021-88521630
021-28421019
جستجو

خرید ترانسمیتر فشار / نکاتی که قبل از خرید پرشر ترانسمیتر باید بدانید

خرید ترانسمیتر فشار / نکاتی که قبل از خرید پرشر ترانسمیتر باید بدانید

خرید و مشاوره:

021-88521630
021-28421019

واتس آپ:
09357141700

محصولات ارائه شده در پالاترومارکت

ترانسمیتر فشار چیست و چه عواملی در خرید و قیمت ترانسمیتر فشار موثر است؟

ترانسمیترهای فشار که به عنوان مبدل فشار نیز شناخته می‌شوند، در کاربردهای صنعتی و فرآیندی برای اندازه‌گیری فشار مایعات، سیالات و گازها در تجهیزات مختلف کاری استفاده می‌شوند. این فرستنده‌ها یک جزء حیاتی در صنایع فرآیندی به ویژه صنعت نفت و گاز هستند که با انواع سیالات و گازها سروکار دارند.

 

آنها معمولا برای ایجاد یک آشکارساز رابط مایع برای نظارت بر سطح مایع در خطوط لوله متصل مختلف یک سیستم استفاده می‌شوند. اندازه‌گیری و نگهداری سطح فشار اجزای مختلف در این صنایع برای عملکرد روان آنها حیاتی است، زیرا هرگونه تغییر بیشتر یا پایین‌تر از فشار تعیین‌شده می‌تواند باعث بروز فاجعه شود.

 

ترانسمیترها فشار اغلب همراه با سایر دستگاه‌ها برای اطمینان از عملکرد مناسب هر سیستم استفاده می‌شوند. این ترانسمیترها برای مقاومت در برابر محیط‌های شدید بسیار قوی ساخته شده‌اند که کاربرد آنها را در طیف وسیعی از صنایع افزایش می‌دهد.
ترانسمیترهای اختلاف فشار در درجه اول در اندازه گیری سطح، اندازه‌گیری جریان و نظارت بر سیستم فیلتراسیون استفاده می‌شوند.

 

برای استعلام قیمت و مشاوره فنی رایگان با ما تماس بگیرید

 

انواع ترانسمیترهای فشار (Pressure Transmitters)

برای خرید ترانسمیترهای فشار باید بدانید که آنها را می‌توان به چهار نوع اصلی طبقه بندی کرد:

1. پرشر گیج ترانسمیتر

همانطور که از نام آن پیداست، پرشر گیج (گیج فشار)ُ فشار را با توجه به فشار اتمسفر اندازه گیری می‌کنند. این نوع فرستنده‌ها به طور گسترده‌ای در صنایع فرآیندی استفاده می‌شوند زیرا شامل استفاده از مایع و گاز می‌شوند. نیاز به کنترل فشار آنها، ترانسمیتر فشار گیج را به یک جزء حیاتی در صنعت تبدیل می‌کند.

 

2. ترانسمیتر مطلق (Absolute Transmitters)

این فرستنده‌ها برای اندازه‌گیری فشار با توجه به خلاء کامل استفاده می‌شوند. اساساً محیط تحت اندازه‌گیری در یک محفظه مهر و موم شده قرار می‌گیرد تا مرجعی به خلاء مطلق ایجاد کند. این فرستنده‌های فشار مطلق معمولاً در مناطقی استفاده می‌شوند که به دقت بسیار بالایی نیاز دارند.

 

3. ترانسمیتر فشار تفاضلی (اختلاف فشار)

این ترانسمیترها عموماً برای مقایسه انواع فشار استفاده می‌شوند. کاربرد آنها به هر دو، برنامه های کاربردی سطح و برنامه های جریان گسترش می‌یابد. این فرستنده ها به دلیل مزایایی که نسبت به سایر جایگزین‌ها دارند، برای اندازه‌گیری نرخ جریان استفاده می‌شود.

 

4. ترانسمیترهای فشار چند متغیره (Multivariable Pressure Transmitters)

این فرستنده‌ها در مواردی استفاده می‌شوند که بیش از یک متغیر درگیر باشد. این متغیرها می‌توانند دما و جریان حجمی‌در میان متغیرهای دیگر باشند. این نوع فرستنده ها به طور گسترده در صنایعی که شامل اندازه گیری جریان گاز و بخار است استفاده می‌شود.

 

حال که با انواع ترانسمیتر آشنا شدیم بیاید به این مسئله بپردازیم که قبل از خرید ترانسمیتر باید به چه نکاتی بپردازیم؟‌

موارد زیر موارد اولیه‌ای هستند که باید هنگام خرید ترانسمیتر فشار جدید باید روی آنها تمرکز کنید.

 

شرایط عملیاتی

درک اولیه از شرایط عملیاتی به انتخاب  و خرید ترانسمیتر فشار صحیح کمک خواهد کرد. اجزای فرعی حسگر که با محیط فرآیند در تماس هستند و کیس‌های ترانسمیتر را می توان به طور مناسب برای افزایش طول عمر ترانسمیتر فشار انتخاب کرد. به عنوان مثال، تمام ترانسمیترهای فشار زمستانی برای استفاده در فضای باز دارای بدنه استاندارد فولاد ضد زنگ برای جلوگیری از گرد و غبار و آب هستند.

 

محدوده فشار و دما

دماهای شدید می‌توانند بر عملکرد یک فرستنده تأثیر منفی بگذارند. بنابراین، شما باید حداکثر و حداقل مقادیری را که فرستنده تجربه می‌کند در نظر بگیرید. مقادیر زیر را در نظر بگیرید:

  • محدوده فشار عملیاتی معمولی (حداکثر و حداقل )
  • حداکثر محدوده فشار بیش از حد ایمن (بدون ترکیدگی)
  • فرکانس و پیک پالس های فشار

 

مطلب پیشنهادی: نکات مهم در انتخاب و خرید گیج‌های فشار

 

متوسط اندازه گیری شده

متوسط اندازه گیری شده یکی دیگر از عوامل اصلی مورد توجه در انتخاب و خرید ترانسمیتر فشار است. اطمینان حاصل کنید که قسمت هایی از فرستنده که در معرض محیط عملکرد قرار دارند می‌توانند ویژگی های خاص آن را تحمل کنند.
جدا از نکات مهم ذکر شده در بالا، باید به موارد زیر نیز توجه کنید:

  • نوع اتصال فرآیند مورد نیاز در سمت شیر ​​منیفولد و فرستنده
  • موادسازنده محفظه و اتصال الکتریکی یا ورودی کابل
  • خروجی فرستنده
  • نوع نمایشگر (LCD یا بدون نمایشگر)
  • گواهینامه‌های مناطق خطرناک

نکات ذکر شده در بالا به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که فرستنده فشار مناسب را برای کاربرد خود انتخاب می‌کنید. همچنین، باید اطمینان حاصل کنید که فرستنده‌های خود را از یک تامین کننده فرستنده معتبر مانند پالاترومارکت تهیه می‌کنید.

 

عوامل موثر بر قیمت ترانسمیتر

عوامل موثر بر قیمت ترانسمیتر

عوامل موثر بر قیمت ترانسمیتر

قیمت ترانسمیتر فشار چقدر است؟ 

ساده‌ترین پاسخ برای آنچه که هزینه را تعیین می‌کند حجم است. در یک دوره زمانی معین به چند ترانسمیتر فشار نیاز دارید؟ هرچه تعداد بیشتری در یک زمان خرید کنید، احتمالاً هزینه شما کمتر خواهد بود. با این حال، هنگام تعیین ترانسمیتر فشار برای کاربرد خود، باید عوامل بیشتری را در نظر بگیرید.

عناصر شکل زیر مستقیماً بر قیمتی که می پردازید تأثیر می گذارد: 

 

1. مرجع/محدوده فشار
محدوده فشار و مرجع (گیج یا خلاء، مطلق یا تفاضلی)، اولین گام در تعیین اینکه کدام فناوری ترانسمیتر می‌تواند در طراحی استفاده شود است. چه فشاری را می خواهید اندازه بگیرید؟ و این یکی از عوامل موثر بر قیمت ترانسمیتر فشار است.

 

مطلب پیشنهادی: نکات مهم در انتخاب و خرید آشکارساز شعله (Flame Detector)

 

2. سازگاری محیط ها

محیطی که برای مطابقت با مواد حسگر خود انتخاب می‌کنید، اغلب گزینه‌های فناوری موجود را کاهش می‌دهد. به عنوان مثال، فن‌آوری‌های مناسب برای جریان کم اختلاف فشار هوا بسیار متفاوت از فناوری‌های هیدروژن با فشار بالا هستند.

 

بسیار دشوار است که به طور خاص محیط‌ها را به تأثیر واقعی در هزینه متصل کنید، مگر اینکه محیط‌هایی را در نظر بگیرید که با بیشتر مواد ترانسدیوسر معمولی که در سطح فناوری حسگر استفاده می شوند سازگار نیستند.

از اینجا به سومین عامل مهم در فرآیند طراحی می رویم. هنگامی که محدوده فشار و الزامات سازگاری محیط را تعیین کردید، به وضوح خواهید دید که چگونه دقت می‌تواند مستقیماً بر قیمت ترانسمیتر شما تأثیر بگذارد.

 

3. دقت یا عملکرد

به عنوان یک قاعده کلی در بازار ترانسمیترهای صنعتی، دقت 0.25% بیش از یک مبدل دقت 1.0% هزینه دارد. اگر مشخصات طراحی برنامه و مبدل بسیار مشابه باشد، این بیانیه نسبی تر است، اما عوامل بیشتری وجود دارند که دقت را تعریف می‌کنند.

 

4. منبع تغذیه یا خروجی

الزامات خروجی هنگام بحث در مورد قیمت ترانسمیتر فشار با استفاده از فناوری ASIC دیجیتال توسط اکثر سازندگان برای مدارهای خطی‌سازی جبران داخلی به یک عامل هزینه کمتر تبدیل می‌شوند. با این حال، خروجی‌های خاصی مانند IO-Link یا J1939 ممکن است به مدارهای اضافی یا حتی بردهای مدار چاپی نیاز داشته باشند و ممکن است هزینه‌ای را به محصول اضافه کنند.

مدارهای جبرانی آنالوگ سنتی هزینه اضافه می‌کنند، اما می‌توانند مزایایی در کاربردهای هسته‌ای، نظامی، وضوح بالا و یا زمان پاسخ بسیار سریع داشته باشند. تعیین کنید که چه چیزی در برنامه شما بهترین است و انتظار نداشته باشید که تاثیر هزینه آن در صنعت بسیار مهم باشد.

 

5. محیط 
سه جنبه از محیط خارجی که هنگام انتخاب ترانسمیتر فشار مناسب باید در نظر گرفته شود نیز می تواند بر قیمت ترانسمیتر فشار تأثیر بگذارد شامل موارد زیر خواهند شد: 

 

IP Rating, Hazardous Area(مناطق خطرناک)٬ EM/RFI (electromagnetic radio frequency interference)

 

6. طراحی یا پیکربندی محصول

استفاده از نمایشگر یا یک کانکتور از نوع نظامی معمولاً هزینه بیشتری را به همراه دارد. یکی از زمینه‌هایی که ممکن است نادیده گرفته شود کابل انتگرال در مقابل اتصال انتگرال است. برای بسیاری از تولیدکنندگان، یک کابل یکپارچه برای تولید در مقابل یک کانکتور یکپارچه هزینه بیشتری دارد. با این حال، این باید با هزینه مونتاژ کابل سنجیده شود، یا اینکه آیا کابل یکپارچه برای محیط زیست مفید خواهد بود (IP67+).

 

با توجه به موارد گفته شده در بالا ذکر یک قیمت دقیق برای ترانسمیتر به صورت آنلاین امکان پذیر نیست و برای استعلام قیمت ترانسمیتر فشار بهتر با کارشناسان فروش ما در پالاترومارکت تماس بگیرید تا با توجه به نیاز و بودجه شما بهترین گزینه را به شما معرفی کنند. 

 

 

 

محصولات پیشنهادی: 

 

ترانسمیتر فشار دیفرانسیلی مدل GTX31D ازبیل ژاپن

DP ترانسمیتر روزمونت 3051CD2

سنسور گاز MPD هانیول

 

 

سوالات متداول:

1 . چند سیم را می‌توان در یک ترانسمیتر فشار استفاده کرد؟
فرستنده فشار یک دستگاه دو بخشی متشکل از یک مبدل حسگر و یک مدار است که یک سیگنال ابزار دقیق را که در بیشتر کاربردها 4 تا 20 میلی آمپر است، ارسال می‌کند. اکثر فرستنده های فشار دو سیم هستند که دارای دو سیم هستند که برق فرستنده را تامین می کنند و همچنین خطوط سیگنال هستند!

 

2 . قیمت ترانسمیتر فشار چقدر است؟ 

ساده‌ترین پاسخ برای آنچه که هزینه را تعیین می‌کند حجم است. در یک دوره زمانی معین به چند ترانسمیتر فشار نیاز دارید؟ هرچه تعداد بیشتری در یک زمان خرید کنید، احتمالاً هزینه شما کمتر خواهد بود. با این حال، هنگام تعیین ترانسمیتر فشار برای کاربرد خود، باید عوامل بیشتری را در نظر بگیرید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
اینستاگرام ما
با ما در تماس باشیدمشاوره و خرید انواع ابزاردقیق