02128421019
لوگو پالاترومارکت

اهمیت استفاده از آشکارساز‌های گاز (gas Detector) در صنعت آب و فاضلاب و مراکز تصفیه آب

اهمیت استفاده از سنسور های تشخیص گاز در صنعت آب و فاضلاب

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

آب برای زندگی روزمره ما حیاتی است، هم برای مصارف شخصی و خانگی و هم برای کاربردهای صنعتی یا تجاری. چه یک مرکز بر تولید آب تمیز و آشامیدنی یا پساب تصفیه‌کننده متمرکز باشد، کروکان مفتخر است که به طیف گسترده‌ای از مشتریان صنعت آب خدمات رسانی می‌کند و تجهیزات تشخیص گاز را ارائه می‌کند که کارگران را در سراسر جهان ایمن نگه می‌دارد.

 

دلایل استفاده از آشکارساز‌ گاز در مراکز تصفیه آب

خطرات گاز در مراکز تصفیه آب 

جدای از خطرات رایج گاز شناخته شده در صنعت شامل: متان، سولفید هیدروژن و اکسیژن، خطرات گاز دو محصولی و گاز مواد پاک کننده وجود دارد که از مواد شیمیایی تصفیه کننده مانند آمونیاک، کلر، دی اکسید کلر یا ازن که در پاکسازی پسماندها و آب خروجی استفاده می‌شوند، یا به وجود می‌آیند پتانسیل زیادی برای وجود بسیاری از گازهای سمی‌یا انفجاری در نتیجه مواد شیمیایی مورد استفاده در صنعت آب وجود دارد.

و به اینها مواد شیمیایی اضافه شده است که ممکن است از صنعت، کشاورزی یا کار ساختمانی به سیستم زباله ریخته یا ریخته شود را نیز اضافه کنید.

 

استفاده از آشکارساز‌ گاز برای ملاحظات ایمنی

خطوط لوله مورد استفاده برای انتقال آب نیاز به تمیز کردن و بررسی های ایمنی منظم دارند. در طول این عملیات، از مانیتورهای قابل حمل چند گازی برای محافظت از نیروی کار استفاده می‌شود.

بررسی های قبل از ورود باید قبل از ورود به هر فضای محدود تکمیل شود و معمولاً O2، CO، H2S و CH4 نظارت می‌شوند. مانیتورهای کوچک و قابل جابجایی فضاهای محدود باید برای کاربر جمع و جور و محجوب باشند و در عین حال قادر به مقاومت در برابر محیط های مرطوب و کثیف باشند که باید در آن کار کنند. نشان دادن واضح و سریع هرگونه افزایش گاز نظارت شده (یا کاهش اکسیژن) از اهمیت بالایی برخوردار است البته آلارم های بلند و روشن در بالا بردن هشدار به کاربر موثر هستند.

 

برای استعلام قیمت و مشاوره فنی رایگان با ما تماس بگیرید

استفاده از آشکارساز‌ گاز برای ارزیابی ریسک

ارزیابی ریسک بسیار مهم است، زیرا باید از محیطی که وارد آن می‌شوید و در نتیجه در آن کار می‌کنید آگاه باشید. با تمرکز بر نظارت بر گاز، به عنوان بخشی از ارزیابی ریسک، باید مشخص کنید که چه گازهایی ممکن است وجود داشته باشند.

 

آشکارساز‌ گاز مناسب برای محافظت از نیروی کار در مقابل گازهای قابل اشتعال

استفاده از آشکارساز‌های گاز یا gas detector کاربردهای متنوعی در فرآیند تصفیه آب وجود دارد که نیاز به نظارت بر گازهای متعدد از جمله دی اکسید کربن، سولفید هیدروژن، کلر، متان، اکسیژن، ازن و دی اکسید کلر را می‌دهد. آشکارسازهای گاز برای پایش گاز منفرد یا چندگانه در دسترس هستند، و آنها را برای کاربردهای مختلف کاربردی می‌سازد و همچنین اطمینان حاصل می‌کند که در صورت تغییر شرایط (مانند لجن به هم زدن، که باعث افزایش ناگهانی سطح سولفید هیدروژن و گاز قابل اشتعال می‌شود)، کارگر هنوز محافظت می‌شود.

 

قانون گذاری

دستورالعمل کمیسیون اروپا 2017 یا 164 که در ژانویه 2017 صادر شد، فهرست جدیدی از مقادیر حدی قرار گرفتن در معرض شغلی (IOELVs) را ایجاد کرد. IOELV مقادیر غیر الزام آور مبتنی بر سلامت هستند که از جدیدترین داده های علمی‌موجود و با در نظر گرفتن در دسترس بودن تکنیک های اندازه گیری قابل اعتماد به دست آمده اند. این لیست شامل مونوکسید کربن، مونوکسید نیتروژن، دی اکسید نیتروژن، دی اکسید گوگرد، سیانید هیدروژن، منگنز، دی استیل و بسیاری از مواد شیمیایی دیگر است. این فهرست بر اساس دستورالعمل 98 یا 24 یا EC شورا است که حفاظت از سلامت و ایمنی کارگران را از خطرات مربوط به عوامل شیمیایی در محل کار در نظر می‌گیرد. برای هر عامل شیمیایی که IOELV برای آن در سطح اتحادیه تنظیم شده است، کشورهای عضو ملزم به ایجاد یک مقدار حد مجاز قرار گرفتن در معرض شغلی ملی هستند. آنها همچنین موظفند ارزش حد اتحادیه را در نظر بگیرند و ماهیت ارزش مرزی ملی را مطابق با قوانین و رویه ملی تعیین کنند. کشورهای عضو می‌توانند از دوره انتقالی که حداکثر در 21 اوت 2023 به پایان می‌رسد، بهره مند شوند.

اداره بهداشت و ایمنی (HSE) بیان می‌کند که هر ساله چندین کارگر حداقل از یک دوره بیماری ناشی از کار رنج می‌برند. اگرچه اکثر بیماری ها موارد نسبتاً خفیف گاستروانتریت هستند، اما خطر ابتلا به بیماری های بالقوه کشنده مانند لپتوسپیروز (بیماری ویل) و هپاتیت نیز وجود دارد. حتی اگر این موارد به HSE گزارش شود، ممکن است گزارش‌دهی قابل‌توجهی وجود نداشته باشد، زیرا اغلب تشخیص ارتباط بین بیماری و کار وجود ندارد.

طبق قانون بهداشت و ایمنی در کار و غیره 1974، کارفرمایان مسئول تضمین ایمنی کارکنان خود و دیگران هستند. این مسئولیت توسط مقررات تقویت شده است.

 

درخواست مشاوره و تماس با ما

سخن پایانی

حالا که به اهمیت استفاده از سنسورهای تشخیص گاز آشکارساز‌های گاز پی‌برده اید و نیازمند خرید یکی از نواع gas detector ها هستید، همین امروز با کارشناسان فروش ما در پالاترو مارکت تماس بگیرید تا بهترین نوع آشکارساز گاز را ضمانت اصالت کالا دریافت کنید. 

 

محصولات مرتبط: 

دتکتور گاز هانیول Sensepoint XCD

Open path gas detector Dräger Polytron Pulsar

آژیر ضدانفجار MEDC مدل DB3

لیمیت سوئیچ باکس برند SOLDO

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید