02128421019
لوگو پالاترومارکت

اهمیت استفاده از دتکتور گاز در پتروشیمی‌ و صنایع وابسته

اهمیت استفاده از دتکتور گاز در پتروشیمی‌ و صنایع وابسه

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

استفاده از آشکارساز گاز امری مهم در صنایع پتروشیمی

صنعت پتروشیمی که ارتباط نزدیکی با نفت و گاز دارد، مواد خام را از پالایش و فرآوری گاز می‌‌گیرد و از طریق فناوری های فرآیند شیمیایی، آنها را به محصولات با ارزش تبدیل می‌‌کند. در این بخش، مواد شیمیایی آلی تولید شده در بیشترین حجم عبارتند از متانول، اتیلن، پروپیلن، بوتادین، بنزن، تولوئن و زایلن ها (BTX).

این مواد شیمیایی بلوک های سازنده بسیاری از کالاهای مصرفی از جمله پلاستیک، پارچه لباس، مصالح ساختمانی، شوینده های مصنوعی و محصولات شیمیایی کشاورزی هستند.

 

خطرات بالقوه موجود در پتروشیمی‌ها

قرار گرفتن در معرض مواد خطرناک بالقوه بیشتر در هنگام تعطیلی یا تعمیر و نگهداری رخ می‌دهد زیرا این موارد انحراف از عملیات معمول پالایشگاه است.

از آنجایی که این انحرافات خارج از روال عادی هستند، باید همیشه مراقب بود تا از استنشاق بخارهای حلال، گازهای سمی و سایر آلاینده های تنفسی جلوگیری شود.

کمک نظارت خودکار دائمی در تعیین وجود حلال ها یا گازها مفید است و امکان کاهش خطرات مرتبط با آنها را فراهم می‌‌کند. این شامل سیستم های هشدار دهنده مانند آشکارسازهای گاز و آشکارسازهای شعله است که توسط روش های اضطراری پشتیبانی می شوند و سیستم های مجوز برای هر نوع کار بالقوه خطرناک.

صنعت نفت به بالادست، میان دست و پایین دست تقسیم می‌شود و اینها با توجه به ماهیت کاری که در هر منطقه انجام می‌شود، تعریف می شوند.

کار بالادستی معمولاً به عنوان بخش اکتشاف و تولید (E&P) شناخته می‌شود. Midstream به حمل و نقل محصولات از طریق خطوط لوله، ترانزیت و تانکرهای نفت و همچنین بازاریابی عمده فرآورده های نفتی اشاره دارد. بخش پایین دستی به پالایش نفت خام، فرآوری گاز طبیعی خام و بازاریابی و توزیع محصولات نهایی اشاره دارد.

آشکارسازهای گاز ثابت و قابل حمل برای محافظت از کارخانه و پرسنل در برابر خطرات انتشار گازهای قابل اشتعال (معمولاً متان) و همچنین سطوح بالای H2S، به ویژه از چاه‌های ترش مورد نیاز است.

دتکتور گاز برای کاهش O2، SO2 و ترکیبات آلی فرار (VOCs) اقلام مورد نیاز تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) هستند که معمولاً به رنگ بسیار قابل مشاهده هستند و در نزدیکی فضای تنفسی پوشیده می شوند.

گاهی اوقات از محلول HF به عنوان یک عامل شستشو استفاده می‌شود. الزامات اصلی برای آشکارسازهای گاز طراحی ناهموار و قابل اعتماد و عمر باتری طولانی است. مدل‌هایی با عناصر طراحی که از مدیریت آسان ناوگان و انطباق پشتیبانی می‌کنند، بدیهی است که یک مزیت دارند. شما می‌‌توانید در مورد خطر VOC و راه حل Crowcon در مطالعه موردی ما بخوانید.

 

 

برای استعلام قیمت و مشاوره فنی رایگان با ما تماس بگیرید.

 

استفاده از آشکارساز گاز در بخش میانی یا Midstream

نظارت ثابت بر گازهای قابل اشتعال واقع در نزدیکی دستگاه های کاهش فشار، مناطق پر و تخلیه برای ارائه هشدار اولیه در مورد نشت های موضعی ضروری است. مانیتورهای قابل حمل چند گازی باید برای حفظ ایمنی شخصی، به ویژه در حین کار در فضاهای محدود و پشتیبانی از آزمایش منطقه مجوز کار گرم استفاده شوند.

فناوری مادون قرمز در تشخیص گازهای قابل اشتعال از پاکسازی با قابلیت عملکرد در اتمسفرهای بی اثر پشتیبانی می‌‌کند و در مناطقی که آشکارسازهای نوع پلیستور به دلیل مسمومیت یا قرار گرفتن در معرض سطح حجمی از کار می افتند، تشخیص قابل اعتماد ارائه می‌دهد.

 

تشخیص متان لیزری قابل حمل (LMm) به کاربران این امکان را می‌دهد تا نشت‌ها را در فواصل دور و در مناطق صعب العبور مشخص کنند و نیاز پرسنل را برای ورود به محیط‌ها یا موقعیت‌های بالقوه خطرناک در حین انجام نظارت بر نشت معمولی یا تحقیقاتی کاهش می‌دهد. استفاده از LMm یک راه سریع و موثر برای بررسی مناطق برای متان با یک بازتابنده، از فاصله 100 متری است. این مناطق شامل ساختمان‌های بسته، فضاهای محدود و سایر مناطق صعب العبور مانند خطوط لوله روی زمین که در نزدیکی آب یا پشت نرده‌ها هستند، می‌شود.

 

استفاده از آشکارساز گاز در پایین دست صنایع پتروشیمی

در پالایش پایین دست، خطرات گاز ممکن است تقریباً هر هیدروکربنی باشد، و همچنین ممکن است شامل سولفید هیدروژن، دی اکسید گوگرد و سایر محصولات جانبی باشد. آشکارسازهای گاز قابل اشتعال کاتالیستی یکی از قدیمی ترین انواع آشکارسازهای گاز قابل اشتعال است.

آنها به خوبی کار می‌‌کنند، اما باید یک ایستگاه تست دست انداز داشته باشند تا اطمینان حاصل شود که هر آشکارساز به گاز هدف پاسخ می‌دهد و هنوز کار می‌‌کند. تقاضای مداوم برای کاهش زمان خاموشی تأسیسات و در عین حال اطمینان از ایمنی، به ویژه در طول عملیات خاموش شدن و چرخش، به این معنی است که سازندگان تشخیص گاز باید راه حل هایی ارائه دهند که سهولت استفاده، آموزش ساده و کاهش زمان تعمیر و نگهداری را همراه با خدمات و پشتیبانی محلی ارائه می دهند.

در هنگام تعطیلی کارخانه، فرآیندها متوقف می شوند، اقلام تجهیزات باز و بررسی می شوند و تعداد افراد و وسایل نقلیه در حال حرکت در سایت چندین برابر بیشتر از حد معمول است. بسیاری از فرآیندهای انجام شده خطرناک بوده و نیاز به نظارت ویژه بر گاز دارند. برای مثال، فعالیت‌های جوشکاری و تمیز کردن مخازن به مانیتورهای منطقه و همچنین مانیتورهای شخصی برای محافظت از آن‌ها در محل نیاز دارند.

 

فضای محدود صنایع پتروشیمی 

سولفید هیدروژن (H2S) یک مشکل بالقوه در حمل و نقل و ذخیره سازی نفت خام است. تمیز کردن مخازن ذخیره پتانسیل خطر بالایی دارد.

بسیاری از مشکلات ورود به فضای محدود می‌‌تواند در اینجا رخ دهد، از جمله کمبود اکسیژن ناشی از روش های بی اثر قبلی، زنگ زدگی، و اکسیداسیون پوشش های آلی. Inerting فرآیند کاهش سطح اکسیژن در مخزن بار برای حذف عنصر اکسیژن مورد نیاز برای احتراق است. مونوکسید کربن می‌‌تواند در گاز بی اثر وجود داشته باشد. علاوه بر H2S، بسته به ویژگی های محصولی که قبلاً در مخازن ذخیره شده است، سایر مواد شیمیایی که ممکن است با آنها مواجه شوند عبارتند از کربونیل های فلزی، آرسنیک و سرب تترااتیل.

 

راه حل‌های پالاترومارکت

از بین بردن این خطرات گاز عملاً غیرممکن است، بنابراین کارگران دائمی و پیمانکاران باید برای محافظت از آنها به تجهیزات تشخیص گاز قابل اعتماد وابسته باشند. تشخیص گاز را می‌‌توان در هر دو شکل ثابت و قابل حمل ارائه کرد. آشکارسازهای گاز قابل حمل در برابر طیف گسترده ای از خطرات گاز محافظت می‌‌کنند، این موارد شامل Clip SGD، Gasman، Tetra 3، Gas-Pro، T4، Gas-Pro TK و Detective+ است. آشکارسازهای گاز ثابت ما در بسیاری از کاربردها مورد استفاده قرار می‌گیرند که در آن قابلیت اطمینان، قابلیت اطمینان و عدم وجود آلارم‌های کاذب برای تشخیص کارآمد و مؤثر گاز مؤثر است، از جمله Xgard، Xgard Bright، Fgard IR3 Flame Detector andIRmax.

همین امروز برای مشاوره فنی رایگان و استعلام قیمت با ما تماس بگیرید.

راه های ارتباطی با ما

تلفن پشتیبانی: 02128421019

واتس آپ : 09357141700

 

نمایندگی crowcon در ایران | معرفی شرکت crowcon

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید