02128421019
لوگو پالاترومارکت

خطرات گاز آمونیاک (NH3) در صنایع غذایی

خطرات گاز آمونیاک (NH3) در صنایع غذایی

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

اهمیت استفاده از دتکتور گاز آمونیاک در صنایع غذایی

در صنایع غذایی، عدم آگاهی عمومی در مورد تشخیص گاز آمونیاک و ایمنی گاز وجود دارد.

دی اکسید کربن، گازی بی رنگ و بی بو و شاید رایج ترین گازی است که توسط شرکت های مواد غذایی و نوشیدنی استفاده می شود، اما تنها گازی نیست که باید نگران آن بود.

آمونیاک (NH3)، یکی از گسترده‌ترین مواد شیمیایی در جهان، به دلیل قابلیت خنک‌کنندگی عالی و هزینه کم، انتخاب ارجح برای تبرید صنعتی، انجماد فلاش و ذخیره‌سازی فله‌ای است.

علیرغم اینکه آمونیاک به عنوان یک مبرد بسیار رایج است، اکثر تأسیسات مواد غذایی و نوشیدنی پروتکل ها یا تجهیزات مورد نیاز برای محافظت از کارگران در صورت نشتی این گاز را ندارند. آمونیاک حتی در سطوح پایین سمی است و افراد باید هنگام کار با آن از تجهیزات محافظ شخصی استفاده کنند.

برای ایمن ماندن، باید خطرات قرار گرفتن در معرض آمونیاک و همچنین تجهیزات تشخیص گاز را که برای تشخیص این خطر نامرئی نیاز دارید، درک کنید.

 

 

 

خطر سیستم های تبرید آمونیاکی

حتی با نگهداری معمول و اقدامات پیشگیرانه، نشت مبرد ممکن است و اتفاق خواهد افتاد. در تاسیسات بزرگتر، بیشتر نشتی ها در اتاق حاوی کمپرسورهای تبرید رخ می دهد. فرسودگی و پارگی عمومی می تواند باعث نشت کلاهک های شریدر، درزگیرهای نخ، اورینگ های نئوپرن و سایر قطعات تبرید شود.

هنگامی که آمونیاک در یخچال استفاده می شود، آمونیاک به مایعی به نام آمونیاک بی آب تبدیل می شود. در طول نشت، این مایع به سرعت یک شکل گازی را برمی گرداند که برای کسانی که آن را تنفس می کنند سمی است.

آمونیاک علیرغم بی رنگ بودن، بویی قوی و تند دارد که بیشتر افراد می توانند آن را استشمام کنند. اما این بدان معنا نیست که می توانید برای تشخیص آمونیاک به بو اعتماد کنید. مطالعات نشان داده اند که آستانه بوی آمونیاک بسیار متفاوت است و در برخی موارد، آمونیاک قبل از اینکه انسان بتواند آن را تشخیص دهد، می تواند به غلظت های مضر برسد.

آمونیاک مانند هر گاز دیگری با واحد در میلیون (PPM) اندازه گیری می شود. با افزایش غلظت، آمونیاک مضرتر می شود. آمونیاک در غلظت های بالا می تواند کشنده و حتی انفجاری باشد.

 

 

میزان خطرناک بودن غلطت های مختلف گاز آمونیاک

0-25 PPM: چشم ها تحریک می شوند، تنفس ممکن است دشوار شود.
25 PPM: حد مجاز قرار گرفتن در معرض آمونیکا (بر اساس قوانین OSHA).
50-100 PPM: تورم پلک ها، ورم ملتحمه، استفراغ، تحریک گلو.
100-500 PPM: غلظت به طور خطرناکی بالا است، تحریک شدیدتر می شود. مرگ می تواند در اثر قرار گرفتن در معرض متمرکز و طولانی مدت اتفاق بیافتد.

 

کاهش خطرات گاز آمونیاک با استفاده از دتکتور گاز آمونیاک

اگر شرکت صنایع غذایی شما از آمونیاک برای یخچال، انجماد فلاش یا نگهداری فله استفاده می کند، باید از دتکتورهای گاز قابل حمل یا ثابت برای شناسایی این خطر گاز استفاده کنید.

دتکتورهای چند گازی، مانند دتکتور پرتابل msa  و یا دتکتور چندگازی فیکس safegas دتکتورهای گاز انعطاف‌پذیری هستند که کارگران می‌توانند از آنها استفاده کنند تا آمونیاک را بدون توجه به جایی که می‌روند شناسایی کنند. 

 

برای استعلام قیمت و مشاوره فنی رایگان با ما تماس بگیرید.

 

سخن پایانی: 

آمونیاک در غلظت‌های پایین می‌تواند باعث مشکلات سلامتی شود و در غلظت‌های بالا می‌تواند قابل اشتعال، انفجاری و کشنده باشد، باید نشت را جدی بگیرید. با ساختن یک برنامه تشخیص گاز که نشت آمونیاک را قبل از آسیب های جدی شناسایی کند و کارگران را که موجودی و سرمایه کسب و کار شما هستند، ایمن نگه‌دارند.  اگر نیاز به خرید دتکتور گاز آمونیاک و سایز گازها را دارید همین امروز با کارشناسان ما در تماس باشید. 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید