02128421019
لوگو پالاترومارکت

خطرات ورود به فضای محدود و استفاده از دتکتور گاز برای کاهش خطرات آن

خطرات ورود به فضای محدود و استفاده از دتکتور گاز برای کاهش خطرات آن

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

ورودی به فضای محدود (CSE) مکانی است که به طور قابل توجهی محصور است، اگرچه نه همیشه به طور کامل، و در آن آسیب جدی می تواند در اثر مواد خطرناک یا شرایط موجود در فضا یا اطراف آن مانند کمبود اکسیژن رخ دهد. از آنجایی که آنها خطرناک هستند، باید توجه داشت که ورود به فضاهای محدود باید تنها و آخرین گزینه برای انجام کار باشد. مقررات فضاهای محدود 1997. آیین نامه، مقررات و راهنمایی های مورد تایید برای کارمندانی است که در فضاهای محدود کار می کنند، کسانی که چنین افرادی را استخدام یا آموزش می دهند و کسانی که نماینده آنها هستند.

 

شناسایی فضای محدود

HSE فضاهای محدود را به عنوان هر مکانی طبقه بندی می کند، از جمله هر اتاق، مخزن، مخزن، سیلو، گودال، ترانشه، لوله، فاضلاب، دودکش، چاه یا سایر فضاهای مشابه که در آن به دلیل ماهیت محصور، خطر مشخصی قابل پیش بینی منطقی وجود دارد. ، همانطور که در بالا ذکر شد.

اگرچه، شناسایی بیشتر فضاهای محدود آسان است، اما گاهی اوقات شناسایی نیاز است زیرا یک فضای محدود لزوماً از همه طرف محصور نیست. یا منحصر به فرد کوچک و/یا کار در فضا دشوار است – سیلوهای غلات و انبارهای کشتی، می توانند بسیار بزرگ باشند.

اگرچه ممکن است ورود یا خروج از این مناطق چندان دشوار نباشد، اما برخی دارای چندین ورودی یا خروجی هستند، جایی که برخی دیگر دارای دهانه های بزرگ هستند یا ظاهراً فرار از آنها آسان است. برخی از فضاهای محدود (مانند مواردی که برای رنگ آمیزی اسپری در مراکز تعمیر خودرو استفاده می شود) به طور مرتب توسط افراد در حین کار استفاده می شود.

ممکن است مواردی وجود داشته باشد که خود یک فضا به عنوان یک فضای محدود تعریف نشود، با این حال، در حالی که کار در حال انجام است و تا زمانی که سطح اکسیژن بهبود یابد (یا آلودگی ها با تهویه منطقه پراکنده شوند)، به عنوان یک فضای محدود طبقه بندی می شود. . سناریوها شامل جوشکاری است که مقداری از اکسیژن قابل تنفس را مصرف می‌کند، یک غرفه اسپری در طول پاشش رنگ، استفاده از مواد شیمیایی برای اهداف تمیز کردن که می‌تواند ترکیبات آلی فرار (VOCs) یا گازهای اسیدی را اضافه کند، یا منطقه‌ای که در معرض زنگ‌زدگی قابل توجهی است که باعث کاهش اکسیژن موجود می‌شود. 

 

قوانین و مقررات برای کارفرمایان چیست؟

طبق استانداردهای جدید OSHA (اداره ایمنی و بهداشت شغلی)، تعهد کارفرما به نوع کارفرمایی بستگی دارد. اینها شامل پیمانکار کنترل کننده، کارفرمای میزبان، کارفرمای ورودی یا پیمانکار فرعی است.

پیمانکار کنترل کننده نقطه تماس اصلی برای هرگونه اطلاعات در مورد PRCS در محل است.

کارفرمای میزبان: کارفرمایی که مالک یا مدیریت ملکی است که در آن کار ساختمانی در حال انجام است.

کارفرما نمی تواند تنها به خدمات اضطراری برای نجات تکیه کند. یک سرویس اختصاصی باید آماده عمل در مواقع اضطراری باشد. ترتیبات امداد و نجات اضطراری که طبق مقررات 5 مقررات فضای محدود مورد نیاز است، باید مناسب و کافی باشد. در صورت لزوم، تجهیزاتی برای انجام مراحل احیا باید فراهم شود. این ترتیبات باید قبل از ورود یا کار در یک فضای محدود وجود داشته باشد.

پیمانکار کنترل کننده: کارفرمایی که مسئولیت کلی ساخت و ساز در محل کار را بر عهده دارد.

کارفرمای ورودی یا پیمانکار فرعی: هر کارفرمایی که تصمیم می گیرد کارمندی را که هدایت می کند وارد یک فضای محدود مورد نیاز مجوز شود.

کارکنان این مسئولیت را دارند که نگرانی هایی مانند کمک به برجسته کردن خطرات بالقوه محل کار، اطمینان از عملی بودن کنترل های بهداشتی و ایمنی و افزایش سطح تعهد به کار به روش ایمن و سالم را مطرح کنند.

 

برای استعلام قیمت و مشاوره فنی رایگان با ما تماس بگیرید

 

خطرات  VOCs
فضای محدودی که دارای شرایط خطرناک خاصی است ممکن است طبق استاندارد به عنوان فضای محدود مورد نیاز مجوز در نظر گرفته شود. اگر فضاهای محدود مورد نیاز مجوز به درستی شناسایی، ارزیابی، آزمایش و کنترل نشوند، می توانند بلافاصله برای زندگی اپراتور خطرناک باشند. فضای محدود مورد نیاز مجوز می تواند به عنوان فضای محدودی تعریف شود که در آن خطر یک (یا چند مورد) از موارد زیر وجود دارد:

صدمات جدی در اثر آتش سوزی یا انفجار
از دست دادن هوشیاری ناشی از افزایش دمای بدن
از دست دادن هوشیاری یا خفگی ناشی از گاز، بخار، بخار یا کمبود اکسیژن
غرق شدن در اثر افزایش سطح یک مایع
خفگی ناشی از یک جامد با جریان آزاد یا ناتوانی در رسیدن به محیط قابل تنفس به دلیل به دام افتادن توسط چنین جامد با جریان آزاد
اینها از خطرات زیر ناشی می شوند:

مواد قابل اشتعال و غنی سازی اکسیژن
گرمای بیش از حد
گاز، دود یا بخارات سمی
کمبود اکسیژن
ورود یا فشار مایعات
مواد جامد با جریان آزاد
سایر خطرات (مانند قرار گرفتن در معرض الکتریسیته، صدای بلند یا از دست دادن یکپارچگی ساختاری فضا) VOCs.

 

محصولات ذاتا ایمن و مناسب برای ایمنی فضای محدود

آشکارساز چند گازی قابل حمل تشخیص حداکثر 5 گاز را در یک محلول فشرده و ناهموار ارائه می دهد. دارای یک صفحه نمایش نصب آسان برای خواندن است که استفاده از آن را آسان و برای تشخیص گاز فضای محدود بهینه می کند. 

آشکارساز گاز 4 در 1 قابل حمل T4 محافظت موثری در برابر 4 خطر رایج گاز ایجاد می کند: مونوکسید کربن، سولفید هیدروژن، گازهای قابل اشتعال و کاهش اکسیژن. آشکارساز چند گازی T4 اکنون با تشخیص بهبود یافته پنتان، هگزان و سایر هیدروکربن های زنجیره بلند ارائه می شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید