02128421019
لوگو پالاترومارکت

کاک ولو چیست؟ + نکات مهم در انتخاب و خرید کاک ولو

 مشاوره و استعلام قیمت 

02128421019

لیست مطالب

معرفی و بررسی کاک ولو

 

کاک ولو که به نام‌های پلاگ ولو، استاپ ولو یا شیرهای ربع چرخشی نیز شناخته می‌شوند، این ولوها تجهیز هایی هستند که به کاربر اجازه می‌دهند جریان را از یک نقطه خارجی در طریق لوله محدود یا عبور دهند.

تاریخچه استفاده از این نوع ولو تقریبا به دوران باستان برمیگردد، زیرا آنها یکی از ساده ترین ابزارهای کنترل جریان سیال هستند.

 

معرفی و بررسی کاک ولو

 

بررسی کاربردهای کاک ولو

کاک ولو برای کاربردهای مختلف در اکثر صنایع استفاده می‌شوند زیرا این ولوها کنترل انعطاف پذیری بر روی انحراف جریان، قطع و وصل جریان سیال و  … برای اعمال فشار بالا و همچنین فشار پایین ارائه می دهند.

کاربردهای مهم کاک ولو عبارتند از:

  • خط لوله نفت
  • کاربردهای بخار کم فشار
  • کاربردهای گاز و سوخت
  • لوله کشی و سیستم فاضلاب
  • کاربردهای نیروگاهی
  • آب تغذیه دیگ بخار یا جریان با دمای بالا
  • کاربردهای شیمیایی خورنده

 

نحوه و اصول کارکردن کاک ولو

استفاده از کاک ولو آسان است و با تنظیم دستگیره می توان جریان سیال را از طریق شیر محدود یا عبور داد. پلاگ با چرخاندن ساقه در 90 درجه و در نتیجه دریچه عبوری عمود یا موازی با سیال جاری می‌چرخد و در نهایت جریان را از طریق شیر متوقف کرده یا عبور می‌دهد.

 

معیارهای انتخاب کاک ولو به عوامل مختلفی بستگی دارد

نوع شیر: نوع شیر بر اساس نوع محرک دلخواه و تعداد پورت های مورد نیاز در شیر انتخاب می شود.

محدوده فشار: محدوده فشار برای انتخاب شیر  در نظر گرفته می شود تا بتوان با خیال راحت آن فشار را به خصوص در صورت فشار بالا حفظ کرد.

اندازه لوله: عدم تطابق اندازه لوله یا نمی تواند فشار سیال را تحمل کند یا به شیر وصل نمی شود. به طور کلی، شیر هرگز نباید نصف اندازه لوله باشد. شیرهای موجود در بازار با اندازه لوله استاندارد عرضه می شوند.

فعل و انفعالات شیمیایی و مواد: از آنجایی که کاک ولو جریان سیال را محدود می کند، سیال در تماس با شیر قرار می گیرد، بنابراین باید مواد مناسب برای جلوگیری از احتمال خرابی انتخاب شود مثلا اگر جنس آهن انتخاب شود و سیال فرآیند ماهیتا اسیدی باشد، می تواند ولو آهنی را از بین ببرد اما روی فولاد ضد زنگ تأثیر نمی گذارد.

 

خرید و قیمت انواع کاک ولو 

اگر نیاز به خرید این محصول دارید ولی نیاز به دریافت مشاوره فنی قبل از خرید دارید، همین امروز با کارشناسان ما در پالاترومارکت در تماس باشید. 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات ما
مقالات پالاترومارکت
مقالات مرتبط
سبد خرید