02128421019
لوگو پالاترومارکت

دتکتور گاز so2 + بررسی گاز دی اکسید گوگرد

دتکتور گاز so2 + بررسی گاز دی اکسید گوگرد

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

گاز so2 یا دی اکسید گوگرد چیست؟

دی اکسید گوگرد (SO2)، یک گاز سمی بدبو، بخشی از گروه بزرگتری از مواد شیمیایی به نام اکسید گوگرد است. این گازها به ویژه SO2 از سوزاندن سوخت های فسیلی یا سایر مواد حاوی گوگرد منتشر می‌شوند.

دی اکسید گوگرد می تواند به درختان و گیاهان آسیب برساند، رشد گیاهان را مهار کند و به اکوسیستم ها و آبراه های حساس آسیب برساند. همچنین می تواند به بیماری های تنفسی منجر شود و شرایط بیماران قلبی و ریوی را تشدید کند.

این گاز بوی تندی دارد با این حال، بو به تنهایی نمی تواند به عنوان یک علامت هشدار دهنده مناسب یا قابل اعتماد از قرار گرفتن در معرض این گاز در نظر گرفته شود، در نتیجه باید از یک ابزار اندازه گیری مانند دتکتور گاز so2 برای شناسایی و اندازه گیری غلظت استفاده شود.

این ماده توسط آتشفشان ها و بسیاری از فرآیندهای صنعتی و همچنین هنگامی که زغال سنگ، روغن و گازهای طبیعی خاصی که دارای گوگرد هستند سوزانده می شوند، در جو زمین آزاد می شود. همچنین انبارهایی که اقدام به نگهداری گوگرد می‌کنند گاها دچار آتش سوزی های کوچکی می‌شوند اما این آتش سوزی ها به قدی ریز هستند که توسط دکتور شعله قابل شناسایی نیستند پس در این صورت بهترین انتخاب استفاده از دتکتور گاز so2 است زیرا نتیجه سوختن گوگرد تولید so2 می‌باشد. 

 

خطرات و مضرات گاز so2 برای انسان 

دی اکسید گوگرد مجاری تنفسی را تحریک می کند و خطر ابتلا به عفونت های دستگاه تنفسی را افزایش می دهد. باعث سرفه، ترشح مخاط و تشدید بیماری هایی مانند آسم و برونشیت مزمن می شود.

گاز so2، پوست و غشاهای مخاطی چشم، بینی، گلو و ریه ها را می‌تواند تحریک کند. حتی در غلظت های بالاتر SO2  می تواند باعث التهاب و تحریک سیستم تنفسی شود.

علائم حاصل می تواند شامل درد هنگام نفس عمیق کشیدن، سرفه، سوزش گلو و مشکلات تنفسی باشد. غلظت بالای SO2 می تواند بر عملکرد ریه تأثیر بگذارد، حملات آسم را بدتر کند و بیماری قلبی موجود در گروه های حساس را بدتر کند. این گاز همچنین می‌تواند با سایر مواد شیمیایی موجود در هوا واکنش داده و به ذره‌ای کوچک تبدیل شود که می‌تواند وارد ریه‌ها شود و اثرات مشابهی برای سلامتی ایجاد کند.

 

برای استعلام قیمت و مشاوره فنی رایگان با ما تماس بگیرید

 

چگونه دتکتور گاز so2 از مواجه با خطرات گاز so2 پیشگیری می‌کند؟

همانطور که قبل تر اشاره شد بعضی از افراد به بوی تند این گاز اکتفا می‌کنند و تصور می‌کنند که این گاز را تنها با حس بویایی می‌توان شناسایی کرد، در صورتی که در بعضی از غلظت ها یا بعضی از افراد نمی‌توان روی حس بویایی حساب کرد پس در نتیجه بهترین انتخاب برای شناسایی و مقابله با خطرات این گاز استفاده از دتکتور گاز so2 است. 

مجموعه پالاترومارکت یکی از پیشگامان در عرصه تامین انواع دتکتور گاز و تجهیزات F&G است، ما در پالاترومارکت به شما می‌توانیم طیف وسیعی از دتکتورهای گاز so2 را پیشنهاد دهیم. از برندهای مطرح می‌توان به برندهایی مانند هانیول و safegas اشاره کرد . 

 

برای مشاوره فنی با ما در تماس باشید. 02128421019 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید