02128421019
لوگو پالاترومارکت

شستی اعلام حریق یا Manual Call Point چیست؟

شستی اعلام حریق یا Manual Call Point چیست؟

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

شستی اعلام حریق چیست؟

ممکن است شستی اعلام حریق یا Manual Call Point را در ساختمان‌های عمومی، مدارس، بیمارستان‌ها و ادارات دیده باشید، اما آیا می‌دانید این شستی ها چه هستند و چگونه از آنها استفاده کنید؟

شستی اعلام حریق اساساً یکی از انواع دیگری از تجهیزات اعلام حریق هستند. این ابزار این موضوع را برای افرادی مانند من و شما آسان می کنند که بدانند خطر آتش سوزی در محل وجود دارد و باید اقدامات لازم انجام شود.

شستی اعلام حریق معمولاً به عنوان بخشی از یک سیستم اعلام حریق در فواصل منظم در سراسر ساختمان و صنایع نصب می شوند، حتی می توان شستی اعلام حریق ضد آب و هوا را خریداری کرد که می توانند در بیرون قرار گیرند.

 

شستی اعلام حریق چگونه کار می‌کند؟

شستی اعلام حریق در یک حلقه به یک کنترل پنل اعلام حریق متصل می شود و هنگامی که شستی اعلام حریق دستی را فعال می کنید، کاری که در واقع انجام می دهید ارسال پیامی به کنترل پنل است تا بداند خطر آتش سوزی در آن محل وجود دارد. برخی از کنترل پنل ها حتی پیام های خودکار را برای خدمات اضطراری و مراکز آتش نشانی ارسال می کنند.

 

در گذشته، شستی اعلام حریق یک صفحه شیشه ای داشتند که قبل از فشار دادن دکمه شستی اعلام حریق، باید شکسته می شد، حتی ممکن است با این نوع دستگاه با عنوان “break glass” آشنا باشید. با این حال مدل های جدید تر، دیگر از شیشه استفاده نمی شود، زیرا هزینه جایگزینی شستی مستعمل قابل توجه بوده و خطر آسیب به فردی که از شستی اعلام حریق استفاده می کند وجود دارد.

شستی اعلام حریق مدرن اکنون دارای عناصر پلاستیکی هستند که برای فعال کردن زنگ هشدار باید محکم فشار داده شوند. شستی های اعلام حریق مدرن با عناصر پلاستیکی نیز قابل تنظیم مجدد هستند و می توان بارها و بارها از آنها استفاده کرد.

 

این تغییر در طراحی همچنین به عنوان یک عامل بازدارنده برای خرابکاران و دردسرسازان عمل کرده است، زیرا دیگر مانند گذشته برای مقابله با یک هشدار نادرست پرهزینه و وقت گیر نیست.

 

قیمت و خرید شستی اعلام حریق

برای خرید انواع شستی های اعلام حریق و انواع تجهیزات اعلام حریق (f&g) می‌توانید با کارشناسان ما در پالاترومارکت در تماس باشید تا علاوه بر دریافت مشاوره فنی رایگان از لیست قیمت های جدید ما مطلع شوید. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید