02128421019
لوگو پالاترومارکت

قیمت سنسور دما | هزینه خرید سنسور دما چقدر است؟

قیمت سنسور دما | هزینه خرید سنسور دما چقدر است؟

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

قیمت سنسور دما (Temperature Sensors) چقدر است؟

به نظر می‌رسد نگرانی اصلی خریدار هزینه باشد، به همین دلیل در این مقاله قصد داریم به بررسی قیمت انواع سنسورهای دما بپردازیم.

همه سنسورهای دما کاربردها یکسان نیستند و همه سنسورهای دما برابر نیستند، بنابراین قیمت سنسور دما (Temperature Sensors) می‌توانند متفاوت باشند. قیمت RTD ها و ترموکوپل ها توسط عوامل متعددی از جمله کاربردهایی که برای آنها استفاده می‌شود و دمایی که در آن کار می‌کنند تعیین می‌شود.

 

به عنوان مثال، یک سنسور دما برای اندازه گیری دمای هوا در یک اتاق بسیار متفاوت از یک سنسور دما است که برای اندازه گیری 1400 درجه سانتیگراد در یک فرآیند عملیات حرارتی صنعتی استفاده می‌شود.

 

 

 

همه چیز به خرید ابزار مناسب برای شغل خاص شما خلاصه می‌شود. بنابراین، بیایید نگاهی به محدوده قیمت تخمینی برای RTD (Resistance Temperature Detector) و ترموکوپل بیندازیم.

 

قیمت RTD (سنسور دمایی مقاومتی) و ترموکوپل چقدر است؟

محدوده قیمت سنسورهای دما در صنایع مختلف بسته به اینکه برای چه چیزی مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌تواند متفاوت باشد:

** این قیمت‌ها دقیق و به روز نمی‌باشند و در زمان تحریر این مقاله تهیه شده اند**

 

10 تا 200 دلار OEM یا HVAC
25 تا 500 دلار صنعتی (Industrial)
50 تا 1500 دلار فرآیند (Process) 
1000 تا 2000 دلار دقت بالا (High Accuracy)

این مقاله به تشریح عوامل هزینه برای سنسورهای دما می‌پردازد تا به شما در درک بهتر این محدوده‌های قیمت و نحوه تعیین آنها کمک کند.

 

5 عامل مهم در تعیین قیمت سنسور دما

1. برنامه‌های کاربردی بازار

 

دقت بالا 1000 تا 2000 دلار

نوع دقیق

فرآیند 50 تا 1500 دلار

انواع S50, S70 

صنعتی 25 دلار تا 500

 انواع آن S80/S81, S10

OEM/HVAC $10 to $200

انواع آن

Averaged temperature over the temperature sensor
Alternative to RTDs and thermocouples
Oil & Gas
Chemical
Petrochemical
Power Generation
Industrial equipment
Industrial processes
Bearing Temperature
Compressor
Pumps
Temperature Controls
Underfloor heating
Turbines
HVAC
برنامه مشترک
Accuracy: ≤0.1% of the measuring span
High stability
Low drift
RTD or Thermocouple sensors
Probes with Heads
Transmitters available
Hazardous location designs
RTD or Thermocouple
Probes with extension cables
Probes with Heads
Hazardous location designs
RTD, NTC, KTY Thermocouples sensors
Metal or plastic probes with or without electrical connectors
ویژگی های معمولی

 

 

در جدول بالا ما سنسورهای دما را به چهار دسته تقسیم کرده‌ایم. اگرچه این دسته بندی ها بر اساس نوع کاربرد شکل گرفته اند، اما هر کدام با ویژگی های خاصی همراه هستند.

کاربردهای OEM/HVAC معمولاً پروب‌های پلاستیکی یا فلزی کوچکتر با یا بدون اتصالات الکتریکی هستند. آنها تمایل به دمای عملیاتی کمتری دارند و هزینه کمتری دارند.

 

محصول پیشنهادی: ترانسمیتر دما YTA320 یوکوگاوا

 

سنسورهای دمای صنعتی معمولاً سنسورهای RTD ٬ ترموکوپل نوع K با طرح‌های پیچیده‌تر هستند. بسیاری از آنها بدون ترموول استفاده می‌شوند.

سنسورهای دمای فرآیند در کاربردهایی با نظارت مستمر فرآیند مورد استفاده قرار می‌گیرند و می‌توانند برای کاربردهایی با دمای تا 2000 درجه سانتیگراد با سنسورهای فلزات گرانبها و داخل یاقوت کبود مورد استفاده قرار گیرند.

 

اکثر برنامه‌ها نیاز به استفاده از ترموول (thermowells) دارند. بسیاری از کاربردها همچنین نیاز به یک ترانسمیتر نصب شده در بخش سر دارند یا در مکان های خطرناک با استفاده از طراحی‌های ایمنی ذاتی یا ضد انفجار استفاده می‌شوند.

 

سنسورهای با دقت بالا برای کاربردهای اندازه گیری دمای بحرانی استفاده می‌شوند. آنها بهترین دقت ممکن را برای اندازه گیری دما ≤0.1٪ از دهانه اندازه گیری با پایداری بالا و رانش کم ارائه می دهند. اینها معمولاً طرح های سفارشی برای یک برنامه کاربری خاص هستند.

 

2. محدوده اندازه گیری دما توسط سنسور دما

محدوده دمایی سنسور می‌تواند عامل اصلی قیمت باشد. سنسورهای دما طراحی شده برای دمای اتاق می‌توانند طرح های بسیار ساده ای داشته باشند و در نتیجه هزینه کمتری را به همراه داشته باشند. RTD ها را می توان از -200 درجه سانتی گراد تا 600 درجه سانتی گراد استفاده کرد.

ترموکوپل های نوع K را می‌توان از 200- تا 1100 درجه سانتی گراد استفاده کرد. برای دماهای تا 2000 درجه سانتیگراد از ترموکوپل‌های فلزی گرانبها با داخل یاقوت کبود استفاده می‌شود که هزینه را افزایش می دهد.

 

محصول پیشنهادی: سنسور دما RTD مدل TR10

 

3. تاییدیه های لازم برای استفاده در مکان‌های خطرناک

سنسورهای دما اغلب در مکان‌های خطرناک مورد استفاده قرار می‌گیرند و نیاز به تایید یک آژانس آزمایشی معتبر مانند FM یا CSA دارند.

دو نوع طرح وجود دارد: ایمنی ذاتی، محدود کردن انرژی برای جلوگیری از انفجار، یا ضد انفجار که حاوی انفجار محدودی برای جلوگیری از انفجار بزرگتر است. هر دو نوع نیاز به هزینه های اضافی دارند. ایمنی ذاتی دارای تست الکتریکی اضافی است و طراحی ضد انفجار باید از سر ضد انفجار استفاده کند.

 

 

4. ساختار سنسور دما

ساختار اصلی و مواد مورد استفاده می‌تواند بر هزینه سنسور تأثیر بگذارد. پروب های بلندتر هزینه بیشتری نسبت به پروب های کوتاهتر دارند. یک پروب با قطر بسیار کم نیز به دلیل دشواری در ساخت، هزینه بیشتری خواهد داشت پس نوع مواد مهم است. برخی از پروب های بسیار کم هزینه را می توان از پلاستیک، آلومینیوم یا برنج ساخت.

اکثر پروب های RTD از فولاد ضد زنگ 316 و بسیاری از پروب های ترموکوپل از Inconel ساخته شده اند. مواد مورد استفاده برای هد معمولاً آلومینیوم است، اما می توان از فولاد ضد زنگ نیز استفاده کرد که باعث افزایش هزینه می شود. هزینه دیگری که اغلب نادیده گرفته می شود، کابل کابلی است که برای سیم کشی سرهای اتصال استفاده می شود. اینها بسته به مواد مورد استفاده و ضد انفجار بودن یا نبودن آن می توانند هزینه را افزایش دهند. آخرین عامل افزایش هزینه، نوع و طول تاخیر مورد نیاز است.

 

مطلب پیشنهادی: خرید ترانسمیتر فشار / نکاتی که قبل از خرید پرشر ترانسمیتر باید بدانید

 

5. گزینه ها و لوازم جانبی از دیگر عوامل موثر بر قیمت سنسور دما

چندین گزینه یا لوازم جانبی متداول وجود دارد که باعث افزایش هزینه می‌شود که شامل موارد زیر است:

  • گواهی های اضافی و اسناد آزمایشی

ترانسمیتر برای خروجی های 4 تا 20 میلی آمپر با خروجی HART، PROFIBUS یا FOUNDATION Fieldbus.
اکثر برنامه ها نیاز به استفاده از ترموول دارند. ترموول در فرآیند نصب و سنسور در ترموول نصب می‌شود. در برخی موارد، بسته به سازگاری مواد، ترموول می‌تواند قیمتی برابر یا حتی بیشتر از خود سنسور داشته باشد.

 

سخن پایانی: 

این مقاله باید هزینه RTD ها و ترموکوپل ها و عواملی که قیمت آنها را افزایش می‌دهد روشن کند. اما باز هم، من معتقدم همه چیز به استفاده از ابزار مناسب برای برنامه و کاربرد خاص شما خلاصه می‌شود. هنگامی که نیازهای خود را شناختید، با ما در پالاترومارکت تماس بگیرید زیرا ما سنسورهای دما را به خوبی می‌شناسیم و می‌توانیم به شما مشاوره فنی قبل از خرید ارائه کنیم تا بهترین محصول را متناسب با کار خود تهیه نمایید. 

 

راه های ارتباطی با ما

تلفن پشتیبانی مشتریان : 02128421029

واتس آپ : 09357141700

 

 

 

 

سوالات متداول: 

  • سنسورهای دما چه چیزی را تشخیص می دهند؟

سنسور دما یک دستگاه الکترونیکی است که دمای محیط خود را اندازه گیری می کند و داده های ورودی را به داده های الکترونیکی تبدیل می کند تا تغییرات دما را ثبت، نظارت یا سیگنال دهد.

 

  • کدام سنسور دما بالاترین دقت را دارد؟

RTD دقیق ترین و پایدارترین سنسور دما است و خطی تر از ترموکوپل یا ترمیستور (thermistor) است. با این حال، RTD ها کندترین و گران ترین سنسورهای دما هستند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید