021-88521630
021-28421019
جستجو

مقایسه اکچویتور پنوماتیک فنری (اسپرینگ) با اکچویتور پنوماتیک دیافراگمی

خرید و مشاوره:

021-88521630
021-28421019

واتس آپ:
09357141700

محصولات ارائه شده در پالاترومارکت

بررسی تفاوت های اکچویتور پنوماتیک فنری و دیافراگمی

اکچویتور پنوماتیک فنری و دیافراگمی دارای دیافراگم، فنر و ساقه به عنوان قسمت های اصلی هستند. هوا فشار دیافراگم و فنر را فشار می دهد. علاوه بر این، فشرده سازی فنر باعث جابجایی ساقه شیر می شود. محرک های پنوماتیک دیافراگم فنری کاربرد گسترده ای در فرآیند صنعتی دارند.

محرک های پنوماتیکی اساساً از یک دیافراگم، یک ساقه و یک فنر تشکیل شده اند. با اعمال فشار بر روی دیافراگم، فنر فشرده می شود. فشرده سازی فنر باعث حرکت مکانیسم محرک می شود. بنابراین، فشار هوا فنر را مجبور می کند تا محرک را فشرده و به حرکت درآورد.

 

اصل کار محرک پنوماتیک فنر و دیافراگم:

محرک دیافراگم خطی پنوماتیک بر این اصل استوار است که هنگامی که فشار سیگنال تغذیه هوا از محفظه هوایی متشکل از پوشش دیافراگم فوقانی و دیافراگم عبور می کند، میله فشار را به سمت پایین حرکت می دهد زیرا رانش روی دیافراگم ایجاد می شود و فنر را فشرده می کند. .

 

هنگامی که نیروی فنر برابر با رانش ایجاد شده توسط فشار سیگنال تغذیه هوا بر روی دیافراگم می شود، میله فشار در موقعیت مربوطه تثبیت می شود. بنابراین، میله فشاری بیرون رانده شده از محرک باعث جابجایی می شود که کاره نامیده می شود.

 

قطعات اکچویتور فنری و محرک پنوماتیک دیافراگم:

قطعات اکچویتور فنری و محرک پنوماتیک دیافراگم:

 

عملگر پنوماتیک فنری و دیافراگم چگونه کار می کند؟

اکچویتور فنری و دیافراگم به اصطلاح برای دیافراگم یا غشای انعطاف پذیر است که دو محفظه مقعر مسطح را از هم جدا می کند.

محرک های فنری و دیافراگمی از نوع «هوا برای انبساط» یا «هوا برای جمع شدن» هستند. اگر شیر از نوع فشار به بسته باشد، پایین آمدن میل با سیگنال پنوماتیک باعث بسته شدن شیر می شود. اگر شیر از نوع فشاری به باز باشد، پایین آمدن میل باعث باز شدن آن با اعمال سیگنال پنوماتیکی می شود. 

 

حداقل یکی از حفره ها به یک خط فشار متصل است که محرک را کار می کند. هوای تحت فشار دیافراگم را منبسط می کند و شفت محرک را در یک حرکت خطی می کشد. اگر از قسمت بالایی نمودار عبور کند، نیروها باعث تغییر شکل دیافراگم و جابجایی ساقه به سمت پایین می شود.

از طرفی اگر هوا به زیر نمودار وارد شود، حرکت به سمت بالا خواهد بود.

این عملگرها در برابر فشار فنر که وظیفه برگرداندن دیافراگم به موقعیت اولیه خود را در زمانی که دیافراگم فشاری را تجربه نمی کند، عمل می کنند.

 

انواع محرک پنوماتیک فنری و دیافراگمی

1. عمل مستقیم (چرخشی تا پس گرفتن):

اکثر محرک های دیافراگمی از نوع مستقیم هستند. محفظه بالایی دیافراگم فشار را دریافت می کند و میله کاهنده به سمت پایین حرکت می کند. در محرک های پنوماتیکی فنر و دیافراگم مستقیم، هوا کیس دیافراگم را به سمت پایین هل می دهد.

با اعمال فشار معینی بر دیافراگم، فنر به گونه ای فشرده می شود که ساقه شروع به حرکت می کند. ساقه به حرکت خود ادامه می دهد تا فشار دیافراگم برابر فشار فنر شود.

زمانی که فشار هوا در محفظه بالایی عمل کند مستقیما عمل می کند. فشار زیاد روی دیافراگم می تواند به دیافراگم آسیب برساند.

در هنگام خرابی هوا (یا بدون هوا) دریچه باز می شود. چرخشی باز می شود هوا برای بسته شدن عمل مستقیم.

 

2. عمل معکوس (چرخشی):

عملگرهای دیاگرام برگشت پذیر وجود دارند که در آنها هوا بسته به موقعیت محرک باعث حرکت میله به سمت پایین یا بالا می شود.

این محفظه پایینی است که فشار را دریافت می کند، بنابراین حرکت ساقه به سمت بالا است. هنگامی که فشار هوا در محفظه پایینی عمل می کند و باعث می شود دیافراگم به سمت بالا حرکت کند و ساقه منقبض شود، عمل معکوس دارد.

در شکست هوا (یا بدون هوا) دریچه بسته می شود. چرخشی بسته می شود هوا برای باز شدن عمل معکوس

مهندس ابزار دقیق نیز باید از شرایط زیر عملگر پنوماتیکی فنر و دیافراگم آگاه باشد.

 

حداکثر فشار مورد:

برای رسیدن به یک ضربه کامل، حداکثر فشار را می توان به محرک اعمال کرد. اگر این فشار ضربه قبل از تماس صفحه دیافراگم فوقانی با توقف حرکت بیشتر شود، ممکن است باعث آسیب به ساقه یا سایر قسمت‌ها شود.

 

حداکثر فشار اضافی-دیافراگم:

اگر فشار روی دیافراگم از ظرفیت فشار نامی محفظه دیافراگم بیشتر شود زمانی که محرک حرکت کامل خود را انجام می دهد، فشار اضافی ممکن است به دیافراگم و پوشش دیافراگم آسیب برساند.

 

دریچه‌های دستی:

دریچه های فنری و دیافراگمی ممکن است دارای چرخ دستی بالا یا جانبی برای عملکرد ایمن در صورت خرابی تامین هوا باشند.

 

 

سخن پایانی: 

برای خرید و مشاوره در زمینه خرید انواع اکچویتورها و … همین امروز با کارشناسان ما در پالاترومارکت در تماس باشید تا علاوه بر استعلام قیمت از مشاوره فنی رایگان نیز بهره‌مند شوید. 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
اینستاگرام ما
با ما در تماس باشیدمشاوره و خرید انواع ابزاردقیق