‌توان برای برنامه های پاکسازی استفاده کرد تا خطوط فرآیند را شفاف نگه دارد. در اندازه گیری ساده جریان، یک آلارم یا یک خروجی الکتریکی بررسی شرایط جریان و کنترل مداوم آنها را ممکن می سازد.

 

ساختار روتامترها

یک روتامتر حاوی یک لوله شفاف، مخروطی و عمودی با قطر کوچک در پایین است. این لوله سطح مقطع خود را تغییر می‌دهد تا با افت ثابت شناور را تحت تأثیر قرار دهد. شناور به گونه ای شکل می گیرد که حداقل مانعی برای جریان ایجاد کند.

 

ساختار روتامترها

 

یک مقیاس خطی در حاشیه بیرونی لوله شیشه ای مشخص شده است. لوله مخروطی می‌تواند از پلاستیک، فلز یا شیشه ساخته شود که همه آنها کاربردهای متفاوتی دارند. به عنوان مثال، مایعات مات در لوله های فلزی استفاده می‌شود، در حالی که لوله های گاز حاوی گازها و مایعات دیگر هستند. علاوه بر این، لوله های فلزی ممکن است از فلزات با چگالی های مختلف از جمله سرب و آلومینیوم استفاده کنند، در حالی که شناورها عمدتا از فولاد ضد زنگ ساخته شده اند.

 

 

اجزای یک روتامتر

اجزای یک روتامتر عبارتند از:

 

لوله های اندازه گیری یک روتامتر

برای به دست آوردن لوله های محکم و یکنواخت، لوله های اندازه گیری در یک سنبه ساخته شده و آنیل می‌شوند تا هیچ تنش داخلی نداشته باشند. این فرآیند منجر به این می‌شود که لوله های اندازه گیری قابلیت تکرار بیشتر و قابلیت تعویض بیشتری داشته باشند. علاوه بر این، لوله‌های اندازه‌گیری مخروطی با عناصر منحنی برای گسترش درجه‌بندی در انتهای پایین محدوده ایجاد می‌شوند. به طور کلی، لوله های شیشه ای محافظ ایمنی برای اندازه گیری مایعات و گازها استفاده می‌شود. لوله های فلزی در مناطقی که مایعات مات اعمال می‌شود، جایی که نیاز به دما و فشار به طور قابل توجهی بالا است، استفاده می‌شود. در برخی از طرح های روتامتر از لوله های پلاستیکی به دلیل هزینه کمتر و مقاومت ضربه ای بالا استفاده می‌شود.

 

لوله های اندازه گیری یک روتامتر

 

شناورهای یک روتامتر

شناورها با استفاده از موادی ساخته می‌شوند که در برابر خوردگی و تغییر ظرفیت مقاوم هستند، مانند فولاد ضد زنگ. اینها از نظر ظرفیت کنتورها گروه بندی می‌شوند. روشی که یک روتامتر تحت تأثیر تغییرات ویسکوزیته سیال اندازه گیری شده قرار می گیرد، می‌تواند تحت تأثیر شکل شناور قرار گیرد یا تعیین شود. شناورهایی با گوشه ها یا لبه های تیز احتمالاً نسبت به تغییرات ویسکوزیته حساس نیستند.

سه نیرو بر روی شناور اثر می‌گذارند: وزن، شناوری و نیروی کشش. وزن نیروی ثابت رو به پایین است، در حالی که شناوری نیروی ثابت به سمت بالا است. نیروی کشش نیروی متغیری است که جهت رو به بالا دارد. آنها با استفاده از فلزات با چگالی های مختلف مانند سرب و آلومینیوم ساخته می‌شوند. می‌توان از شیشه و پلاستیک نیز استفاده کرد. شناورها به شکل کروی برای جریان های کوچک طراحی شده اند.

 

شناورهای یک روتامتر

 

ویژگی‌های روتامتر

ابزارها باید حاوی آلارم های صوتی یا بصری باشند تا کاربران را از وضعیت خطرناک آگاه کنند. ابزارها همچنین باید دارای عملکردهای کنترل کننده برای استفاده صحیح و تنظیم ابزار باشند. اینها به دستگاه‌ها کمک می‌کنند سیگنال ورودی را دریافت کنند که می‌تواند برای ارتباط آسان‌تر به سیگنال خروجی پردازش شود. برای تغییر دستورات در حال پردازش توسط روتامتر، ابزار باید قابل برنامه ریزی باشد. این امر با قرار دادن یک ریزپردازنده داخلی در مترهای قابل برنامه ریزی به دست می آید. این ریزپردازنده ها بسته به مواد، محدوده و خروجی ها به صورت الکترونیکی قابل تنظیم هستند.

یک روتامتر باید شامل برخی از توابع ضبط یا توتالایزر باشد، زیرا اینها مقدار مواد و رسانه کنترل شده را جمع می‌کنند. یک تابع ضبط را می‌توان برای پردازش ثبت داده ها و ثبت این داده ها در یک سیستم کامپیوتری قرار داد تا بتوان در آینده از آن استفاده کرد، حتی اگر روتامتر مورد استفاده قرار نگیرد. همین تابع می‌تواند بعداً خلاصه ای از داده ها را در قالب نمودارها یا جداول نمایش داده شده تولید کند.

در نهایت، روتامترها می‌توانند در محیط های بهداشتی مانند مکان های پزشکی یا فرآوری مواد غذایی استفاده شوند.

 

 

خرید و قیمت انواع روتامتر

برای مشاوره و استعلام قیمت با ما در تماس باشید

چرا باید از روتامتر استفاده کنیم؟
  • عدم نیاز به برق خارجی 

روتامترها دستگاه های مکانیکی هستند که برای اندازه گیری جریان گاز یا مایع نیازی به برق ندارند. از آنجایی که نیازی به برق نیست، کاربران روتامترها را در مناطق خطرناک و دورافتاده نصب می‌کنند که تامین برق آن گران است.

 

  • شما می‌توانید فرآیند را ببینید 

کاربران می‌توانند به راحتی اندازه گیری جریان را بخوانند و به روند آنها نگاه کنند. به عنوان مثال، آیا فرآیند کثیف یا کدر به نظر می رسد؟ اگر چنین است، ممکن است فیلترها نیاز به تغییر داشته باشند. همچنین، آیا فرآیند رنگ صحیح است؟ آیا در مایع حباب وجود دارد؟

 

  • روتامترها مقرون به صرفه هستند 

هم قیمت و هم عملکرد روتامتر به صرفه جویی در کار کمک می‌کنند. روتامترها را می‌توان با سایر فناوری های اندازه گیری جریان نصب کرد و همچنین می‌توان از آنها برای تکمیل یکدیگر با قیمتی مقرون به صرفه استفاده کرد.

 

  • نصب و نگهداری ساده

روتامترها را با اتصال خط فرآیند به ورودی و خروجی نصب کنید. قبل از کارکرد کامل از عمودی بودن متر مطمئن شوید.

 

  • افت فشار کم 

بیشتر چرخش سنج های کوچک فقط چند اینچ افت فشار ستون آب دارند، به این معنی که چرخش سنج ها اغلب در بسیاری از مکان ها در فرآیند نصب می‌شوند. افت فشار کوچک به معنای پمپ های کوچکتر است!

  • تکرارپذیری

با توجه به شرایط فرآیند یکسان، یک روتامتر اندازه گیری جریان را روز به روز به دقت تکرار می‌کند.

 

قیمت و خرید انواع روتامتر

برای خرید و استعلام قیمت همین امروز با کارشناسان ما در پالاترومارکت در تماس باشید. 

 

 

محصولات پیشنهادی: 

روتامتر یوکوگاوا ژاپن مدل RAMC02

روتامتر مایع مدل MF200-GT برند NEW-FLOW

روتامتر عقربه‌ای گاز NEW-FLOW مدل BF300E

روتامتر نیوفلو مدل BR250S-G

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید