02128421019
لوگو پالاترومارکت

حل چالش‌ های کلیدی در حمل نقل به کمک دتکتور گاز !

حل چالش‌هاش کلیدی در حمل نقل به کمک دتکتور گاز !

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

بخش حمل و نقل یکی از بزرگترین صنایع در جهان است که کاربرد های متنوعی دارد. این بخش خدمات مربوط به جابجایی افراد و محموله های مختلف، در حمل و نقل هوایی و تدارکات، خطوط هوایی و خدمات فرودگاهی، جاده و راه آهن، زیرساخت های حمل و نقل، حمل و نقل، بزرگراه ها، خطوط ریلی، و بنادر و خدمات دریایی را ارائه می‌دهد.

 

خطرات گاز در حمل و نقل

حمل و نقل کالاهای خطرناک به منظور جلوگیری از حوادث مربوط به افراد یا اموال، آسیب به محیط زیست تنظیم می‌شود. خطرات گاز متعددی از جمله حمل و نقل مواد خطرناک، انتشار گازهای گلخانه ای تهویه مطبوع، احتراق کابین و نشت وجود دارد.

حمل و نقل مواد خطرناک برای افراد درگیر خطر ایجاد می‌کند. نه منطقه طبقه بندی شده توسط سازمان ملل متحد (UN) وجود دارد که شامل مواد منفجره، گازها، مایعات و جامدات قابل اشتعال، مواد اکسید کننده، مواد سمی، مواد رادیواکتیو، مواد خورنده و کالاهای متفرقه می باشد.

با احتمال وقوع حادثه در هنگام حمل و نقل این مواد. اگرچه بزرگترین دلیل نگرانی در صنعت حمل و نقل گازهای غیر سمی غیر قابل اشتعال خفگی است. به عنوان یک نشت آهسته در یک ظرف نگهداری می‌تواند تمام اکسیژن موجود در هوا را تخلیه کند و باعث خفگی افراد در محیط شود.

 

نشت در آشیانه های هواپیما و مناطق ذخیره سوخت سوخت های هوایی بسیار انفجاری، منطقه ای است که برای جلوگیری از آتش سوزی، آسیب تجهیزات و در بدترین تلفات باید تحت نظارت قرار گیرد. انتخاب یک راه حل مناسب برای تشخیص گاز ضروری است که به جای آشیانه هواپیما بر روی هواپیما تمرکز کند، از آلارم های کاذب جلوگیری کند و بتواند مناطق بزرگ را زیر نظر بگیرد.

 

 

نه تنها محیط خارجی است که با خطرات گاز در حمل و نقل مواجه است، بلکه افرادی که در این بخش کار می‌کنند نیز با چالش های مشابهی روبرو هستند. انتشارات تهویه مطبوع به دلیل سوزاندن سوخت های فسیلی که منجر به انتشار بعدی مونوکسید کربن (CO) می‌شود، خطر گاز را به همراه دارد.

سطوح بالای CO در یک منطقه محدود مانند کابین خودرو، بیش از حد طبیعی (30ppm) یا سطح اکسیژن کمتر از حد طبیعی (19٪) می‌تواند منجر به سرگیجه، احساس و بیماری، خستگی و گیجی، درد معده شود. تنگی نفس و مشکل در تنفس. بنابراین، تهویه مناسب در این فضاها با کمک آشکارساز گاز برای اطمینان از ایمنی افرادی که در صنعت حمل و نقل کار می‌کنند، بسیار مهم است.

به طور مشابه، در بخش هوا، احتراق کابین و آتش سوزی بدنه، در بخش مرکزی هواپیما، یک تهدید واقعی است. اگرچه از مواد مقاوم در برابر شعله استفاده می‌شود، اما اگر آتش سوزی شروع شود، تزئینات و اتصالات کابین همچنان می‌توانند گازها و بخارات سمی‌تولید کنند که می‌تواند خطرناک تر از خود آتش باشد.

استنشاق گازهای مضر ناشی از آتش سوزی در این محیط ها عامل اصلی مستقیم مرگ و میر است.

 

مطلب پیشنهادی: اهمیت استفاده از دتکتور گاز در پتروشیمی‌ و صنایع وابسته

 

استانداردها و گواهینامه های حمل و نقل

هر نوع حمل و نقل (جاده ای، راه آهن، هوایی، دریایی و آبراه داخلی) مقررات خاص خود را دارد، اما به طور کلی با کمیسیون اقتصادی سازمان ملل متحد برای اروپا (UNECE) هماهنگ است. قانون حمل و نقل مواد خطرناک (HMTA) که در سال 1975 در ایالات متحده تصویب شد، بیان می‌کند که صرف نظر از نوع حمل و نقل، هر شرکتی که کالاهای آن در یکی از 9 دسته بندی که توسط سازمان ملل به عنوان خطرناک تعیین شده است، باید با مقررات یا خطرات مطابقت داشته باشد. 

 

کسانی که در بخش حمل و نقل در بریتانیا کار می‌کنند باید با الزامات مندرج در مقررات مدل سازمان ملل متحد مطابقت داشته باشند که به هر ماده یا ماده خطرناک طبقه خاصی اختصاص می‌دهد که با میزان خطرناک بودن آن ارتباط دارد. این کار را از طریق طبقه بندی گروه بسته بندی (PG) طبق PG I، PG II یا PG III انجام می‌دهد.

از دیدگاه اروپایی، حمل و نقل بین‌المللی کالاهای خطرناک از طریق جاده (ADR) مقررات مربوط به نحوه طبقه‌بندی، بسته‌بندی، برچسب‌گذاری و تأیید کالاهای خطرناک را کنترل می‌کند. همچنین شامل الزامات خودرو و سایر الزامات عملیاتی است. مقررات حمل و نقل کالاهای خطرناک و استفاده از تجهیزات تحت فشار قابل حمل (2009) نیز در انگلستان، ولز و اسکاتلند مرتبط است.

سایر مقررات مربوطه شامل حمل و نقل بین المللی کالاهای خطرناک توسط ناوبری داخلی (ADN)، کالاهای خطرناک دریایی بین المللی (IMDG) و دستورالعمل فنی سازمان بین المللی هوانوردی غیرنظامی (ICAO) است.

 

راه حل ما

دتکتور گاز را می‌توان به دو صورت ثابت و قابل حمل ارائه کرد. آشکارسازهای گاز قابل حمل ما در برابر طیف وسیعی از خطرات گاز محافظت می‌کنند، و آشکارسازهای گاز ثابت ما در مواردی استفاده می‌شوند که، قابلیت اطمینان و عدم وجود آلارم‌های کاذب برای تشخیص کارآمد و مؤثر گاز مؤثر است، همین امروز برای دریافت مشاوره فنی رایگان و استعلام قیمت با ما در تماس باشید. 

 

راه‌های ارتباط با ما 


تلفن: 02128421019 

واتس‌آپ: 09357141700

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید