02128421019
لوگو پالاترومارکت

ابزار دقیق مناسب محیط اسیدی باید چگونه باشد؟

ابزار دقیق مناسب محیط اسیدی باید چگونه باشد؟

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

استفاده از ابزار دقیق مناسب برای محیط های خورنده و اسیدی

هنگامی که برنامه شما در معرض اسیدهای خورنده و خشن و مواد شیمیایی قرار می گیرد، ابزار دقیق شما باید در مقابل اثرات آن مواد بتواند مقاومت کند. موادی مانند اسید هیدروفلوئوریک می توانند شرایط خطرناکی ایجاد کنند و مواد خاصی را دچار خوردگی کنند که می‌تواند منجر به نشتی‌های خطرناک شود.

 

چگونه می توانید مطمئن شوید که ایمن ترین ابزار دقیق را برای محیط اسیدی خود انتخاب می‌کنید؟

در این مقاله کاربردهای اسیدی خشن و انواع ابزارهای فشاری که می‌توانند به بهترین وجه این شرایط سخت را مدیریت کنند، مورد بحث قرار خواهد گرفت.

 

ابزار شما باید بتواند نگرانی های ایمنی را برطرف کند

در حالی که اسیدهای خطرناک سال‌ها است که به طور ایمن در کاربردهای صنعتی استفاده می‌شوند، تعیین ابزار دقیق فشار مناسب برای این مکان‌ها نیاز به تخصص منحصر به فردی دارد.

هیدروژن فلوراید (HF) به عنوان یک کاتالیزور در فرآیند آلکیلاسیون استفاده می شود . این «آلکیلات» به عنوان ترکیبی برای بنزین های با اکتان بالا استفاده می شود.

تعدادی از نگرانی های ایمنی که باید در این کاربرد در نظر گرفته شود شامل درجه حرارت بالا، مسیرهای نشتی و یا سازگاری مواد سیل دیافراگم هستند.

هنگامی که HF در اتمسفر آزاد می شود، به سرعت ابرهای بخار متراکمی را تشکیل می دهد که می تواند باعث سوختگی و آسیب های شدید به چشم ها، بینی، گلو و سیستم تنفسی شود. بنابراین، فرآیند مهار حیاتی است در نتیجه شما به ابزار و تجهیزاتی نیاز دارید که از فرار مواد خطرناک جلوگیری کند.

 

 

مطلب پیشنهادی: ابزار دقیق چیست و آشنایی با انواع آن

 

 

دارای تشخیص نشت اسید باشد

اگر فرآیند شما دچار نشتی شد، زمان زیادی برای مهار اسید وجود ندارد. یک هشدار بصری می تواند به شما کمک کند تا یک مشکل را شناسایی کنید و به شما هشدار دهد که بلافاصله قبل از آسیب دیدگی، فرآیند خود را خاموش کنید.

برای سایر شرایط خطرناک مانند دمای بالا یا … دستگاه های اضافی را برای کمک به محافظت از ابزار خود در نظر بگیرید.

 

فروش انواع ابزار دقیق با ضمانت اصالت کالا و بهترین قیمت بازار

فروش انواع ابزار دقیق با ضمانت اصالت کالا و بهترین قیمت بازار

مواد سازنده ابزار دقیق

موادی سازنده ابزار شما که برای خود در کاربردهای اسیدی انتخاب می‌کنید باید در برابر اثرات شدید اسید مقاومت کنند. تعدادی از مواد وجود دارند که با اسیدهای مورد استفاده در بسیاری از کاربردها سازگار نیستند. این ماده به ویژه در مهر و موم دیافراگم مهم است. مهر و موم دیافراگم از نظر طراحی بسیار نازک است. آنها باید قادر به خم شدن باشند تا جابجایی کافی برای راندن ساز فراهم کنند.

یک ماده ضخیم تر حساسیت کمتری خواهد داشت. از آنجایی که مهر و موم نازک است، در برابر هر نوع شرایط سخت (از جمله خوردگی و سوراخ شدن) آسیب پذیرتر است. برای جلوگیری از شکستگی یا در برخی موارد نفوذ آن به یک ماده مقاوم نیاز دارد.

فولاد ضد زنگ در اسید خورده می شود. و در حالی که مونل مقاومت قابل قبولی در برابر HF ارائه می دهد. Hastelloy و Tantalum نیز مواد قوی هستند که به خوبی در کاربردهای HF Alky مقاومت می کنند. 

 

برای خرید و دریافت مشاوره فنی رایگان در مورد انواع ابزار دقیق و گیج فشار همین امروز با کارشناسان ما در پالاترومارکت در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید