02128421019
لوگو پالاترومارکت

چند نوع فلومتر وجود دارد؟ / بررسی انواع دبی سنج‌ها

چند نوع فلومتر وجود دارد؟ / بررسی انواع دبی سنج‌ها

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

الزامات فلومتر متفاوت است، از جریان جرمی تا جریان حجمی و فراتر از آن. به همین دلیل است که ما در این مقاله قصد دارم انواع دبی سنج ‌ها را به شما معرفی کنیم . بنابراین می توانید تصمیم بگیرید که کدام نوع برای کاربرد منحصر به فرد شما بهترین است.

 

معرفی انواع فلومتر یا دبی سنج

 

فلومترهای کوریولیس CORIOLIS

کوریولیس به طور کلی به عنوان دقیق ترین دبی سنج های موجود امروزه در نظر گرفته می شوند. کنتورهای کوریولیس برای هر برنامه ای که دقت بالا یک عامل کلیدی برای کیفیت، ایمنی و درآمد ثابت محصول است، ایده آل است. آنها اغلب در برنامه های custody transfer به دلیل دقت عالی در شرایط گسترده و نیازهای نگهداری کم استفاده می شوند.

 

محصول پیشنهادی: فلومتر کوریولیس PROMASS TB2

 

 

فلومترهای DP یا فشار تفاضلی

فشار تفاضلی قدیمی‌ترین فناوری اندازه‌گیری صنعتی است که امروزه هنوز مورد استفاده قرار می‌گیرد، با سابقه عملکرد مستند و اثبات شده. تحقیقات مداوم تضمین می کند که طراحی 100 ساله برای دبی سنج های امروزی به خوبی تنظیم شده است. فلومتر فشار تفاضلی پرکاربردترین فناوری جریان در اندازه گیری و کنترل فرآیندهای صنعتی، اندازه گیری انتقال گاز طبیعی و بسیاری از کاربردهای دیگر است.

 

فلومترهای مغناطیسی

فلومترهای الکترومغناطیسی (که به طور ساده تر به عنوان جریان سنج مغناطیسی یا ماگ متر شناخته می شود)، دومین بخش بزرگ در بازار دبی متر دقیق را نشان می دهد و احتمالاً از جایگاه برتر فناوری های سنتی جریان فشار تفاضلی (DP) پیشی خواهد گرفت. دبی سنج های مغناطیسی به دلیل عملکرد عالی اندازه گیری آنها در طیف وسیعی از شرایط فرآیند، یک انتخاب برتر برای اندازه گیری جریان حجمی مایعات رسانا است.

 

فلومترهای چند فاز

فلومترهای چند فازی روکسار ترکیبی از اندازه‌گیری‌های امپدانس الکتریکی و گامای پرانرژی منفرد را برای تعیین کسر فاز، همراه با ونتوری و همبستگی متقاطع برای اندازه‌گیری‌های سرعت اعمال می‌کنند. برنامه های کاربردی عبارتند از: نظارت مستقیم چاه نفت، آزمایش چند چاه، و همچنین نظارت بر جریان برگشتی چاه 

 

فلومتر التراسونیک

فلومتر اولتراسونیک معمولاً برای انتقال و اندازه گیری جریان نفت و گاز  استفاده می شود. فلومتر اولتراسونیک با استفاده از پالس های صوتی اولتراسونیک، سرعت یک سیال را در یک لوله بسته اندازه گیری می کند. با این حال، شرایط فرآیند مانند ترکیب، فشار و دما تعیین می کند که کدام نوع متر اولتراسونیک مناسب تر است.

 

فلومتر ورتکس

ورتکس متر را می توان برای اندازه گیری گازها و مایعات با ویسکوزیته پایین در طیف وسیعی از شرایط استفاده کرد و با توسعه اخیر قابلیت اندازه گیری جریان چند متغیره، آنها همچنین می توانند به طور مستقیم واحدهای ارجاعی مانند حجم استاندارد گاز، حجم استاندارد مایع، جریان جرمی را تولید کنند. 

 

خرید و استعلام قیمت انواع فلومتر

برای خرید و استعلام قیمت به روز انواع فلومتر + دریافت مشاوره فنی رایگان همین امروز با کارشناسان ما تماس بگیرید. 

راه‌های ارتباط با ما 

تلفن: 02128421019

 

  واتس‌آپ: 09357141700

 

محصولات پیشنهادی:

لول ترانسمیتر اولتراسونیک

فلومتر جرمی ( مس فلومتر ) MASS FLOW METER

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید