021-88521630
021-28421019
جستجو

سنسورهای طیف سنج خواص مولکولی یا MPS و مزایای استفاده از آن‌ها

سنسورهای طیف سنج خواص مولکولی یا MPS و مزایای استفاده از آن‌ها

خرید و مشاوره:

021-88521630
021-28421019

واتس آپ:
09357141700

محصولات ارائه شده در پالاترومارکت

سنسورهای طیف سنج خواص مولکولی NevadaNano

سنسورهای طیف سنج خواص مولکولی (MPS™) که توسط NevadaNano توسعه یافته‌اند، نشان دهنده نسل جدید آشکارسازهای گاز قابل اشتعال هستند.

MPS™ می‌تواند به سرعت بیش از 15 گاز قابل اشتعال مشخص را به طور همزمان تشخیص دهد. تا همین اواخر، هر کسی که نیاز به نظارت بر گازهای قابل اشتعال داشت، باید یا یک آشکارساز گاز قابل اشتعال سنتی حاوی یک سنسور پلیستور کالیبره شده برای یک گاز خاص، یا حاوی یک سنسور مادون قرمز (IR) را انتخاب می‌کرد که با توجه به گاز قابل اشتعال نیز در خروجی متفاوت است، اندازه گیری می‌شود و از این رو باید برای هر گاز کالیبره شود.

 

در حالی که راه حل‌های سودمند باقی می‌مانند، اما همیشه ایده آل نیستند. به عنوان مثال، هر دو نوع سنسور به کالیبراسیون منظم نیاز دارند و سنسورهای پلیستور کاتالیزوری نیز نیاز به آزمایش ضربات مکرر دارند تا اطمینان حاصل شود که توسط آلاینده‌ها (معروف به عوامل «مسمومیت حسگر») یا در شرایط سخت آسیب ندیده‌اند. در برخی از محیط‌ها، حسگرها باید مرتباً تغییر کنند، که هم از نظر پول و هم از نظر خرابی یا در دسترس بودن محصول پرهزینه است.

 

برای استعلام قیمت و مشاوره فنی رایگان با ما تماس بگیرید

 

فناوری IR نمی‌تواند هیدروژن را تشخیص دهد که هیچ اثر فروسرخی ندارد، و آشکارسازهای IR و پلیستور هر دو گاهی اوقات به طور اتفاقی گازهای دیگر (به عنوان مثال، غیر کالیبره شده) را تشخیص می‌دهند و خوانش های نادرستی را ارائه می‌دهند که ممکن است هشدارهای کاذب را ایجاد کند یا اپراتورها را نگران کند.

 

سنسور MPS™ ویژگی‌های کلیدی را ارائه می‌کند که مزایای ملموس دنیای واقعی را برای اپراتور و در نتیجه کارگران فراهم می‌کند. این شامل:

 

ویژگی‌های کلیدی‌های سنسور MPS

بدون نیاز به کالیبراسیون

هنگام اجرای یک سیستم حاوی ردیاب سر ثابت، سرویس دهی بر اساس برنامه زمانی توصیه شده که توسط سازنده تعریف شده است، معمول است. این مستلزم هزینه‌های منظم مداوم و همچنین اختلال بالقوه تولید یا فرآیند در خدمات سفارش یا حتی دسترسی به آشکارساز یا آشکارسازهای متعدد است. هنگامی‌ که آشکارسازها در محیط های خطرناک نصب می‌شوند، ممکن است خطری برای پرسنل وجود داشته باشد.

تعامل با حسگر MPS سختگیرانه تر است زیرا هیچ حالت خرابی آشکار نشده ای وجود ندارد، به شرطی که هوا وجود داشته باشد. این اشتباه است که بگوییم نیازی به کالیبراسیون وجود ندارد. یک کالیبراسیون کارخانه و به دنبال آن تست گاز در هنگام راه اندازی کافی است، زیرا در طول عمر کاری سنسور هر 2 ثانیه یک کالیبراسیون خودکار داخلی انجام می‌شود. 

 

Xgard Bright با فناوری حسگر MPS™ نیازی به کالیبراسیون ندارد. این به نوبه خود تعامل با آشکارساز را کاهش می‌دهد که منجر به کاهش هزینه کل مالکیت در طول چرخه عمر سنسور و کاهش خطر برای پرسنل و خروجی تولید برای تکمیل تعمیر و نگهداری منظم می‌شود. هنوز هم توصیه می‌شود که تمیزی آشکارساز گاز را هر از چند گاهی بررسی کنید، زیرا گاز نمی‌تواند از مواد انسدادی غلیظ عبور کند و سپس به سنسور نمی‌رسد.

 

 

فروش انواع آشکار ساز شعله (Flame Detector) با ضمانت اصالت کالا و بهترین قیمت بازار . با تما تماس بگیرید

فروش انواع آشکار ساز شعله (Flame Detector) با ضمانت اصالت کالا و بهترین قیمت بازار . با تما تماس بگیرید

مناسب محیط‌ های چند گازی – True LEL™

بسیاری از صنایع و برنامه‌های کاربردی از گازهای متعدد در یک محیط استفاده می‌کنند یا به عنوان محصول فرعی دارند. این می‌تواند برای فناوری سنسور سنتی چالش برانگیز باشد که می‌تواند تنها یک گاز را که برای آن در سطح صحیح کالیبره شده است شناسایی کند و می‌تواند منجر به خواندن نادرست و حتی هشدارهای کاذب شود که در صورت وجود نوع گاز قابل اشتعال دیگری می‌تواند فرآیند یا تولید را متوقف کند.

عدم پاسخ یا پاسخ بیش از حد که اغلب در محیط‌ های چند گازی با آن مواجه می‌شود، می‌تواند ناامیدکننده باشد و ایمنی بهترین شیوه‌های کاربر را به خطر بیاندازد. سنسور MPS™ می‌تواند چندین گاز را به طور همزمان تشخیص دهد و فوراً نوع گاز را شناسایی کند. علاوه بر این، سنسور MPS™ دارای یک جبران محیطی روی برد است و نیازی به ضریب اصلاحی اعمال شده خارجی ندارد. قرائت های نادرست و هشدارهای اشتباه مربوط به گذشته است.

 

بدون مسمومیت (بدون تداخل)

در محیط های خاص، انواع سنسورهای سنتی ممکن است در معرض خطر مسمومیت باشند. فشار، دما و رطوبت شدید، همگی پتانسیل آسیب رساندن به حسگرها را دارند، زیرا سموم و آلاینده‌های محیطی می‌توانند حسگرها را مسموم کنند و عملکرد را به شدت به خطر بیندازند. آشکارسازها در محیط‌هایی که ممکن است با سموم یا بازدارنده‌ها مواجه شوند، آزمایش منظم و مکرر تنها راه برای اطمینان از اینکه عملکرد ضعیف نمی‌شود است. خرابی سنسور به دلیل مسمومیت می‌تواند یک تجربه پرهزینه باشد. فناوری حسگر MPS™ تحت تأثیر آلودگی های محیط قرار نمی‌گیرد. فرآیندهایی که دارای آلاینده هستند اکنون به راه حلی دسترسی دارند که به طور قابل اعتماد با طراحی ایمن کار می‌کند تا به اپراتور هشدار دهد تا آرامش خاطر را برای پرسنل و دارایی های واقع در محیط های خطرناک ارائه دهد. علاوه بر این، سنسور MPS با افزایش غلظت گاز قابل اشتعال آسیبی نمی‌بیند، که ممکن است باعث ترک خوردگی در انواع سنسورهای کاتالیزوری معمولی شود. سنسور MPS به کار خود ادامه می‌دهد.

 

درخواست مشاوره و تماس با ما

 

دارای سنسور هیدروژن (H2)

استفاده از هیدروژن در فرآیندهای صنعتی به عنوان تمرکز برای یافتن جایگزین تمیزتر برای استفاده از گاز طبیعی در حال افزایش است. تشخیص هیدروژن در حال حاضر به دلیل عدم توانایی حسگرهای مادون قرمز در تشخیص هیدروژن به پلیستور، نیمه هادی اکسید فلز، الکتروشیمیایی و فناوری حسگر هدایت حرارتی کمتر محدود شده است. زمانی که با چالش ها روبرو می‌شوید.

 

محصولات پیشنهادی: 

سنسور گاز H2S جنرال مانیتور

دتکتور گاز سیمترونیکس مدل GD10P

اکچویتور پنوماتیک ECON سینگل اکت7901

 

 

سوالات متداول:

  • سنسور MPS چگونه کار می‌کند؟

سنسور گاز قابل اشتعال MPS مخلوط گازها را به همان دقت تشخیص می‌دهد که یک گاز را تشخیص می‌دهد. حتی مخلوط های گازی را بر اساس اندازه مولکول هیدروکربن و وجود هیدروژن به یکی از شش دسته طبقه بندی می‌کند.

 

  • MPS مخفف چیست؟ 

MPS مخفف Molecular Property Spectrometer به معنی سنسورهای طیف سنج خواص مولکولی است. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
اینستاگرام ما
با ما در تماس باشیدمشاوره و خرید انواع ابزاردقیق