021-88521630
021-28421019
جستجو

آیا می‌توان سیستم‌های آشکارساز گاز و شعله را یک سیستم ابزار دقیق ایمنی در نظر گرفت؟

خرید و مشاوره:

021-88521630
021-28421019

واتس آپ:
09357141700

محصولات ارائه شده در پالاترومارکت

آیا می‌توان سیستم‌های fgs را به عنوان ابزار دقیق ایمنی در نظر گرفت؟

بحث‌های صنعتی زیادی در مورد طبقه‌بندی سیستم‌های آشکارساز آتش و گاز (FGS) به‌عنوان سیستم‌های ابزار ایمنی (SIS) وجود دارد، به‌ویژه که مفهوم ایمنی عملکردی در بازار رشد می‌کند و مطابقت با استانداردهای IEC 61508 / 61511 رایج‌تر است.

محصولات و فناوری های آشکارساز آتش و گاز اساساً با سایر اشکال ابزار دقیق در یک کارخانه متفاوت است. محل قرارگیری آشکارساز و شرایط محیطی می‌تواند بر تشخیص نشت گاز یا شعله دستگاه تأثیر بگذارد، حتی زمانی که آشکارساز به درستی کار می‌کند.

قرارگیری نادرست آشکارساز و شرایط محیطی نامناسب می‌تواند مانع از تشخیص نشت گاز یا شعله خطرناک محصول شود، حتی زمانی که دستگاه به درستی کار می‌کند. هنگامی که یک خطر ایمنی شناسایی نشود، نمی‌توان اقدام ایمنی مناسب (خاموش کردن، سیل، هواگیری و غیره) را آغاز کرد. به همین دلیل، بسیاری از کاربران نهایی و یکپارچه‌کننده‌های سیستم از خود می‌پرسند که آیا استانداردهای ایمنی عملکردی برای FGS قابل اجرا هستند یا خیر.

 

برای استعلام قیمت و مشاوره فنی رایگان با ما تماس بگیرید

یک استدلال مشروع می‌تواند هم موافق و هم علیه طبقه بندی FGS به عنوان SIS ارائه شود.

کسانی که با این مفهوم مخالف هستند، معمولاً معتقدند که به دلیل محدودیت‌های ذاتی تجهیزات تشخیص آتش و گاز، یک FGS فقط باید سیستم ایمنی کارخانه را تقویت کند و به عنوان یک عملکرد ایمنی حیاتی در نظر گرفته نشود.

اگر یک FGS که به درستی کار می‌کند شامل یک حل کننده منطقی SIL 2، یک حسگر SIL 2 و یک عنصر نهایی SIL 2 باشد، اما گاز یا شعله خطرناک را نبیند یا خطر را کاهش دهد، ضریب کاهش خطر SIL 2 100 نشده است. به دست آورد. به همین دلیل، بسیاری از مردم فکر می‌کنند که تاکید و اهمیت بیش از حد بر روی سخت افزار سیستم می‌شود که می‌تواند احساس امنیت کاذب را القا کند.

برای از بین بردن این احساس کاذب امنیت، بسیاری از کارشناسان صنعت احساس می‌کنند که یک FGS نباید با استانداردهای IEC 61508 / 61511 مطابقت داشته باشد. بلکه باید یک استاندارد عملکرد جدید به طور خاص برای FGS توسعه داده شود و به اندازه کافی به موضوع قرارگیری آشکارساز، پوشش و مسائل مربوطه رسیدگی کند.

 

 

مطالب پیشنهادی: خرید سیستم اعلان حریق آدرس‌پذیر + بررسی نکات مهم قبل از خرید

 

طرفداران طبقه بندی FGS به عنوان یک SIS ادعا می‌کنند که سیستم آشکارسازهای گاز و شعله یک لایه کاهش موثر حفاظتی است و باید در محدوده IEC 61508 / 61511 قرار گیرد. از دیدگاه MSA، اگر یک مرکز تصمیم به اجرای FGS به عنوان یک لایه حفاظتی در حالی که محدودیت‌های ذاتی فناوری را درک می‌کند، سیستم باید با دستورالعمل‌های ارائه شده در 61508 و 61511 مطابقت داشته باشد. تابع (SIF) یا SIS. FGS باید از حلگرهای منطقی مناسب، حسگرها و عناصر نهایی تشکیل شده باشد.

 

با این حال، اگر قرارگیری نادرست آشکارسازهای گاز یا شعله وجود داشته باشد و گازها و شعله های خطرناک به اندازه کافی شناسایی نشوند، بدون در نظر گرفتن سطح SIL سیستم، SIF / SIS موثر نخواهد بود.

قرارگیری صحیح سنسور مهمتر از تصمیم گیری در مورد اینکه آیا یک FGS باید SIL 2 یا SIL 3 باشد، مهمتر است. سیستم FGS باید بر اساس نیازهای منحصر به فرد هر کارخانه و برنامه طراحی شود. صرف خرید یک حل کننده منطقی SIL 2، یک سنسور SIL 2 و عنصر نهایی SIL 2، سیستم SIL 2 را تضمین نمی‌کند.

سیستم های آتش نشانی و گاز می‌توانند یک رویداد خطرناک را کاهش دهند. اهداف کاهش ریسک را می‌توان ایجاد کرد و یک FGS می‌تواند به طور موثر به آن اهداف دست یابد. سازندگان تشخیص حریق و گاز محصولات و فرآیندهای خود را مطابق با استانداردهای IEC 61508 طراحی می‌کنند.

 

برای استعلام قیمت و مشاوره فنی رایگان با ما تماس بگیرید

 

یکپارچه سازان سیستم ها و کاربران نهایی در حال طراحی سیستم های آتش و گاز با انطباق با استانداردهای IEC 61511 هستند. در نهایت، قلب ایمنی عملکردی، پیشگیری و کاهش خطر از طریق چرخه عمر ایمنی است. سیستم های آتش و گاز می‌توانند یک لایه حفاظتی حیاتی و موفق باشند که خطر را کاهش می‌دهد. بنابراین، هنگامی که به طور مناسب و با آگاهی از محدودیت های فناوری اعمال شود، یک FGS می‌تواند با موفقیت یک SIS در نظر گرفته شود.

 

خرید انواع آشکارساز گاز و شعله

برای خرید انواع آشکارساز گاز و شعله و همچنین دریافت مشاوره فنی رایگان قبل از خرید با کارشناسان ما در پالاترومارکت در تماس باشید. 

راه‌های ارتباط با ما 

 

تلفن: 02128421019

واتس‌آپ: 09357141700

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
اینستاگرام ما
با ما در تماس باشیدمشاوره و خرید انواع ابزاردقیق