021-88521630
021-28421019
جستجو

قیمت فروش لول سوئیچ + بررسی انواع سوئیچ سطح

قیمت فروش لول سوئیچ + بررسی انواع سوئیچ سطح

خرید و مشاوره:

021-88521630
021-28421019

واتس آپ:
09357141700

محصولات ارائه شده در پالاترومارکت

لول سوئیچ چیست؟

لول سوئیچ یا سوئیچ سطح، به عنوان سنسورهای سطح نیز شناخته می شوند، ابزارهایی هستند که با یک کنتاکت الکتریکی (سوئیچ نی) و یک شناور مغناطیسی کار می‌کنند. حرکت شناور باعث باز یا بسته شدن تماس الکتریکی می‌شود. با آنها می توانید راه حل های همه کاره کم هزینه برای اتوماسیون خود داشته باشید.

 

سوئیچ های سطح بخشی ضروری از عملیات تولید هستند و در شرایط سخت که در آن دما، فشار و ارتعاشات افراطی وجود دارد استفاده می‌شود. تنوع سوئیچ های سطح آنها را برای هر شرایطی برای اندازه گیری طیف گسترده ای از محصولات قابل استفاده می‌کند. دقت، قابلیت اطمینان و دوام آنها یک ضرورت برای کارایی کاربردهای صنعتی است.

 

انواع لول سوئیچ‌های سطح

آنها به عنوان یک دستگاه اندازه گیری، کنترل نظارت یا زنگ هشدار، مانند زمان روشن یا خاموش کردن مکانیزم استفاده می‌شوند. سوئیچ‌های سطح بسته به طراحی خود مجهز به خروجی مکانیکی یا الکتریکی هستند و می توانند باز یا بسته باشند.

از بین بسیاری از انواع سوئیچ های سطح، رایج ترین آنها عبارتند از القایی، حرارتی، شناور، پدل چرخشی و اولتراسونیک که در مخازن، سیلوها و انواع مختلف محل‌های ذخیره سازی استفاده می‌شود. برای کنترل سطح سیال، سوئیچ های سطح در شیرهای کنترل یا پمپ ها قرار می گیرند تا به حفظ سطح مخزن و جلوگیری از سرریز شدن کمک کنند.

 

 

سوئیچ های سطح به دو دسته تقسیم می شوند که عبارتند از: نقطه ای و پیوسته.

سوئیچ های سطح نقطه ای شامل نوری، شناور افقی، عمودی و اولتراسونیک هستند. سوئیچ های سطح پیوسته شامل شناور، اولتراسونیک و خازنی هستند. نوع لول سوئیچ مورد استفاده بر اساس انواع اندازه گیری ها و شرایط محیطی تعیین می‌شود.

 

لول سوئیچ خازنی

سوئیچ های سطح خازنی برای اندازه گیری مایعات خورنده، درجه حرارت بالا و سطح مایع در ظروف مهر و موم شده طراحی شده اند. یک لول سوئیچ خازنی بر اساس اصل ظرفیت کار می‌کند. دارای یک الکترود است که با تغییر ارتفاع محیط تغییر می‌کند و باعث می‌شود ظرفیت خازن آن یعنی نسبت بار الکتریکی آن تغییر کند. مکانیسم سنجش، سطح یا ارتفاع رسانه را به سیگنال جریانی که به یک ابزار ثانویه یا رایانه ارسال می‌شود، تغییر می‌دهد.

سوئیچ های سطح رسانایی

سوئیچ های سطح رسانایی دارای سنسورهای پیچیده و بسیار حساسی هستند که تغییرات جزئی در سطح مایع را ثبت می‌کنند. آنها دارای پروب های رسانا هستند که الکترودهای کاملاً عایق هستند به جز نوک آنها برای جلوگیری از پل زدن الکتریکی. پروب ها با تغییر مقاومت الکتریکی بین آنها کار می‌کنند، به طوری که یک الکترود الکترود مرجع و دیگری الکترود کنترل سطح است.

فرآیند الکترودهای رسانایی سطح مقاومت را هنگامی که در محیط پوشانده می شوند، تشخیص می دهد. در برخی موارد می توان از دیوار مخزن رسانای الکتریکی به جای یکی از الکترودها استفاده کرد.

 

لول سوئیچ جابجایی

کلیدهای سطح جابجایی به گونه ای طراحی شده اند که در جاهایی که دما و فشار بالا وجود دارد کار کنند. وزنه ای دارند که جابجایی آن است و روی فنری که سنگین تر از رسانه است آویزان است.

وقتی رسانه با جابجایی تماس پیدا می‌کند، نیروی شناوری تولید می‌شود که وزن جابجایی را تغییر می دهد و باعث جمع شدن فنر می‌شود. با جمع شدن فنر، آهنربایی به سمت بالا می فرستد که عنصر سوئیچینگ را فعال می‌کند.

در برخی از پیکربندی ها، سه یا چند کلید سطح جابجایی ممکن است برای نظارت بر یک رسانه در سطوح مختلف استفاده شود.

 

لول سوئیچ شناوری

لول سوئیچ شناوری یک کلید مکانیکی است که روی سطح رسانه شناور می‌شود و با بالا یا پایین رفتن مدیا به سمت بالا یا پایین حرکت می‌کند. آنها معمولاً با پمپ ها، شیرها یا آلارم ها استفاده می شوند. سوئیچ های شناور یک لول سوئیچ مقرون به صرفه و قابل اعتماد هستند که می توانند با طیف گسترده ای از رسانه ها استفاده شوند.

ساخت سوئیچ شناور شامل یک بدنه توخالی است که حاوی یک سوئیچ یا سنسور است که معمولاً یک سوئیچ نی با آهنربا در داخل است. سوئیچ به دلیل گرانش و سطح رسانه باز یا بسته می‌شود. سوئیچ های شناور از پیش تنظیم شده اند تا زمانی که سطح خارج از محدوده تعیین شده خود است، راه اندازی شوند. سوئیچ پیامی را به مکانیزمی برای باز کردن یا بستن دستگاه متصل ارسال می‌کند.

 

سوئیچ های سطح هیدرواستاتیک

سوئیچ های سطح هیدرواستاتیک یک کنتاکت آستانه ای هستند که شامل یک سوئیچ فشار یا سنسور فشار است که در یک سوئیچ NPN یا PNP حالت جامد قرار می گیرد. تمام مایعات تحت تأثیر گرانش قرار می گیرند و فشار هیدرواستاتیکی تولید می‌کنند که مشابه وزن یک جسم جامد است. با مایعات می توان وزن مایع را نسبت به سطح آن اندازه گیری کرد. وزن مایع در سطوح مختلف متناسب با سطح خاصی است.

سوئیچ های سطح هیدرواستاتیک سوئیچ های اندازه گیری سطح پیوسته هستند که در کنار ظرف با استفاده از فلنج، پورت رزوه دار یا گیره مهر و موم شده نصب می شوند.

 

سوئیچ های سطح القایی

سوئیچ های سطح القایی سوئیچ های غیر تماسی هستند که زمانی که مواد در میدان حسگر قرار می گیرند به یک ماده هدف پاسخ می دهند. یک مدار تشدید نوسان ساز از یک سیم پیچ هسته باز برای تولید یک میدان الکترومغناطیسی متمرکز با فرکانس بالا استفاده می‌کند که از سطح سنسور می آید. اگر ماده ای وارد ناحیه مورد نظر شود، جریان گردابی تولید می‌شود.

هنگامی که تشخیص انجام می‌شود، دامنه واحد نوسانی کاهش می یابد و نوسانگر ضعیف می‌شود. دامنه پایین تر واحد نوسانی سیگنالی را به مدار الکترونیکی ارسال می‌کند که وضعیت سوئیچینگ لول سوئیچ القایی را تغییر می دهد.

 

سنسور لیزری

سنسور لیزری یک لول سوئیچ غیر تماسی است که با استفاده از سرعت نور، سطح را می خواند. یک فرستنده لیزری، در بالای ظرف، پالس کوتاهی از نور را به سطح مواد فرآیند پرتاب می‌کند. نور به آشکارساز منعکس می‌شود. مانند یک لول سوئیچ اولتراسونیک، یک مدار زمان‌بندی ToF را برای محاسبه فاصله اندازه‌گیری می‌کند.

کلید لیزر عدم پخش پرتو یا پژواک کاذب است و می توان آن را از یک فضای بسیار کوچک هدایت کرد. سوئیچ های سطح لیزری بسیار متنوع هستند و می توانند بخارات و کف را اندازه گیری کنند.

 

لول سوئیچ مغناطیسی

یک لول سوئیچ مغناطیسی با تشخیص سطح آهنربا در شناور، سطح یک سیال را حس می‌کند و داده ها را به سیستم کنترل می فرستد. برای اندازه گیری سطوح از شناوری، مغناطیسی و الکترونیک استفاده می‌کند. شناوری که به دلیل شناوری بالا و پایین حرکت می‌کند، روی ساقه فرستنده تراز نصب می‌شود. در شناور عنصر مغناطیسی است.

یک پالس جریان الکتریکی به طول سوئیچ از طریق یک سیم سنسور به محل شناور ارسال می‌شود. یک مدار زمان‌بندی، پالس و سیگنال برگشت آن را اندازه‌گیری می‌کند. سیگنال مکان شناور و سطح رسانه را ارائه می دهد.

 

مطلب پیشنهادی: قیمت و خرید سولونوئید ولو + نکات مهم در خرید و انتخاب شیر برقی

 

لول سوئیچ مایکروویو

سوئیچ های سطح مایکروویو، سوئیچ های سطح غیر تماسی هستند که از یک پرتو مایکروویو استفاده می‌کنند که با سرعت 220 بار در ثانیه از فرستنده به گیرنده عبور می‌کند. اگر انفجارها مسدود شده و با جذب یا انعکاس مواد به گیرنده متصل نشوند، یک رله فعال می‌شود.

کاربرد سنسورهای مایکروویو در کاربردهایی است که تماس با محیط باعث فرسایش یا آسیب سنسور تماسی می‌شود و در جایی که دما، فشار و مواد تجمعی بالا وجود دارد.

 

لول سوئیچ پدلی

لول سوئیچ پدلی دارای یک موتور الکتریکی است که به آرامی یک پدال فلزی را می چرخاند. هنگامی که مواد داخل ظرف به سطح پارو می رسد، مواد باری را روی آن قرار می دهند. یک سوئیچ گشتاور که به موتور سوئیچ متصل است، زمانی فعال می‌شود که مقدار کافی تنش پیچشی روی پدل قرار گیرد.

طراحی و هدف سوئیچ های سطح پارویی انجام تشخیص سطح نقطه در مواد فله خشک است. پدال سوئیچ توسط یک موتور مغناطیسی یک دور در دقیقه می چرخد. همانطور که محصول در یک ظرف جمع می‌شود، حرکت پارو مسدود می‌شود و زنگ هشدار را فعال می‌کند.

 

سوئیچ های سطح پتانسیومتری

کلیدهای سطح پتانسیومتری، کلیدهای سطح پیوسته هستند که در ظروف فلزی استفاده می شوند. یک لوله اندازه گیری مقاومت کم در یک مایع رسانا، مانند یک چسب یا خمیر غوطه ور می‌شود. جریان فرکانس بالا از طریق لوله ارسال می‌شود. یک قرائت ولتاژ از فضای بین پروب و دیواره مخزن گرفته می‌شود که به تقویت کننده ارسال می‌شود. قرائت ارسال شده متناسب با سطح مخزن است.

 

لول سوئیچ میله ای

سوئیچ های سطح میله ای یک میله فولادی ضد زنگ دارند که در فرکانس خاصی ارتعاش یا نوسان می‌کند و توسط یک مدار الکترونیکی تغذیه می‌شود. هنگامی که رسانه به میله ارتعاشی می رسد، ارتعاشات متوقف شده و به سیستم کنترل هشدار می دهند. سوئیچ های سطح میله ای شکل نقطه ای از سوئیچ های سطح هستند که به عنوان نشانگر سطح بالا و پایین یا برای تشخیص ناودان برقی استفاده می شوند. آنها به گونه ای طراحی و شکل گرفته اند که در برابر انباشتگی که می تواند آلارم کاذب ارسال کند، مقاومت کند.

سوئیچ های سطح حرارتی
سوئیچ های سطح حرارتی تفاوت دمای فضای بخار و مایع یا افزایش رسانایی حرارتی را زمانی که یک کاوشگر در مایع غوطه ور می‌شود، حس می‌کنند. از یک مقاومت حرارتی یا ترمیستور گرم شده تشکیل شده است که دائماً گرم می‌شود. کلید زمانی که دمای گرم شده ترمیستور افت می‌کند فعال می‌شود.

انواع مختلفی از سنسورهای سطح حرارتی با دو آشکارساز دمای مقاومتی (RTD) وجود دارد.

از آنجایی که پراکندگی حرارت در مایعات بیشتر از گاز یا هوا است، مقاومت پروب ترمیستور زمانی که در مایع قرار می گیرد به شدت تغییر می‌کند. کلیدهای سطح حرارتی تا دمای 1000 درجه سانتیگراد دقیق هستند.

 

سوئیچ های سطح شیب

سوئیچ های سطح شیب نشانگرهای سطح بالایی هستند که روی یک کابل بالای ماده آویزان می شوند. همانطور که رسانه بالا می رود و با سوئیچ تماس می گیرد، سوئیچ به طرفین متمایل می‌شود. سوئیچ های سطح شیب برای جلوگیری از سرریز سطل و کنترل سطوح در لوله های باز طراحی شده اند. آنها همچنین برای بارهای بیش از حد یا کمتر برای سیستم های نوار نقاله استفاده می شوند.

سنسور زمانی فعال می‌شود که در زاویه 17 درجه از قوس محوری 360 درجه کج شود. سوئیچ شامل یک سوراخ رزوه ای برای اتصال محرک ها است که تکرارپذیری حس را افزایش می دهد و از سوئیچ در برابر تماس با رسانه محافظت می‌کند.

 

لول سوئیچ چنگال تنظیم

سوئیچ های سطح چنگال تنظیم از تغییرات فرکانس برای هشدار از تغییرات سطح در مایع استفاده می‌کنند. سوئیچ دارای دو چنگال تنظیم است که در یک مدار نوسان می‌کنند. چنگال ها طوری پیکربندی شده اند که در فرکانس هوا ارتعاش کنند. همه رسانه ها دارای چگالی بیشتر از هوا هستند که باعث می‌شود چنگال های تنظیم با فرکانس کمتری در داخل رسانه ارتعاش کنند.

شاخک ها از محفظه سوئیچ بیرون می آیند و با رسانه تماس برقرار می‌کنند. هنگامی که رسانه با چنگال ها تماس پیدا می‌کند، فرکانس رزونانس بازخورد تغییر می‌کند که نشان دهنده تغییر در سطح رسانه است.

 

 

لول سوئیچ چگونه کار می‌کند؟

سنسور سطح مایع داخل مخازن را در نقطه ای که در آن نصب شده است تشخیص می دهد و با استفاده از سیگنال ON/OFF زمانی که به سطح پر شدن، تخلیه یا موارد دیگر تعریف شده در پروژه می رسد نشان می دهد. از آنجا که آنها در نقطه ای از مخزن ثابت می شوند، سوئیچ های سطح تحت تأثیر امواج و ارتعاشات قرار نمی‌گیرند و در مقایسه با سایر انواع آشکارسازهای سطح مانند شناورهای سطح قدیمی، قابلیت اطمینان و تکرارپذیری بهتری را تضمین می‌کنند.

در سیستم‌های دارای کنترل دیجیتال (آردوینو، میکروکنترلرها، مبدل‌های فرکانس) یا برای راه‌اندازی رله‌ها، PLC و کنتاکتورها، در فعال یا غیرفعال کردن پمپ مایع، سنسورها قدرت سوئیچ تا 20 وات را دارند که برای سیگنال دادن سطح با لامپ یا زنگ صدا کافی است. 

 

قیمت لول سوئیچ

با توجه به نوسانات ارزی و همچنین تفاوت در انواع مدل و کارایی‌های هر لول سوئیچ برای استعلام قیمت و مشاوره فنی رایگان بهتر است که با کارشناسان ما در پالاترومارکت در تماس باشید. 

 

راه های ارتباط با ما

 واتس‌آپ: 09357141700

 

 

محصولات پیشنهادی: 

سطح سنج (لول سنج ) LEVEL METER

لول ترانسمیتر راداری FMP51

روتامتر یوکوگاوا ژاپن مدل RAMC02

 

 

سوالات متداول: 
  • وظیفه اصلی یک لول سوئیچ چیست؟

عملکرد اصلی یک سوئیچ سطح تعیین اینکه آیا یک ماده یا مایع به مقدار مشخصی می رسد یا خیر، و هنگامی که به آن مقدار رسید، می توان یک سیگنال از سوئیچ سطح به دستگاه دیگری مانند پمپ، محرک شیر یا نمایشگر ارسال کرد.

 

  • چند نوع لول سوئچ وجود دارد؟ 

سوئیچ های سطح به دو دسته تقسیم می شوند که عبارتند از: نقطه ای و پیوسته. سوئیچ های سطح نقطه ای شامل نوری، شناور افقی، عمودی و اولتراسونیک هستند. سوئیچ های سطح پیوسته شامل شناور، اولتراسونیک و خازنی هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
اینستاگرام ما
با ما در تماس باشیدمشاوره و خرید انواع ابزاردقیق